Elektryka i elektronika » [A6 c4 2.8 97rok] problem zacinajacych się prawych drzwi
Odpowiedz do tematu
 [A6 c4 2.8 97rok] problem zacinajacych się prawych drzwi
Witam serdecznie
No i znowu pojawiły sie mrozy i zaczyna sie mój odwieczny problemik z przednimi drzwiami od pasazera. Otóż w czym rzecz:
Jak tylko zrobi sie troszke zimnej ( np tak jak dzis było u mnie w radomiu - kolo -6C) prawe przednie drzwi nie daja sie otworzyc od zewnatrz. Trzeba otwierac je od wewnatrz. Problem mija jak temperatura podskoczy:)
W lecie rozebrane były całe drzwi , przesmarowane i powiem szczerze, ze myslałem o problemie w czasie przeszłym a tu takie cos......
jesli ktos ma jakies pomysły proszę pisac :)
pozdrawiam

aaaaaa i jeszcze jedna rzecz:
kodował ktoś pilota ( nie kluczyk-scyzoryk) samego pilota do A6 C4 ? po wymianie aku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A6 c4 2.8 97rok] problem zacinajacych się prawych drzwi
wojtas255 napisał/a:
Witam serdecznie
No i znowu pojawiły sie mrozy i zaczyna sie mój odwieczny problemik z przednimi drzwiami od pasazera. Otóż w czym rzecz:
Jak tylko zrobi sie troszke zimnej ( np tak jak dzis było u mnie w radomiu - kolo -6C) prawe przednie drzwi nie daja sie otworzyc od zewnatrz. Trzeba otwierac je od wewnatrz. Problem mija jak temperatura podskoczy:)
W lecie rozebrane były całe drzwi , przesmarowane i powiem szczerze, ze myslałem o problemie w czasie przeszłym a tu takie cos......
jesli ktos ma jakies pomysły proszę pisac :)
pozdrawiam

aaaaaa i jeszcze jedna rzecz:
kodował ktoś pilota ( nie kluczyk-scyzoryk) samego pilota do A6 C4 ? po wymianie aku?

Ciekawa sprawa z tymi drzwiami. Szczególnie jeżeli kołek podnosi się do góry. Będziesz musiał zdemontować tapicerkę i sprawdzić czy cięgno klamki nie jest przestawione (rozregulowane)
Jeżeli kołek nie podnosi sie do końca, to sprawdź siłownik c.z.
Pilota programuje się w bardzo prosty sposób. Jednym kluczem załączasz zapłon, drugim z funkcją pilota zamykasz drzwi po stronie np kierowcy i naciskasz na klawisz otwórz w pilocie.

P.S.
PW przychodzi z lekkim opóźnieniem. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A6 c4 2.8 97rok] problem zacinajacych się prawych drzwi
Adi202 napisał/a:
wojtas255 napisał/a:
Witam serdecznie
No i znowu pojawiły sie mrozy i zaczyna sie mój odwieczny problemik z przednimi drzwiami od pasazera. Otóż w czym rzecz:
Jak tylko zrobi sie troszke zimnej ( np tak jak dzis było u mnie w radomiu - kolo -6C) prawe przednie drzwi nie daja sie otworzyc od zewnatrz. Trzeba otwierac je od wewnatrz. Problem mija jak temperatura podskoczy:)
W lecie rozebrane były całe drzwi , przesmarowane i powiem szczerze, ze myslałem o problemie w czasie przeszłym a tu takie cos......
jesli ktos ma jakies pomysły proszę pisac :)
pozdrawiam

aaaaaa i jeszcze jedna rzecz:
kodował ktoś pilota ( nie kluczyk-scyzoryk) samego pilota do A6 C4 ? po wymianie aku?

Ciekawa sprawa z tymi drzwiami. Szczególnie jeżeli kołek podnosi się do góry. Będziesz musiał zdemontować tapicerkę i sprawdzić czy cięgno klamki nie jest przestawione (rozregulowane)
Jeżeli kołek nie podnosi sie do końca, to sprawdź siłownik c.z.
Pilota programuje się w bardzo prosty sposób. Jednym kluczem załączasz zapłon, drugim z funkcją pilota zamykasz drzwi po stronie np kierowcy i naciskasz na klawisz otwórz w pilocie.

P.S.
PW przychodzi z lekkim opóźnieniem. ;-)
pzdr



Taak bede musiałó zrobic :) kołek idzie do góry bez zadnych oporów :)
Dam znac jak cos bede juz wiedział :)
thx za odpowiedzi :)
A z tym kluczykiem to myślałem że to oryginał bo na tylnej sciance pilota była ta "wrona" z symbolu Bundestagu i takie skojarzenie .....
CZyli do jakiegoś zakładziku co zakłada alarmy muszę się udac :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A6 c4 2.8 97rok] problem zacinajacych się prawych drzwi
wojtas255 napisał/a:


A z tym kluczykiem to myślałem że to oryginał bo na tylnej sciance pilota była ta "wrona" z symbolu Bundestagu i takie skojarzenie .....

To jakaś nowość. Homologacja na zwykłym kluczyku? :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no własie - tez mnie to zdziwiło....
Ale pewnie cosik tm było zakombinowane bo te roczniki miałły chyba juz te pilociki-scyzoryki a w najgorszym wypadku sterowane podczerwienia ..... Ano takie zycie...
A zastanawiam sie nad jednym : czy mozna by było dorobic do mego autka taki scyzoryk?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas255 napisał/a:
A zastanawiam sie nad jednym : czy mozna by było dorobic do mego autka taki scyzoryk?
z tego co wiem to można musiałbyś tylko zakodować scyzoryka

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
wojtas255 napisał/a:
A zastanawiam sie nad jednym : czy mozna by było dorobic do mego autka taki scyzoryk?
z tego co wiem to można musiałbyś tylko zakodować scyzoryka


A duzo z tym roboty? Bo jesli nie jest to jakies ogromne przedsiewziecie , to z chęcia bym cosik takiego zrobił sobie .... Tylko sęk w tym, ze nie wiem co i jak..... Nie mam programowanego kluczyka jak to jest w przypadku nowszych modeli.....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas255 napisał/a:
Pasiak napisał/a:
wojtas255 napisał/a:
A zastanawiam sie nad jednym : czy mozna by było dorobic do mego autka taki scyzoryk?
z tego co wiem to można musiałbyś tylko zakodować scyzoryka


A duzo z tym roboty? Bo jesli nie jest to jakies ogromne przedsiewziecie , to z chęcia bym cosik takiego zrobił sobie .... Tylko sęk w tym, ze nie wiem co i jak..... Nie mam programowanego kluczyka jak to jest w przypadku nowszych modeli.....
musimy poczekać na opinie naszego EKSPERTA Adi202 ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kluczyki tzw scyzoryk były na wyposażeniu w modelach C5. W modelach C4 1997r i na początku produkcji C5 montowane były kluczyki z pilotem na fale radiowe, lecz miały one kształt normalnego klucza dokładnie taki jak na obrazku


Aby dorobić sobie taki kluczyk scyzoryk - chodzi oczywiście o kombinację na oryginalnych podzespołach potrzeba kluczyk z funkcją pilota oraz pompkę centralnego zamka z odbiornikiem fal radiowych. Reszta jak fiolka immo czy grot, to szczegół.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 34.228.213.183 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa