Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
A6 C5 1.8TQ pompa paliwa i klimatyzacja
Autor Wiadomo嗆
Granth 

Model: A6
Silnik: 1.8T AWT
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: avant
Do陰czy: 11 Pa 2012
Wszystkie posty: 88

Piwa: 1/5
Sk康: Siedlce
Wys豉ny: Czw 20 Cze, 2024 23:25   A6 C5 1.8TQ pompa paliwa i klimatyzacja

Witam szanowne grono,

Potrzebuj pomocy z dwiema rzeczami:

1. Kiedy ju pisa貫m, 瞠 mam problem po odpaleniu samochodu rzuca silnikiem, po wci郾i璚iu peda逝 gazu, zamiast przy酥ieszy to zaczyna si d豉wi, a dodatkowo po nocy trzeba mocno kr璚i rozrusznikiem bo paliwo opada. I co 100 / 200 km wywa豉 b陰d P0420 na gazie, a na benzynie b豉d o ubogiej mieszance. Diagnoza - pompa paliwa. 4 lata temu te mi pad豉 i wymieni貫m (ale wtedy to pad豉 na amen, nic nie pompowa豉) sam d馧, bez g鏎nej obudowy - bo w sklepie m闚ili, 瞠 innych ju nie ma. OK, poradzi貫m sobie wtedy. Ale teraz wymieni貫m znowu, na tak sam jak wcze郾iej (magneti marelli), ale problem pozosta. Podejrzewam, 瞠 uszkodzona jest g鏎na obudowa lub w篹yki s nieszczelne. Szukam takiej pompy, aby prze這篡 sam g鏎 z w篹ykami (nie znam numeru cz窷ci). W moim samochodzie, s dwie pompy, bo zbiornik jest podw鎩ny, a w sklepach i na szrotach widzia貫m tylko pompy ze zbiornika pojedy鎍zego.
Od czego mo瞠 jeszcze pasowa lub jaki nr cz窷ci (najlepiej sama g鏎na obudowa). Jakie w篹yki do zbiornika z paliwem? Szuka u篡wek czy mo積a kupi nowe? Takie, 瞠by si nie rozpu軼i造 w benzynie.

2. Mam nieszczelno嗆 przy ch這dnicy klimatyzacji, og鏊nie nabicie starczy na sezon (nabi貫m w tamtym roku, a tak profilaktycznie, 瞠by spr篹arka mia豉 olej, no i w tym roku okaza這 si 瞠 znowu trzeba dobi gazu). Podobno jest problem z wymian ch這dnicy klimatyzacji, bo nie da si odkr璚i rurek (ze staro軼i si integruj z ch這dnic). Cz這wiek od klimatyzacji doradzi, 瞠by zespawa rurki z ch這dnic (m闚i, 瞠 ch這dnica jest bardzo 豉dna i szkoda by j by這 uszkodzi odkr璚aj帷 nakr皻ki). Czy jest inny spos鏏? Mo瞠 pasuje od innego modelu? Podobno w poliftach by造 inne 豉czenia ch這dnicy. Ja mam polifta, a klima jest z przedlifta :-D . Jakie sugestie ja rozwi您a problem? Czy mo瞠 co roku dobija gazu?

Dzi瘯uj za pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta

Pasiak 
NACZELNIK

Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pom鏬: 92 razy
Do陰czy: 11 Maj 2009
Pochwa: 4
Wszystkie posty: 6856

Piwa: 275/161
Sk康: Crewe/SC
Wys豉ny: Pi 28 Cze, 2024 12:01   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  

Granth napisa/a:
Witam szanowne grono,

Potrzebuj pomocy z dwiema rzeczami:

1. Kiedy ju pisa貫m, 瞠 mam problem po odpaleniu samochodu rzuca silnikiem, po wci郾i璚iu peda逝 gazu, zamiast przy酥ieszy to zaczyna si d豉wi, a dodatkowo po nocy trzeba mocno kr璚i rozrusznikiem bo paliwo opada. I co 100 / 200 km wywa豉 b陰d P0420 na gazie, a na benzynie b豉d o ubogiej mieszance. Diagnoza - pompa paliwa. 4 lata temu te mi pad豉 i wymieni貫m (ale wtedy to pad豉 na amen, nic nie pompowa豉) sam d馧, bez g鏎nej obudowy - bo w sklepie m闚ili, 瞠 innych ju nie ma. OK, poradzi貫m sobie wtedy. Ale teraz wymieni貫m znowu, na tak sam jak wcze郾iej (magneti marelli), ale problem pozosta. Podejrzewam, 瞠 uszkodzona jest g鏎na obudowa lub w篹yki s nieszczelne. Szukam takiej pompy, aby prze這篡 sam g鏎 z w篹ykami (nie znam numeru cz窷ci). W moim samochodzie, s dwie pompy, bo zbiornik jest podw鎩ny, a w sklepach i na szrotach widzia貫m tylko pompy ze zbiornika pojedy鎍zego.
Od czego mo瞠 jeszcze pasowa lub jaki nr cz窷ci (najlepiej sama g鏎na obudowa). Jakie w篹yki do zbiornika z paliwem? Szuka u篡wek czy mo積a kupi nowe? Takie, 瞠by si nie rozpu軼i造 w benzynie.

2. Mam nieszczelno嗆 przy ch這dnicy klimatyzacji, og鏊nie nabicie starczy na sezon (nabi貫m w tamtym roku, a tak profilaktycznie, 瞠by spr篹arka mia豉 olej, no i w tym roku okaza這 si 瞠 znowu trzeba dobi gazu). Podobno jest problem z wymian ch這dnicy klimatyzacji, bo nie da si odkr璚i rurek (ze staro軼i si integruj z ch這dnic). Cz這wiek od klimatyzacji doradzi, 瞠by zespawa rurki z ch這dnic (m闚i, 瞠 ch這dnica jest bardzo 豉dna i szkoda by j by這 uszkodzi odkr璚aj帷 nakr皻ki). Czy jest inny spos鏏? Mo瞠 pasuje od innego modelu? Podobno w poliftach by造 inne 豉czenia ch這dnicy. Ja mam polifta, a klima jest z przedlifta :-D . Jakie sugestie ja rozwi您a problem? Czy mo瞠 co roku dobija gazu?

Dzi瘯uj za pomoc.
Co do problemu numer 1. to tutaj znajdziesz potrzebne Ci informacje POMPA PALIWA A6 C5 Q
Co do problemu numer 2 zerknij tutaj: A6 C5 KLIMA
Je郵i chodzi o sam napraw to ja na Twoim miejscu spr鏏owa豚ym samemu odkr耩i te przewody i w przypadku niepowodzenia zam闚i now ch這dnic klimatyzacji, kt鏎a wbrew pozorom nie jest jaka strasznie droga (zamiennik) Zaopatrz si tylko w odpowiednie oringi. Ja do tej operacji 軼iaga貫 zderzak i przedni belk (jakie 40 minut) ,瞠by wygodniej by這 wyciagn望 ch這dnice,ale do samego odkr璚enia przewod闚 powiniene si bez problemu dosta ibez rozbierania. Osobi軼ie nie mia貫m jeszcze sytuacji aby przewody od klimy si "zintegrowa造" w A6 w innych autach si zdarza這 np. we fiatach to nagminne. pozdr
Pisz poprawnie po polsku
.
niegdy:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC

ㄆkasz83 zlw 
RS6 MTM

Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Pom鏬: 25 razy
Do陰czy: 02 Gru 2013
Wszystkie posty: 1404

Piwa: 65/18
Sk康: 笈ZKIE
Wys豉ny: Pi 28 Cze, 2024 18:28   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F) Avant  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro  Avant  2011  

Skr鏒 do klimy nie dzia豉 u mnie bynajmniej :-/ :-/

Pasiak 
NACZELNIK

Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Zaproszone osoby: 36
Pom鏬: 92 razy
Do陰czy: 11 Maj 2009
Pochwa: 4
Wszystkie posty: 6856

Piwa: 275/161
Sk康: Crewe/SC
Wys豉ny: Pi 28 Cze, 2024 22:38   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  

ㄆkasz83 zlw napisa/a:
Skr鏒 do klimy nie dzia豉 u mnie bynajmniej :-/ :-/

nie wiem co sie spsu這 ale en powinien dzia豉 KLIMA A6 C5 Q
Pisz poprawnie po polsku
.
niegdy:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC

ㄆkasz83 zlw 
RS6 MTM

Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Pom鏬: 25 razy
Do陰czy: 02 Gru 2013
Wszystkie posty: 1404

Piwa: 65/18
Sk康: 笈ZKIE
Wys豉ny: Pi 28 Cze, 2024 23:17   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F) Avant  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro  Avant  2011  

:okok: :okok: :okok:

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz za陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a za陰czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Pole  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;)