Cześć,

może i głupie pytanie... ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi...

...A6 C4 2.8 ACK 4HP16FLE CYS CKL...

...silnik i skrzynia - jasne, tylni dyfer - ok :-)

Jeszcze jest centralny dyfer/torsen, który nie jest na tym samym oleju co skrzynia, a jest przyczepiony bezpośrednio za nią (idąc do tyłu samochodu). Gdzie znajduje się wlew/poziom oleju?

Jest też jeszcze podobno przedni dyfer który też niby nie jest na oleju ze skrzyni, gdzie to w ogóle jest i gdzie jest wlew/poziom?

Bardzo proszę o łopatologiczne wyjaśnienie lub wyprowadzenie z błędu. Zdjęcia i/lub schematy mile widziane.

Pozdr, Doman.

[ Dodano: Czw 01 Lip, 2021 14:21 ]
Zostawiam dla potomnych... gdyż całkowity brak odpowiedzi...

Pomijając oczywiste miejsca; silnik, skrzynię i wspomaganie kier., olej lejemy do 3 dyferencjałów.

Olej do mostów powinien być z normą GL5, a dokładnie API GL5 SAE 75W90, ja użyłem Valvoline Axle Oil 75W90 (norma GL5). Aha, ogólnie to producent nie przewiduje wymiany oleju w dyfrach (ha...).

Każdy dyfer ma śrubę/korek spustowy (od spodu) oraz śrubę/korek od poziomu/wlewu (z boku).
Przedni dyfer; poziom/wlew znajduje się przy przednim prawym przegubie wewnętrznym na obudowie dyfra, co ciekawe u mnie nie było śruby spustowej - był wbity brok (fabrycznie) - tylko uzupeniłem olej, przy przebiegu 300 000 km brakowało 200ml.
Środkowy dyfer; znajduje się tuż za skrzynią, wlew/poziom znajduje się na końcu dyfra tuż przy wale idącym do tyłu, spust jest na dole - u mnie trzeba było zdjąć osłonę która zakrywała wał z tej strony.
Tylny dyfer; na samym końcu, ciężko go przeoczyć ;-) wlew/poziom znajduje się przy tylnym prawym przegubie wewnętrznym, spust jest w 2 miejscach, na początku i na końcu dyfra.

Procedura jest prosta; po przejechaniu z 10km co by wszystko nagrzać, odkręcamy korki spustowe oraz od poziomu/wlewu i spuszczamy ile się da, zaślepiamy z powrotem spust i wlewamy ile się da - aż zacznie się przelewać. Zakręcamy śruby/korki od wlewu/poziomu... i tyle.

Radzę przygotować z 5L oleju na wszystkie dyfry (niby 4L wystarczą ale może być inaczej).

Pozdrawiam, Doman.

PS: dzięki za odpowiedzi ;-)