Pozostałe tematy » [A4 B6] problem z odpalaniem na zimnym silniku
Odpowiedz do tematu
 [A4 B6] problem z odpalaniem na zimnym silniku
WITAM JESTEM POSIADACZEM AUDI B6 A4 2,5 TDI. 2003 R MAM PROBLEM Z ODPALNIEM NA ZIMNYM SILNIKU A MIANOWICIE AUTO ODPALA ALE STRASZNIE NIM TELEPIE, STRASZNIE KOPCI NA BIAŁO NIE REAGUJE NA GAZ I PO CHWILI GAŚNIE PO KILKU/NASTU PRÓBACH WKOŃCU ŁAPIE NORMALNE OBROTY CHYBA ŻE ROZPALE JA Z PLAKA WTEDY PALI OD SZTYCHA.PÓŁ ROKU TEMU ROBIONA BYŁA POMPA 3 MIESIĄCE TEMU WYMIENIONE WTRYSKI...MECHANIK MÓWI MI ZE TERAZ PADŁA KOMPRESJA..... :shock: :evil: :evil: CZY TO MOŻLIWE???!AUTO MA NORMALNĄ MOC, NIE BIERZE OLEJU.JEŻELI ZLAPIE NORMALNE OBROTY NIE KOPCI, PRACUJE IDEALNIE...PROSZĘ BARDZO O POMOC.Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a ten mechanik sprawdzał ci tą kompresje jaki masz przebieg ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kris86 napisał/a:
WITAM JESTEM POSIADACZEM AUDI B6 A4 2,5 TDI. 2003 R MAM PROBLEM Z ODPALNIEM NA ZIMNYM SILNIKU A MIANOWICIE AUTO ODPALA ALE STRASZNIE NIM TELEPIE, STRASZNIE KOPCI NA BIAŁO NIE REAGUJE NA GAZ I PO CHWILI GAŚNIE PO KILKU/NASTU PRÓBACH WKOŃCU ŁAPIE NORMALNE OBROTY CHYBA ŻE ROZPALE JA Z PLAKA WTEDY PALI OD SZTYCHA.PÓŁ ROKU TEMU ROBIONA BYŁA POMPA 3 MIESIĄCE TEMU WYMIENIONE WTRYSKI...MECHANIK MÓWI MI ZE TERAZ PADŁA KOMPRESJA..... :shock: :evil: :evil: CZY TO MOŻLIWE???!AUTO MA NORMALNĄ MOC, NIE BIERZE OLEJU.JEŻELI ZLAPIE NORMALNE OBROTY NIE KOPCI, PRACUJE IDEALNIE...PROSZĘ BARDZO O POMOC.Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM
po pierwsze to nie piszemy z CAPSLOCKIem, bo widzimy normalnie,po drugie pasowało by sie przywitac.... co do Twojego problemu, to proponowałbym podłaczyc auto pod kompa, gdyby silnik nie miał kompresji to nie odpaliłbyś w ogóle lub baaaaardzo długo musiałbyś kręcic, ale dla swietego spokoju sam sprawdziłbym kompresję.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
układ żarowy sprawdzony?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja też w pierwszej kolejności sprawdziłbym układ żarowy, z opisu wynika,że co najmniej kilka świec jest spalonych, silnik nie zapala na wszystkie cylindry i dlatego nim szarpie i nie równo pracuje, gdy się rozgrzeje to jest ok.
A w drugiej kolejności dla własnego spokoju sprawdziłbym ciśnienie w cylindrach.
pzdr. ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam wszystkich,dziękuje za pomoc, świece byly niby sprawdzane pół roku temu i podobno wszystkie byly ok...Auto ma róznie przeważnie odpala po chwili ale tak jak powyżej napisałem pobuja silnikiem pokopci i zgaśnie a następne razy są już różne...raz trzeba długo kręcić zeby załapała a raz po chwili odpali ale nie reaguje na gaz i po chwili znów zgaśnie chyba ze dostanie plaka....tak ileś razy i wkoncu się uspokoii...czy przyczyną nie może być pompa która wczesniej byla robiona?wydaje mi się że świece bedą ok ponieważ jak wyżej napisałem byly sprawdzane...tyle że nie wiem kiedy były ostatnio wymieniane ponieważ mam auto od roku z groszem. czasami jak zostawie auto na dlużej ale jesze calkowice nie ostygnie to też trzeba trochę dłużej kluczyk przytrzymać żeby zapalila...a może ktoś wie jaka powinna być prawidłowa kompresja w tym silniku?i czy możliwy jest brak kompresji przy normalnej mocy oraz gdy nie bierze oleju...? dziekuje z góry za wszelką pomoc. pozdrawiam

[ Dodano: Sro 22 Lut, 2012 10:36 ]
mechanik sprawdzał kompreche i mówil za ma 17/18 a powinno byc 26/28 nie znam jednostki a przebieg to 230 tys i wydaje mi się że nie kręcone...pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kris86 napisał/a:
mechanik sprawdzał kompreche i mówil za ma 17/18 a powinno byc 26/28 nie znam jednostki a przebieg to 230 tys i wydaje mi się że nie kręcone...pozdrawiam
czyli silnik masz do roboty :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam zmierzylem kompresje na losowych cylindrach na jednym jest 22 na kolejnym 24 a po olejowej 34 wszystkie swiece pieknie grzeją....a więc napewno silnik.......? :evil:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Niedawno kupiłem Audi A4 1.9 TDI, wiem, że mam w niej zepsuty przepływomierz powietrza i auto ciężko odpala na zimym jak i na ciepłym silniku. Czasami trzeba męczyć długo, a czasami odpala po krótkim czasie, rzadko zdarzy sie na strzała. I tu pytanie do was, czy przepływomierz jest przyczyną ciężkiego odpalania silnika, czy mam szukać usterki w czymś innym ? W nim jest jeszcze jakaś wtyczka. Moim zdaniem możę to być jakiś komputerek, który też może działać niepoprawnie, co może mieć wpływ na właśnie na takie odpalanie silnika ? Czekam na Wasze porady. Dzięki i pozdrawiam.

[ Dodano: Nie 19 Sie, 2012 12:50 ]
Witam. Mam Audi a4 1.9 tdi 110 kM. Na kole zamachowym nie ma jednego ząbka. Czy to może byc przyczyna złego odpalania auta ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.89.163.120 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa