Audi A6/S6 » A6 C4 94-97 - prosba o porade w sprawie kupna.
Odpowiedz do tematu
 A6 C4 94-97 - prosba o porade w sprawie kupna.
Witam "współ" władców pierścieni. Od pewnego czesu borykam się z myslami na temat A6 C4 które to mogę zakupić podobno w okazyjnej cenie.Nie miałem nigdy diesla i nie wiem na co zwrócić uwaga a jest to 1.9TDI.
Samochód jest z 97roku,kombi z hakiem.............ale ma powyżej 300tys przebiegu ................czy warto takiego zakupu dokonać na co zwrócić uwagę w silniku , jakie są mankamenty tego modelu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A6 C4 94-97 - prosba o porade w sprawie kupna.
zanjac napisał/a:
Witam "współ" władców pierścieni. Od pewnego czesu borykam się z myslami na temat A6 C4 które to mogę zakupić podobno w okazyjnej cenie.Nie miałem nigdy diesla i nie wiem na co zwrócić uwaga a jest to 1.9TDI.
Samochód jest z 97roku,kombi z hakiem.............ale ma powyżej 300tys przebiegu ................czy warto takiego zakupu dokonać na co zwrócić uwagę w silniku , jakie są mankamenty tego modelu.
to,że ma 300 tys to nic nie znaczy,jesli był tylko prawidłowo eksploatowany , przede wszystkim sprawdź podstawowe rzeczy , czyli cisnienie w silniku, jesli będzie prawidłowe tzn,że nie powinieneś mieć problemu z odpalaniem. Zerknij także na rure wydechową czy ma carny nalot, jesli tak tzn. że bierze olej i uszczelniacze mogą byc do wymiany. Przy prawidłowej eksploatacji te auta sa nie do zajechania, mój wujek ma C4 2,8 benzyne i jeździ nia na TAXI, silnika jeszcze nie robił, a ma juz nalepane ponad 800 tysięcy :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mogę ci napisać z doświadczenia, bo jeżdżę a6 c4 94 rocznik benzyna z gazem w automacie, przejechane 321 tyś i jak do tej pory nic ale to nic się nie dzieje, nie licząc uszczelki pod głowicą prawą, nie wymieniana od nowości. Amortyzatory, klocki, tarcze hamulcowe, to podstawowe rzeczy co wymieniałem, no i ostatnio olej w skrzyni, przy pomocy Adi-ego. A tak to auto nie do zdarcia. Ale to twój wybór. :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodzi mi głównie o to ,że to diesel............świece żarowe,turbina , pompa...........co tam i jak tam sprawdzać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac, a tego to nie wiem bo ja diesli nie trawie... sorki. :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac napisał/a:
Chodzi mi głównie o to ,że to diesel............świece żarowe,turbina , pompa...........co tam i jak tam sprawdzać.
zeby sprawdzic świece zarowe musiałbyś je wykręcic i po kolei podpinac pod akumulator, lub prostownik (jak kto woli) , co do turbiny to musialbys sprawdzic jak sie auto zbiera ,oczywiscie im głosniejsza tym bardziej zajchana... co do pompy to nie znam sposobu na sprawdzenie ...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
elmek13 napisał/a:
zanjac, a tego to nie wiem bo ja diesli nie trawie... sorki. :roll:

no właśnie ja też nie miałem nigdy diesla zawsze 4.2 w benzynie a najmniejszy 2.8V6 aw Audi 100 C4..............................ale ten zakup to dodatkowy bo to kombi z hakiem 8-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
najpierw przelicz czy się opłaca :) ile km robisz dziennie ??
ma juz wswój przebieg i pewnie nie jedno bedzie do wymiany a wiadomo że TO w dieslach jest najdroższe.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A6 C4 94-97 - prosba o porade w sprawie kupna.
zanjac napisał/a:
jakie są mankamenty tego modelu.

Ten model nie posiada wad. Nawet jeżeli okaże się, że coś jest nie tek z silnikiem, to drugi sprawny słupek, to koszt 1000zł. Te jednostki można nazwać "wiecznymi".

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no to jadę ja jutro obejrzeć. :!: i jestem pełen obaw :|

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Obejrzyj go dokładnie a jak masz możliwość podepnij pod komputer. :!:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
elmek13 napisał/a:
podepnij pod komputer.

ale jak.............mam tylko Vag dominator pod pojazdy z OBDII...............a tu nie ma tego złącza a jakieś małe białe na podszybiu po prawej stronie w skrzynce i nie wiem jak to dalej podłączać?
rajdówkę 1.9TDI..........już kupiłem , trzeba trochę ręki lakiernika aby zalśniła ale tym się niedługo zajmę.
A i świeci się inspekcja 2...........co z tym jak to skasować?.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac napisał/a:
elmek13 napisał/a:
podepnij pod komputer.

ale jak.............mam tylko Vag dominator pod pojazdy z OBDII...............a tu nie ma tego złącza a jakieś małe białe na podszybiu po prawej stronie w skrzynce i nie wiem jak to dalej podłączać?
rajdówkę 1.9TDI..........już kupiłem , trzeba trochę ręki lakiernika aby zalśniła ale tym się niedługo zajmę.
A i świeci się inspekcja 2...........co z tym jak to skasować?.



to juz osobny temat :)
gratuluje zakupu :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac napisał/a:
A i świeci się inspekcja 2...........co z tym jak to skasować?.
inspekcje skasujesz posługujac sie pokrętłami na zegarach, ale tak jakk napisał jimv8 to już osobny temat ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
zanjac napisał/a:
A i świeci się inspekcja 2...........co z tym jak to skasować?.
inspekcje skasujesz posługujac sie pokrętłami na zegarach, ale tak jakk napisał jimv8 to już osobny temat ;-)
Nie w tym modelu. Tylko przez OBD, ale to już osobny temat. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A6/S6 

[ IP: 3.12.152.21 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa