Audi A4/S4 » A4 B5 benzyna + LPG wady i zalety
Odpowiedz do tematu
 A4 B5 benzyna + LPG wady i zalety
A4 B5 benzyna + LPG wady i zalety - chciałabym poprostu poczytać Wasze opinie, jestem jakoś bardzo negatywnie nastawiona do LPG (nigdy tez nie miałam autka z LPG)... no ale przy dzisiejszych cenach benzyny to diesel już coraz mniej przestaje się opłacać :zly:

Intereseują mnie silniki 1,8 no ewentualnie 1,6 jak trafiłabym super stan to też, ale jednak wolałabym 1,8 - to tyle co do "zwykłych" silników a jeszcze jest w tym modelu silniczek 1,8 z turbo, no i jak to się wszystko z LPG sprawuje w tym modelu i w tych silnikach do 1,8 pojemnosci i jesli juz, to który silnik z nich sobie najlepiej z gazem radzi, jaka instalacja powinna byc - jakie wady, zalety, awaryjność i tak dalej, po prostu chce poczytać Wasze opinie, zeby zdobyć jakieś pojęcie i ogląd na tę sprawę

ogólnie, to też pytam tak niewiąząco, bo ja trochę dziwne mam podejście, bo się przyzwyczajam do samochodów, tak, ze jak już jakiś mam, to pare lat nim jeżdzę i cięzko mi się rozstać... bo się po prostu przyzwyczajam jak pisałam i tak jest z moją 80 co teraz mam, we wrześniu stuknie 4 latka, w sumie wypadało by zmienic juz, a to, ze następca będzie Audi A4 sedan, to jestem pewna, tylko to mi się nie pali, po prostu trafie okazję w odpowiednim kolorze i koniecznie z szyberdachem i oczywiście niestyraną w dobrym stanie, to go wtedy kupie, tak do tego na chwilę obecną podchodzę :D ale jakąs wiedzę głebszą muszę zebrać, bo zaczęłam też rozwazac LPG, wcześniej myślałam tylko o dieslu ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Silniki 1.6 1.8 i 1.8t z a4 b5 bardzo dobrze współpracują z instalacjami lpg. Co do awaryjności to tak, można kupić auto z instalacją ale nie należy się napalać bo już będzie to miało nalatane i może nas czekać wymiana połowy instalacji, można kupić bez i założyć i mieć pewność co do jakości i awaryjności. Ja kupiłem swojego abk i po pół roku zmieniałem instalkę . W tych silnikach tylko sekwencja. Mnóstwo osób narzeka na lpg ale :
-przeważnie mają źle dobraną instalację
-nie właściwy montaż
- brak przeglądów
- problemu z osprzętem benzynowym
Ja w przeciągu 2 lat latania na sekwencji nie miałem żadnych problemów.
Co do silnika 1.6 to moja sugestia jest taka że jest on ciut za słaby na tę budę a spalanie takie jak w 1.8. Skoncentrował bym się na szukaniu 1.8 a jak się trafi pewny 1.8 t to wiadomo : :mrgreen: Spalanie gazu w 1.8 na krótkich odcinkach 10 - 11.5 l
Najważniejsze przy lpg to prawidłowy montaż od tego zależy praca inst. a potem opinia użytkownika.

ps. a awaryjność instalacji to wiadomo zależy kto ma jakie szczęście, parownik może się przywiesić, wtrysk może paść, sterownik ale moim zdaniem lepsze to niż naprawa pompy w dieslu :D choć przyznam że w b5 jest silnik AFN i to jeszcze można powiedzieć stary dobry diesel który nie przysparza o ból głowy właściciela pozd.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
czyli ogólnie rzecz biorąc, to łatwiej trafić niestyranego dieselka niż benzynę z gotową instalacją LPG, zeby samemu nie zakładać, a jak ja mam o LPG pojecie zerowe, bo nigdy nie miałam takiego samochodu, to się mogę naciąć tym bardziej :/ a przyznać muszę, ze kolejny samochód bym chciała taki, zeby nie dokładać, po prostu, zeby naprawdę był w dobrym stanie i od razu do jazdy a nie do bujania się po mechanikach... bo już raz to przechodziłam, w ten co mam zainwestowałam więcej w remonty niz cena za jaką go kupiłam :roll: i już nie chce tak, że tak powiem szukam gotowca, spisuje umowe, biore kluczyki i jezdzę :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
czyli ogólnie rzecz biorąc, to łatwiej trafić niestyranego dieselka niż benzynę z gotową instalacją LPG, zeby samemu nie zakładać, a jak ja mam o LPG pojecie zerowe, bo nigdy nie miałam takiego samochodu, to się mogę naciąć tym bardziej :/ a przyznać muszę, ze kolejny samochód bym chciała taki, zeby nie dokładać, po prostu, zeby naprawdę był w dobrym stanie i od razu do jazdy a nie do bujania się po mechanikach... bo już raz to przechodziłam, w ten co mam zainwestowałam więcej w remonty niz cena za jaką go kupiłam :roll: i już nie chce tak, że tak powiem szukam gotowca, spisuje umowe, biore kluczyki i jezdzę :P


Czy łatwiej trafić dobrego afn-a czy adr-a to już zależy od szczęścia. Jeśli ktoś ma szczęście to trafi na benzynę z lpg nadającym się do dalszej jazdy. A nie wierzę że nie jest to możliwe, wystarczy dobrze poszukać. A kupując auto najlepiej mieć kogoś kto nam pomorze w ocenie auta. A nie chcesz zakładać instalacji ?? dlaczego ? A co do dokładania to nawet kupując igłę auto trzeba się liczyć że coś wyskoczy te auta mają po xx lat i po 300 tkm i w każdej chwili tak naprawdę może coś paść. A jak wiadomo czym nowszy wóz tym większe koszty utrzymania. Obecnie masz b3 tam części są taniutkie a i naprawić można samemu większość rzeczy hehe

Może napisze jeszcze mniej więcej ceny instalacji.
do adr myślę że można za 2.200-2500 całkiem sensownie z montażem to zrobić wiadomo że do aeb-a 1.8t ciut drożej


A jeśli naprawdę ktoś nie jest przekonany do lpg to myślę że afn krzywdy nie zrobi a i można sobie chipsa założyć i mieć te 130km 300nm i palić 7 l na sto pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to może jeszcze słowo ode mnie :mrgreen:
Na chwilę obecną jeżeli chodzi o Audi to mam dwa diesle ;audi; , ale przed audi jeździłem Hondą Civc z LPG i co mogę powiedzieć, to LPG jest dobrą sprawą. Nie miałem z LPG żadnych problemów. Miałem dobrze dopasowaną instalację do samochodu ale zabij mnie nie mam pojęcia jakiej firmy instalację. Tak więc wszystko kwestia jakości instalacji i samej instalacji przez mechanika.
Przy obecnych cenach ON polecałbym zwrócenie uwagi na autka pod LPG. Sam jestem zadowolony z moich dwóch dieselków ale jak dojeżdżam na stację paliw to dostaję palpitacji serca :mrgreen:

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth, z LPG jak z każda instalacja w samochodzie, czy to fabryczna czy dołożona, jak sią o nią dba, tak się ma, mój znajomy jeżdzi A4 B5 1.8 z LPG i chodzi mu rewelacyjnie, ma sekwencję.
Ja w B4 mam LPG drugiej generacji,czyli ta niby gorszą i też nie narzekam, oczywiście jest regularnie serwisowana i przeglądana,a założona była w 2006 roku.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth,

gosia ile jeżdzisz kilometrów rocznie? a jakie to są przeważnie odcinki??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja bym zrobił tak: na pewno nie kupiłbym 1,6, bo jak pisano wczesniej jest za słaby, poszukałbym sobie 1,8T lub zwykły 1,8 (jak wolisz) ale bez gazu i sam załozył nowa instalkę , wtedy masz gwarancję i spisz spokojnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
1,6 nie jest wcale taki zły. 100KM może nie jest rajdówką, ale daje radę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
Astaroth,

gosia ile jeżdzisz kilometrów rocznie? a jakie to są przeważnie odcinki??

tak to nie jezdzę duzo, przede wszystkim jeżdzę po mieście, krótkie odcinki, ale jezdzę też na działkę - na działkę w obie strony 50 km i musze jezdzic psy wybiegac przynajmniej trzy razy w tygodniu (a najlepiej by było przynjmniej z 5), dlatego mi zależy na małych kosztach paliwa

sama działka na tydzien, to 150 km, przy moim terażniejszym dieslu co pali 5/6 srednio, to mam ok 8 litrów tygodniowo = przy dzisiejszych cenach to 50 dych, czyli razy 4 to 200 miesiecznie samo wybieganie piesków mnie kosztuje, jesli by miało byc wiecej to nie dam rady, a oprócz tego też jezdzę po mieście

mamy jeszcze drugi samochód, forda focusa 1,8 beznyne 16V , to juz wogóle porazka kosztowo, bo pali srednio 8-10 PB ala jak ja wsiąde po dieslu, to go ciskam i pali wtedy 10 przynajmniej albo lepiej... bo mam cięzką nogę jak to się mówi, że jak jest czym to się nie mogę oprzeć i ciągnę obroty i depczę :P

a rocznie Kuba, to Ci nie powiem, bo mi się zrąbał licznik kilometrów w Audiczce, nie nalicza kilometrów przejechanych a prędkościomierz działa

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
jimv8 napisał/a:
Astaroth,

gosia ile jeżdzisz kilometrów rocznie? a jakie to są przeważnie odcinki??

tak to nie jezdzę duzo, przede wszystkim jeżdzę po mieście, krótkie odcinki, ale jezdzę też na działkę - na działkę w obie strony 50 km i musze jezdzic psy wybiegac przynajmniej trzy razy w tygodniu (a najlepiej by było przynjmniej z 5), dlatego mi zależy na małych kosztach paliwa

sama działka na tydzien, to 150 km, przy moim terażniejszym dieslu co pali 5/6 srednio, to mam ok 8 litrów tygodniowo = przy dzisiejszych cenach to 50 dych, czyli razy 4 to 200 miesiecznie samo wybieganie piesków mnie kosztuje, jesli by miało byc wiecej to nie dam rady, a oprócz tego też jezdzę po mieście

mamy jeszcze drugi samochód, forda focusa 1,8 beznyne 16V , to juz wogóle porazka kosztowo, bo pali srednio 8-10 ala jak ja wsiąde po dieslu, to go ciskam i pali wtedy 10 przynajmniej bo mam cięzką nogę jak to się mówi, że jak jest czym to się nie mogę oprzeć :P


montaż instalacji LPG zwrócił by Ci sie po jednym do połtora roku. Uważam że lepiej isć w kierunku wiekszego silnika z LPG, ponieważ się szybciej nagrzewa co jest bardzo istotne na krótkich dystansach.
patrząc na trend polaków pozbywania sie diesli ze względu na ceny ropy, może być również atrakcyjnym rozwiązaniem ze względu na niską cene rynkową :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a jak z tym LPG jest, bo narazie ceny są niskie, ale czy nasz wspaniały rząd nie zamierza na tym też czasem położyć przysłowiowej łapy?
jak kupowałam 4 lata temu diesla, to sie bardzo opłacało, teraz sami wiecie jak jest... ciekawe jak będzie z LPG

jakbym zyła w normalnym kraju, gdzie zarobki są adekwatne do kosztów utrzymania, to uwierzcie, ze bymn sobie kupiła Audi A4 B5 2,6 V6, bo znam siebie i wiem, że w takim bym się najlepiej czuła z taką moca w KM i co do jazdy po mieście i wyprzedzania na trasie... niestety rzeczywistość zabija marzenia :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
a jak z tym LPG jest, bo narazie ceny są niskie, ale czy nasz wspaniały rząd nie zamierza na tym też czasem położyć przysłowiowej łapy?
jak kupowałam 4 lata temu diesla, to sie bardzo opłacało, teraz sami wiecie jak jest... ciekawe jak będzie z LPG

jakbym zyła w normalnym kraju, gdzie zarobki są adekwatne do kosztów utrzymania, to uwierzcie, ze bymn sobie kupiła Audi A4 B5 2,6 V6, bo znam siebie i wiem, że w takim bym się najlepiej czuła z taką moca w KM i co do jazdy po mieście i wyprzedzania na trasie... niestety rzeczywistość zabija marzenia :/


Gosia i właśnie dlatego że nie wiadomo co będzie, ale wiele wiadomo na temat produkcji diesla, osobiście kupił bym diesla jako drugie autko do codziennej eksplotacji.

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skoro taki fajny temat to też ośmielę się wypowiedzieć...
Jak każdy wie, mam 1.6 -są plusy i minusy.
Plusy
-auto bezawaryjne, psują się pi***ołki, które sam jestem w stanie naprawić za poomocą naszego forum.
-kupując 1.6 masz mniejsze prawdopodobieństwo korekty licznika, bo te modele kupowały dziadki /do piekarni po bułki/ /najtańsze audi -ale zawsze to AUDI/.
Minusy 1,6
-pali 7-11
-jest mułowate
-awarie, czujnik temp, pompka paliwa termostat, kostka stacyjki, czyszczenie manetki świateł drogowych, czyszczenie immo, awaria licznika, zapieczony ham. ręczny,reszta to norma olej, rozrząd, klocki i tarcze.
Posiadam 1,6 od 8 lat i przejechałem nim/ tylko 10000/
Wybór Gosia należy do Ciebie, ale osobiście poleciłbym Ci 1.8 /pali ciut więcej, ale radość z jazdy ponoć duża większa ;)

Wystawiono 1 piw(a):
Astaroth
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ewentualnie pomyśleć o innym modelu Audi? Może A2 z silnikiem benzynowym 1,4? Dużą przewagą tego samochodu jest jego waga 970kg. Auto jest w 90% z aluminium reszta to tworzywa. Spalanie na 100km przy przepisowej jeździe to 5L benzyny. Auto przestronne wewnątrz, składają się tylne fotele - dobre do wożenia psów i banalnie proste w naprawie. Można tez pomyśleć o LPG, ale bagażnik będzie wówczas mniejszy, ale eksploatacja znacznie tańsza. Wiem, że to nie A4, ale coś za coś. Mi się ten model kiedyś w ogóle nie podobał do czasu jak go kupiłem. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A4/S4 

[ IP: 18.191.174.168 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa