Skrzynie automatyczne » A4 B5 96r automat szarpie z 2 na 3 bieg
Odpowiedz do tematu
 A4 B5 96r automat szarpie z 2 na 3 bieg
Witam.
Mam Audi A4 B5 Avant z 96r z automatyczną "tzw. pancerną" 4-ro biegową skrzynią biegów.
Problem w mojej skrzyni to szarpanie przy zmianie z 2 na 3 bieg, 4 bieg ma czasami delikatne szarpnięcia.
Gdy jadę na świeżo odpalonym silniku ( zwykle 5-10 min pracuje na luzie), to skrzynia zapina biegi "łagodniej", ale wystarczą przejechane 2-3km i dość mocno wyczuwalne szarpanie powraca :/

Panowie i tutaj jest do was pytanie, co może być problemem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wymieniałes filter i olej ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wymieniałem.
Poprzedni właściciel mówił że nie jest to teraz konieczne gdyż olej i filtr był przez niego wymieniony ale kiedy... niestety nie wiem.
Nie chcę się pachac w niepotrzebne koszty... wymienię olej i filtr a jeśli to nie pomoże?

Czy taka usterka może zostać sprawdzona przez VAG'a?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanim skrzynia się rozgrzeje to olej jest geściejszy,datego nie szarpie jak jest zimna. Skoro nie chcesz sie pchać w niepotrzebne koszty to wymień filtr i wyczyśc kasete,lub jeździj tak dalej i za jakiś czas wymień skrzynie...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak dobrze piszę, podstawą jest wymiana oleju, filtra i czyszczenie kasety...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po zaty to nie kosztuje majatek ten olej uszczelka pod miske i filter kaste wyczyscisz sam poprzedni własciciel mógł wszystko mówic tylko zeby auto sprzedac no chyba ze to twoi dobry znajomy :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiem że poprzedni właściciel mógł mówić wszystko żeby sprzedać.
Autko jest 2 rok w Polsce sprowadzony przez sprzedającego od którego go kupiłem, po kilku miesiącach wysypała mu się skrzynia zatem ja wymienił - widziałem fakturę zakupu.
Podobno szarpie tak od samego początku i teraz się zastanawiam czy aby nie jest już podjechana przez tą usterkę?
Po zdjęciu michy na co zwracać uwagę?

Panowie ile wchodzi i jakim olejem zalać skrzynkę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dather napisał/a:
Wiem że poprzedni właściciel mógł mówić wszystko żeby sprzedać.
Autko jest 2 rok w Polsce sprowadzony przez sprzedającego od którego go kupiłem, po kilku miesiącach wysypała mu się skrzynia zatem ja wymienił - widziałem fakturę zakupu.
Podobno szarpie tak od samego początku i teraz się zastanawiam czy aby nie jest już podjechana przez tą usterkę?
Po zdjęciu michy na co zwracać uwagę?

Panowie ile wchodzi i jakim olejem zalać skrzynkę?
skoro szarpie od samego poczatku, to uwazam,że popełniłes bład kupując auto z uszkodzoną skrzynią... zanim wymienisz olej odczytaj błedy ze sterownika. Skrzynia pracuje w trybie awaryjnym,czy normalnym?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może i tak, ale kupiłem to auto za bardzo małe pieniądze i myślałem że jak szarpie tylko miedzy tymi biegami to jest to kwestia regulacji lub coś podobnego.
Gdybym był mechanikiem to wiedziałbym co w trawie piszczy, ale niestety nim nie jestem.

Dobra nie schodźmy z tematu, chodzi tutaj o szanse zrobienia tej skrzynki.
Działają wszystkie biegi, VAG'a mam lecz laptopa będę miał dopiero w sobotę, dlatego na diagnozę błędów będę musiał poczekać :/

Bratu kiedyś został mineralny olej AFT IID, czy ten olej nada się do tej skrzynki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dather napisał/a:
Może i tak, ale kupiłem to auto za bardzo małe pieniądze i myślałem że jak szarpie tylko miedzy tymi biegami to jest to kwestia regulacji lub coś podobnego.
Gdybym był mechanikiem to wiedziałbym co w trawie piszczy, ale niestety nim nie jestem.

Dobra nie schodźmy z tematu, chodzi tutaj o szanse zrobienia tej skrzynki.
Działają wszystkie biegi, VAG'a mam lecz laptopa będę miał dopiero w sobotę, dlatego na diagnozę błędów będę musiał poczekać :/

Bratu kiedyś został mineralny olej AFT IID, czy ten olej nada się do tej skrzynki?
nie odpowiedziałeś na pytanie w jakim trybe pracuje skrzynia...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skrzynia pracuje w trybie: normalnym

[ Dodano: Sob 08 Mar, 2014 10:57 ]
Podłączyłem Vag'a.
Na skrzyni jest taki błąd:

Address 02: Auto Trans Labels: None
Controller: 01N 927 733 BB
Component: AG4 Getriebe 01N 2781
Coding: 00000
Shop #: WSC 00000
VCID: 729759CB2DB7
1 Fault Found:
00300 - Transmission Fluid Temp. Sensor (G93)
34-10 - No Elaboration Available - Intermittent

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 44.210.237.223 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa