Klimatyzacja » [A4 B5] Niespotykana przejściówka do serwisowania klimy...?
Odpowiedz do tematu
 [A4 B5] Niespotykana przejściówka do serwisowania klimy...?
Cześć,

mam problem z klimatyzacją, do której nie da się podłączyć maszyny nabijającej, bo potrzeba jakąś niespotykaną przejściówkę, którą podłącza się w miejsce czujnika w podszybiu. Z 10 lat temu pamiętam jak robiłem, to w 2 warsztatach mi właśnie przez to odmówili w ogóle, a w trzecim facet powiedział, że kupi specjalnie dla mnie. Dziś się okazało, że mu się uszkodziła i stwierdził, że więcej nie będzie kupował, bo użył tylko raz - do mojego auta...

Adapter:




W skraplaczu nie ma żadnego zaworu, są z niego tylko 2 wyjścia, dolne i na górze do czujnika 4-pinowego. Na podszybiu też nie ma zaworu, jest tylko czujnik 2-pinowy, który podobno nie jest potrzebny...Załączam zdjęcia poniżej.

Na forum znalazłem opinię "Sądzę, że ten presostat o którego pytasz jest zbędny. Występował on w starszych modelach Audi. W A4 do właściwej pracy potrzebny jest ten 4ro pinowy"

No i teraz pytanie, jak to ogarnąć? Czy przyszłościowo powinienem kupić jakąś inną chłodnicę, która miałaby zawór? Czy faktycznie czujnik na górze nie jest potrzebny i tam zamontować zawór? A może na tym przewodzie obok niego, skoro w nowszych rocznikach tam jest?
Najprostszym rozwiązaniem wydaje się po prostu adapter w miejsce czujnika i wożenie go ze sobą...




Znajomego B5 z 1998r 1,9TDI, tyle że 90KM też nie ma żadnego zaworu przy skraplaczu, za to na podszybiu ma dwa i nie ma w ogóle tego czujnika 2-pinowego, jakby faktycznie nie był potrzebny... Poniżej fotka.

Czyli co, najlepiej byłoby samemu zamontować 2 zawory, tak jak jest w nowszym, pozbywając się tego czujnika, ale z kolei trochę zabawy byłoby z tym i najprościej kupić po prostu adapter podłączany w miejsce czujnika?



Tylko gdzie taki adapter kupić? Znalazłem coś identycznego, tylko nie mam pewności, że będzie pasowało:

https://e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p/Adapter-niskiego-cisnienia-LP-do-klimatyzacji-samochodowej-14%2C-redukcja%2C-port-serwisowy-klimatyzacji%2C-zlacze-klimatyzacji-niskiego-cisnienia/4494

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ten presostat służy tylko i aż do zabezpieczenia kompresora przed zatarciem. Odpowiedz sobie sam czy jest zbędny, czy może jednak bardzo potrzebny.
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest przerobienie rurki. Poszukać warsztatu który spawa aluminium i dospawać przyłącze niskiego ciśnienia.
Możesz również kupić tą przejściówkę z linku pod warunkiem iż masz na króćcu ten sam gwint i wkręcić w miejsce presostatu, tym samym pożegnać się z presostatem niskiego ciśnienia lub wkręcać ją na czas serwisu klimy i po jakimś nieokreślonym czasie pożegnać się z gwintem.
Najprostszym jednak rozwiązaniem jest warsztat z doświadczeniem czyli ktoś kto uzupełni czynnik przez złącze wysokiego ciśnienia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
@Adi202 , dziękuję za odpowiedź.

A gdzie jest to złącze wysokiego ciśnienia u mnie? Bo w kilku warsztatach nie znaleźli innej możliwości podłączenia.

PS. Mogę też zakupić adapter na wysokie ciśnienie, także wkręcany w miejsce czujnika. Czy napełnianie wysokim/niskim ciśnieniem czymś się różni dla klienta lub układu klimatyzacji?

Co do uszkodzenia gwintu, to do tej pory auto w ciągu 12 lat podłączałem do maszyny 2x, nie wiem, czy będę je miał tyle, aby podłączać kolejne dwa... ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Vendeur napisał/a:

A gdzie jest to złącze wysokiego ciśnienia u mnie? Bo w kilku warsztatach nie znaleźli innej możliwości podłączenia.

Jeżeli nie ma go przy skraplaczu, to na 123% będzie w kompresorze. No tylko wówczas trzeba się schylić lub w najgorszym przypadku klęknąć przed autem a to panowie niechętnie robią.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Vendeur napisał/a:

A gdzie jest to złącze wysokiego ciśnienia u mnie? Bo w kilku warsztatach nie znaleźli innej możliwości podłączenia.

Jeżeli nie ma go przy skraplaczu, to na 123% będzie w kompresorze. No tylko wówczas trzeba się schylić lub w najgorszym przypadku klęknąć przed autem a to panowie niechętnie robią.


Nic nie ma. W kolejnych 2 warsztatach byłem i sprawdzaliśmy. Jeden z nich miał odpowiedni adapter, aby podłączyć się przez czujnik...

Podobno moja instalacja może być nieco inna z uwagi na automat, który w tamtym okresie był niepopularny.

Czujniki, które znalazłem w internecie nie pasują, mają za mały gwint...

Czy gwint w czujniku 4-pinowym podłączonym do skraplacza jest taki sam, czy może być inny?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skrzynia biegów nie ma nic do klimy. Możliwe, że masz wymieniony kompresor na nowszy model i dlatego nie ma na nim zaworka.
Tak czy inaczej jeżeli sprawdziłeś cały obieg i jest tylko ten przy podszybiu to zostaje tylko przejściówka i napełnienie czynnikiem w jednym punkcie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 18.224.63.87 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa