Pozostałe tematy » a4 b5 nalot w układzie chłodzenia POMOCY !!!
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 a4 b5 nalot w układzie chłodzenia POMOCY !!!
Witam.
Sprawa wygląda następująco.
Po wielokrotnym płukaniu układu wodą destylowaną i kwaskiem cytrynowym doprowadziłem do tego że układ był
jak nowy a zbiorniczek wyrównawczy był śnieżno biały. na przejazd do mechanika zalałem go wodą destylowaną i 1L octu 10%
ze względu gdyż miałem niedobór płynu a nie miałem już wody destylowanej.
Zadowolony szybko pobiegłem do sklepu i kupiłem G12 firmy febi 2x po 1.5 l.
Do tego dolałem wody destylowanej tak na 4 l. Spuściłem to co zalałem jakieś 4 godziny temu u mechanika i zalałem go
tym G12 rozcieńczonym z wodą destylowaną - czyściutki układ chłodzenia (piękny różowy płyn w białym zbiorniku.
Ale nie na długo. 20km po tym w zbiorniku zrobiło się coś dziwnego.
Spójrzcie na fotki i powiedzcie co mam teraz zrobić?

Czy zważył się G12 z pozostałościami octu???
Zlałem ten płyn i wlałem destylowaną wodę. Efekt po 200km jest taki jak na zdjęciach.
Olej jest OK, płynu nie ubywa. Nie śmierdzi jedno ani drugie. Grzeje pięknie, temp silnika 90 stopni łapie i spada tak jak powinien.

I o co tu k...... w tym wszystkim chodzi bo idzie zima i wody nie zaleję przecież do układu... :( ((


http://www.fotosik.pl/pok...f984564502.html

http://www.fotosik.pl/pok...0a914cd33d.html

ma to skład taki jak pasta TEMPO trochę gęstsze i pływa do po wierzchu wody destylowanej w zbiorniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ewidentnie mleko. Widocznie masz jeszcze resztki oleju w układzie albo się olej przedostaje do układu.
nikt nie mówił że jest łatwo wypłukać to cholerstwo z układu. Ja jeżdziłem z układem zalanym wodą i wybierałem szluz. Po paru tygodniach gdy nie zbierało się wiecej szluzu to wymieniłem zbiorniczek na nowy i było po sprawie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i tak.
Wykluczam na pewno blok silnika i głowice.
mam bardzo dobrego machera i wykluczył to.
Powiedział że to syf w zbiorniku i nie będzie go się łatwo pozbyć.
Woda destylowana w układzie nie jest gęsta ma swoją konsystencje.
Jest normalna.
Ale w całej wodzie krążą takie dziadostwa nawet nie wiem jak to nazwać.
I zbiorniczek cały tym zachodzi.
Zółte coś ale nie wiem co. Schodzi to jak się przetrze palcem.
Nic będę płukał go od nowa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może użyj do tego środka do płukania układu chłodniczego http://www.liquimoly-skle...nie-03L.-03L/60

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To tak.
Wyjąłem zbiorniczek i wyczyściłem go idealnie wyparzyłem wrzątkiem celem dokładnego odtłuszczenia go i osuszyłem na słońcu.

Następnie do przewodu dolnego przy zbiorniczku podłączyłem kawałek węża i puściłem go w ogród, natomiast do cienkiego wężyka który również idzie do zbiorniczka podłączyłem bieżącą wodę z kranu i tak przez 15 min.

Każde wiaderko które napełniałem wodą zawierało coś tłustego. Zapewne olej wskazywaly na to plamy tworzące sie na powierzchni wody.

Po tym odpiąłem węże wydmuchałem jeszcze pozostalość wody bierzącej z ukladu i złożyłem wszystko do kupy. Zalałem układ tylko wodą destylowaną i co?

Wczoraj na wieczór tak zrobiłem i może przejechałem 120 km i woda zrobiła sie dokładnie taka jak kolor benzyny do pił spalinowych taka zielonkawo żóltawa.

Wziąłem szczykawkę i wydobyłem ze zbiorniczka dziś jakieś 30ml tego czegoś następnie do sloika dolałem G12 firmy febi i wymieszałem. Zapieniło się i ta piana nie chciała zejść stało to z 15 min i nic a na powieżchni dostrzegłem warstwy tak jakby coś było pod pianą i dopiero płyn w którym znajdowały sie białem pęcherze albo powietrza albo to jakieś mini farfocle.

Sorry że takpisze te bzdury ale może to wykluczy troche rzeczy i niedociągnięć i pomoże innym.

W sumie to teraz już nie wiem co zrobić, chyba kupie to co mi kolega wyżej polecil i spróbuję. :(

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 34.229.62.45 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa