Pozostałe tematy » [A4] Świece żarowe-11 czy 12volt
Odpowiedz do tematu
 [A4] Świece żarowe-11 czy 12volt
Witam.Czy ktos sie orientuje jakie powinny byc swiece żarowe do audi a4.Zauważyłem ze do mojego silnika(jak w opisie)pasuja np swiece NGK ktore maja 12volt i 5A albo innej marki a w opisie zasilane sa 11volt i maja 16A.Jaka jest i czy w ogole jest róznica podczas eksploatacji.i jakie konkretnie sa przewidziane do mojego auta.Auto po porannym rozruchu potrafi poddymic na jasno i przez chwile nierowno pracuje.dodam ze czasem wszystko jest ok i nie ma reguly czy jest -5 czy -25.zawsze pali za pierwszym bez zadnego dłuzszego krecenia.Kąt wtrysku był ok,przewody paliwa ok,filtr nowy,nakretki wtryskiwaczy podokrecane,prąd do świec dochodzi.po odłaczeniu czujnika temp.swiece grzeją czyli przekażnik itd tez ok.moje pytania-jakie swiece ile volt itd jak na poczatku wpisu i co jeszcze moge zrobic lub sprawdzic.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z tego co mi wiadomo znaczenia nie ma czy 11 czy 12. Ważne jest tylko, że musi się zgadzać komplet czyli wszystkie 4 x 11V lub wszystkie 4 x 12V.
Auto Data mówi o nr do Ciebie

BOSCH 0 250 202 009
Champion CH 171
Beru 855 MJ

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no ok dzieki za nr swiec.ale co jesli chodzi np.o amper np sa swiece 5A i sa 16A.wiec tak czy siak jakas różnica musi byc.czy jest to kwestia w praktyce szybszego nagrzewania sie czy tez cos innego?Napiszcie co jeszcze moge sprawdzic jesli chodzi o ta nierówna prace silnika i poddymianiedodam ze czasem.Bo skoro napiecie dochodzi,świece grzeja,sprawdzałem takze osobno kazdą ,,czapeczke''swiecy i prąd jest we wszystkich.Czy moze byc taka sytuacja ze swieca sa niby dobre ale daja za mała temperaturę?Z drugiej strony dlaczego raz sie trzesie przy temp -2 stopni a czasem przy -20np nic a nic i zero dymka.Problem pojawił sie przy spadku temperatur.prosze o wskazówki,sugestie i ew.przyczyny problemu.moze czujnik temp?sam juz nie wiem.

[ Dodano: Pon 21 Lis, 2011 18:02 ]
dzieki denis za zainteresowanie tematem.problem juz rozwiazany naszczescie bez wiekszych kosztów.pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.220.126.5 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa