Elementy silnika » a6 C5 1,8t wysoka temeratura oleju?...
Odpowiedz do tematu
 a6 C5 1,8t wysoka temeratura oleju?...
witam, otóż mam problem z moim motorem 1,8t dwa razy czyszczony smok olejowy wymiana panewek korbowych po ostatniej zmianie rozrządu zaś zapala się kontrolka oleju zmiana oleju, autko chodzi jak diesel i kopci diagnoza turbina, zmieniona (wczoraj) a temperatura oleju ponad 100oC czy tak ma być? proszę o jakieś podpowiedzi. Dzięki pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: a6 C5 1,8t wysoka temeratura oleju?...
na początek mamy tu taki fajny zwiczaj przedstawić się i przywitać :)
http://www.audi-tech-team.eu/powitanie-vf3.htm


sebadrab napisał/a:
witam, otóż mam problem z moim motorem 1,8t dwa razy czyszczony smok olejowy wymiana panewek korbowych po ostatniej zmianie rozrządu zaś zapala się kontrolka oleju zmiana oleju, autko chodzi jak diesel i kopci diagnoza turbina, zmieniona (wczoraj) a temperatura oleju ponad 100oC czy tak ma być? proszę o jakieś podpowiedzi. Dzięki pozdrawiam


sporo się działo z tym silnikiem by móc po twoim opisie napisać coś sensownego. Jeszcze dotego napisałeś to za jednym tchem.
czyli po wymianie panewek było okej aż do momentu wymiany rozrządu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak, po wymianie panewek rok miałem cisze aż do momentu zmiany rozrządu (przejechane możne 200km) odzywa sie kontrolka oleju, diagnoza zmiana oleju który miał 9000km. Po wymianie auto kopci i chodzi jak diesel,zmiana oleju następnego dnia silnik cichnie ale kopci dalej (turbina :( ) teraz autko pracuje równo ma nawet kopa ale wydaje mi się ze olej za bardzo się grzeje przy spokojnej jeździe do 100km/h 100oC temp oleju

Postaw piwo autorowi tego posta
 
u mnie w AWT tez jest tyle stopni 100 to norma , bez obaw , olej masz fulla syntetyka zalany tak ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzieki, a olej castrol 10w/40

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sebadrab napisał/a:
dzieki, a olej castrol 10w/40


podejrzewam że gdyby temperatura oleju zawsze miała takie wartości to byś nie zauważył zmianę i nie było by kłopotu.
czy nie przegrzałeś silnika w ostatnim czasie ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
po pierwsze zalej full syntetyka tylko i tylko i tylko , masz zawalone kanaliki od tego oleju , zrob plukanke silnika zalej LM albo Motula i nigdy 10w40 po tej zmianie kontrolka zgasnie od oleju jak nie pompa dostala po du*** juz , u mnie jak daje to nawet do 110-120 stopni osiagnie , dodam tez ze od oleju duzo bardzo zalezy mi na valvoline kiedys okolo 10 do 20 stopni wiecej trzymal
10w40 to jest do wolnossaka ( polonez )
do naszych turbodoladowanych tylko fullsyntetyk polecam LM lub Motul

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A ja prócz Castrola polecam Lqui Moly. Baaardzo dobra niemiecka chemia dla serwisów jak i "szaraków". ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Jakiś czas nie miałem dostępu do neta, dzięki za wszystkie podpowiedzi. Ale teraz mam dylemat czy jak wleje ful syntetyk czy nie wypłuczę silnika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
po to masz zalac fulla zeby dotarl do kazdego kanalika i wszedzie zreszta , ja na Twoim miejscu zakupil bym plukanke do silnika i zastosowal przed zmiana na fullsyntetyk zeby wlasnie wyplukal reszte syfu po tym oleju i dopiero zalal olejem , post wyzej pisalem o olejach LM to wlasnie skrot od liqy molly dobra firma , pamietaj jeszcze o turbinie bo ona dostaje po du*** jak jezdzisz na 10w40 i skracasz jeje zywot to druga strona tego medalu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czytajac Twój temat zwróciłem uwage jaka ja mam temperature oleju i jest to w 90-100 st przy normalnej pracy silnika

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.144.189.177 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa