Klimatyzacja » [A6 C5 1,9] Klima
Odpowiedz do tematu
 [A6 C5 1,9] Klima
Witam dzisiaj bylem nabic klime w moim odim , kiedy wrocilem do warsztatu mechanik powiedzial ze gazunjest dostatecznie duzo ale moj kompresor nie chodzi prawidlowo zeby dac dostateczzna ilosc zimna. Kiedy wlanczam klime dmucha zimnym skok na obrotach jest wyczuwalny,wiec czy to mozliwe ze moj kompresor umiera czy tylko chca mnie naciagnac na koszta.

[ Dodano: Pon 08 Lip, 2013 17:53 ]
Dzis bylem u mechanika sprawdzic wszystko wiec kompresor pompuje jak szalony gas jest a zimno nie leci , obstawiamy osuszacz ,co myslicie??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a wentylator sie włacza jak zalączysz klimę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Koledzy mam mały problem z klimą w C5.
Wentylator startuje, sprężarka klimy też, ale wywala błąd
1232 Nie znany kod błędu, przerwa lub zwarcie do masy
Pacjent to A6 C5 1.9 AWX 2003 rok.
Sprężarka zamocowana pod turbo.
Jakieś pomysły co sprawdzić??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z tego co pamientam od dolu w lewej podurznicy jest przekaznik aluminiowy do ktorego ida kable od wentylatora moze tam jest cos zardzewiale

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale wentylator startuje. Sprzęgło na kompresorze klimy też. A błąd jest i nie chłodzi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bład dotyczy zaworka N280 który załącza kompresor. Zwarcie do masy oznacza prak napięcia 12V lub przerwany przewód sterujący N280. Ewentualnie złe kodowanie sterownika klimatyzacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A gdzie szukać tego zaworku ? I ewentualnie jak idą przewody od niego do kompresora ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przewody do kompresora toznaczy wtyczki sa pod ta czarna oslona od zbiorniczka plynu wspomagania 3 okragle wtyczki jedna z nich tez jest od wentylatora :) :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
A gdzie szukać tego wczorku ? I ewentualnie jak idą przewody od niego do kompresora ?

Zawór jest w kompresorze zamiast standardowego sprzęgła. Tzn sprzęgło jest tam również, ale jego funkcją jest tylko zerwanie w momencie zatarcia kompresora.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tylko że u mnie jest normalne sprzęgło. Chyba że poprzedni właściciel coś rzeźbił.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
Tylko że u mnie jest normalne sprzęgło. Chyba że poprzedni właściciel coś rzeźbił.

Nie może być normalnego sprzęgła - chyba jak słusznie to nazwałeś poprzedni właściciel RZEŹBIŁ. Podaj kodowanie sterownika klimy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
16994

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To co podałeś to nie jest kodowanie klimy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A nie wiesz jakie powinno być kodowanie ? Pozbierałem kompresor i jest założony 8d0 026 805j. Z normalnym sprzęgłem. Które jest do wymiany. Ale chyba kompresor jest też do wymiany. Na głucho skręcone też nie chłodzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podstawowe kodowanie polifta powinno wyglądać w ten sposób 00103 (diesel z kierą po lewej stronie i z zaworem N280.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 18.118.12.101 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa