Pozostałe tematy » [A4 B5] Wymiana rozrządu - pytania
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [A4 B5] Wymiana rozrządu - pytania
Witam, jeżeli piszę tu gdzie nie trzeba przepraszam i jeśli jest już taki temat przepraszam podwójnie, szukałem ale nie udało mi się odszukać podobnego.

Noszę się z zamiarem wymiany paska rozrządu, pompy, rolek...

Kupiłem pasek Bosch'a i co czytam to tylko polecają Gates'a lub Conti... czy ktoś może coś powiedzieć o tym pasku?

Nad pompą zastanawiam się SKF lub Rouville...

Rolki lub rolka( nie wiem w sklepie gdzie będę zamawiał części sprzedający powiedział mi że jest tylko 1 rolka... Posiadam wersje silnik AHL) to raczej firmy INA.

I też czytałem że jak się wymienia to wszystko to warto też termostat i to chyba WAHLER'a.

Co jeszcze ewentualnie się wymienia, ktoś mógłby mi pomóc? Ja za bardzo w tym nie siedzę i będzie mi to robił tato z wujkiem którzy się n a tym znają... Ja jedynie tylko chciałbym troszkę by mi ktoś naświetlił co jeszcze ewentualnie można przy tym wymienić. Auto posiadam od 10 stycznia więc czas najwyższy na wymianę tego. Z tego co wiem był serwisowany w ASO w Niemczech, od listopada roku ubiegłego jest w Polsce.

Dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W zestawie naprawczym rozrządu znajduje się tylko pasek i napinacz. Jeżeli kupiłeś pasek Boscha, to jest OK, ale tylko jeżeli jest to oryginał. W przypadku podróbki widzę to "cienko".
Co do pompy wody, to oczywiście wymień ją. Nie ma sensu robić tego samego za jakieś 3000km. Na wymianę idzie pasek, napinacz i pompa.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak myślę że oryginał, kupowany normalnie w sklepie samochodowym kosztował coś ok 75 zł. A jak poznać czy to podróbka czy nie? A jakiej firmy tą pompę SKF czy Rouville'a?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kaku_bulana napisał/a:
Tak myślę że oryginał, kupowany normalnie w sklepie samochodowym kosztował coś ok 75 zł. A jak poznać czy to podróbka czy nie? A jakiej firmy tą pompę SKF czy Rouville'a?

Produkty Boscha zawierają obecnie hologramy. Przy paskach rozrządu może jednak tego nie być wówczas zostaje ocena kodu paskowego.
Ja mam zaufanie do SKF, choć Ruville nie odbiega obecnie pod względem jakości. Tutaj powinna wypowiedzieć osoba handlująca tymi produktami. Ja jednak sądzę co kupisz, to będzie działać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na pasku są nr, jest logo i napis Bosch'a, również napis Made in Germany, i tak jakby to wszystko co było napisane tak pobłyskuje :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kaku_bulana napisał/a:
będzie mi to robił tato z wujkiem którzy się n a tym znają


w takim przypadku na pewno przypilnują by wszystko było tak jak się należy :)

(INA,Bosch,Rouville,wahler,conti, gates) cokolwiek z tych wybierzesz jest oke.
Są to zamienniki (nie raz też montowane na pierwszy montaż)

oczywiście nie robisz kolejną wymianę po okresie wyznaczonym dla danego typu silnika lecz trochę wcześniej :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki wielkie za pomoc i rozjaśnienie tej sprawy :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak w razie czego masz rozpiskę co i jak ;-)

Wystawiono 1 piw(a):
jimv8
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Super dzięki wielkie ! :) A mam jeszcze pytanie, bo wymieniam od razu olej, tylko hmmmm auto od listopada w Polsce i nie mam pojęcia jaki olej mógł być. Wiem ze serwisowane auto ale książeczki nie mam... I co poradzicie? Jaki będzie najlepszy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak to mówią, gdy nie wiesz co wlać to wlej 10W-40, a po za tym to również zależy jaki auto ma przebieg.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Auto ma przejechane 231 tyś.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kaku_bulana napisał/a:
Auto ma przejechane 231 tyś.


Wlałbym 10W-40,oczywiście Castrol.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, i to ma być mineralny, syntetyk czy półsyntetyk?

No Panowie.... jak Wam coś powiem, to mnie chyba wyśmiejecie :) Rozebraliśmy z tatą wszystko jak to trzeba zrobić... a tu się okazuje.... Rolka wymieniana, pasek to samo, pompa również, filtr powietrza,oleju i paliwa tez.... Nie chcieliśmy wierzyć, naklejkom i kartkom odnośnie wymiany ale okazało się to prawdą... no auto sprowadzone więc różnie to bywa prawda? Więc woleliśmy powymieniać a tu okazało się ze to co było napisane ze wymiana oleju była przy 230 800 a teraz ma 231... więc i wtedy tez chyba był wymieniany rozrząd... ehh i chyba części które zakupiłem zostaną na kolejna wymianę ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kaku_bulana napisał/a:
OK, i to ma być mineralny, syntetyk czy półsyntetyk?


10W-40 to jest półsyntetyk.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Panowie wracam do tematu :) Muszę wymienić szklanki tj popychacze bo mi 2 stukają(wkładam marki INA) no i pasuje od razu zmienić pasek, rolkę i pompę. I czy myślicie że mogę założyć ten pasek Bosch'a zakupiony 1,5 roku temu? On sobie leżał w garażu, w pudełku na regale i jest jak nowy bo nieużywany. Myślicie że nic mu się nie stało i można go normalnie założyć? I z tego co widać wyprodukowany w grudniu 2010. Więc tak jakby miał 2,5 roku... Ryzykować?


Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.149.233.72 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa