Pozostałe tematy » A4 B5 - za mało pasów z tyłu - tylko 2 pasy
Odpowiedz do tematu
 A4 B5 - za mało pasów z tyłu - tylko 2 pasy
Witam. Posiadam Audi od około 4 miesięcy i nurtuje mnie jedno pytanie.. Z tyłu w samochodzie mam tylko dwa pasy bezpieczeństwa a po środku znajduje się pseudo podłokietnik wysuwany z siedzenia. Samochód jest zarejestrowany na 5 osób. Co jeśli powiozę 5 osób a środkowa wiadomo nie będzie miała zapiętego pasa? Co powie Policja? Prawo mówi że tyle ma być pasów w ile jest wyposażony samochód. Fiat 126p był też na 5osób rejestrowany a miał czasem 2 pasy. Z tyłu 3 osoby bez pasów MOGŁY SIEDZIEĆ. Co z moim Audi? Podniosłem dolną kanapę i tam na pewno nie ma pasów ani śladu po nich.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A4 B5 - za mało pasów z tyłu - tylko 2 pasy
Morti92 napisał/a:
Witam. Posiadam Audi od około 4 miesięcy i nurtuje mnie jedno pytanie.. Z tyłu w samochodzie mam tylko dwa pasy bezpieczeństwa a po środku znajduje się pseudo podłokietnik wysuwany z siedzenia. Samochód jest zarejestrowany na 5 osób. Co jeśli powiozę 5 osób a środkowa wiadomo nie będzie miała zapiętego pasa? Co powie Policja? Prawo mówi że tyle ma być pasów w ile jest wyposażony samochód. Fiat 126p był też na 5osób rejestrowany a miał czasem 2 pasy. Z tyłu 3 osoby bez pasów MOGŁY SIEDZIEĆ. Co z moim Audi? Podniosłem dolną kanapę i tam na pewno nie ma pasów ani śladu po nich.
środkowy pas jak najbardziej powinien byc, chyba,że auto wcześniej było zarejestrowane na 4 osoby, lub takie kupione w salonie. Masz dokładna historie niuni od poczęcia :mrgreen: tylko w ten sposób mozesz to sprawdzić, jesli natomiast cały czas figuruje zarejestrowana na 5 osób to jest mozliwośc,że poprzedni właściciel wymontował go przed sprzedażą, bo miał na niego kupca :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz 5 miejsc, to zamontuj sobie 5ty pas i po kłopocie. Przy kontroli policjant pytać się ciebie nie będzie tylko dostaniesz mandat pod warunkiem, że ten pasażer nie będzie mieć prawa jazdy oraz zabierze ci dowód rejestracyjny. Takie jest moje zdanie.
Audi A4 to nie Nyska czy Warczyburg. Nie powiem teraz dokładnie, ale ten temat przeszedł by z autem produkowanym chyba do 1980r.
Poza tym wyobraź sobie jakby wyglądał ten pasażer gdybyś wylądował (odpukać) na jakimś drzewie. W cale by nie wyglądał. :-/
Tak więc pasy nie są drogie, zaoszczędzisz sobie latanie po urzędach i diagnostach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiem co by się stało w razie wypadku. Tylko że zaglądałem pod kanapę i tam nie ma żadnych dziur, śladów po pasie który tam mógł być. Najstarszy dokument jaki mam jest chyba z 2008r. - wtedy samochód przyjechał do Polski i zarówno w dowodzie jak i karcie pojazdu widnieje napis - 5 miejsc. A wszystko wygląda tak jakby nigdy nie było tam pasa.
Myślę czy montaż tam pasa nie będzie kłopotliwy, czy przełożę gdzieś przez tą dolną kanapę dodatkowy pas.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pas środkowy montujesz w miejscach montażu klamer pasów bocznych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Pas środkowy montujesz w miejscach montażu klamer pasów bocznych.
dokładnie i dlatego nie widzisz żadnych otworów po pasie srodkowym

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję za pomoc, już mam 5 pasów ^^. Raptem 40zł i mogę mieć 5 osób w samochodzie

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 35.173.233.176 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa