Pozostałe tematy » [A5 Coupe 3.0 TDI] eksplatacja
Odpowiedz do tematu
 [A5 Coupe 3.0 TDI] eksplatacja
Witam wszystkich miłosnikow Audi :)
Przejde odrazu do sedna, niedawno kupilem Audi A5 Coupe 3.0TDI 240KM z 2008 roku. Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu (przyspieszenie miodzio :D ). Moje pytanie jest nastepujace poniewaz to moj pierwszy samochod Audi, chcialbym wiedziec jak prawidlowo go eksploatowac, zeby nie bylo jakiejs zupy :P , jak czesto wymieniac filtry, jakie paliwo najlepiej lac, jak nim jezdzic zeby sluzylo jak najlepiej i najdluzej. Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A5 , Coupe 3.0 TDI
Martaluk napisał/a:
Witam wszystkich miłosnikow Audi :)
Przejde odrazu do sedna, niedawno kupilem Audi A5 Coupe 3.0TDI 240KM z 2008 roku. Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu (przyspieszenie miodzio :D ). Moje pytanie jest nastepujace poniewaz to moj pierwszy samochod Audi, chcialbym wiedziec jak prawidlowo go eksploatowac, jak czesto wymieniac filtry, jakie paliwo najlepiej lac, jak nim jezdzic zeby sluzylo jak najlepiej i najdluzej. Pozdrawiam
dobre pytanie, wszystko zależy od tego czy niunia nadal jest serwisowana i od wpisów w ksiażce, przegladnij dokładnie książkę serwisową tam będziesz widział kiedy i co było wymieniane, co do paliwa to nigdy na tym nie oszczędzałem i lałem to lepsiejsze (czytaj droższe :mrgreen: )

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A5 , Coupe 3.0 TDI
Martaluk napisał/a:
Witam wszystkich miłosnikow Audi :)
Przejde odrazu do sedna, niedawno kupilem Audi A5 Coupe 3.0TDI 240KM z 2008 roku. Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu (przyspieszenie miodzio :D ). Moje pytanie jest nastepujace poniewaz to moj pierwszy samochod Audi, chcialbym wiedziec jak prawidlowo go eksploatowac, jak czesto wymieniac filtry, jakie paliwo najlepiej lac, jak nim jezdzic zeby sluzylo jak najlepiej i najdluzej. Pozdrawiam

Wymianę filtrów i oleju ASO proponuje zawsze co 30tkm. Nic nie zaszkodzi gdy bedziesz wymieniać częściej. Olej 5W30, filtry tylko Mann. Dodatkowo trzeba się zaopatrzyć w uszlachetniacz paliwa Liqui Molly aby wtryskiwacze wytrzymywały nasze polskie paliwo oraz zalecana trasa poza miastem. Jazda tylko w trybie miejskim grozi częstym czyszczeniem DPF. Ważne aby po takiej operacji statycznego oczyszczania filtra cząstek stałych wymienić olej w silniku.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 52.14.126.74 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa