Elektryka i elektronika » A4 B5 1.9 TDI 1998 Po wymianie radia pilot przestal dzialac
Odpowiedz do tematu
 A4 B5 1.9 TDI 1998 Po wymianie radia pilot przestal dzialac
Witam.Jak w temacie.Nie wiem czy zabawa kablami miala cos z tym wspolnego -radio nie gralo po wyjeciu kluczyka,wiec przerobilem troszke instalacje tj polaczylem 2 plusowe kable na kostce razem i radio gra bez kluczyka. Po jakims czasie probowalem zamknac auto i nie da rady z pilota.Nie miga dioda przy bolcach od drzwi jak auto jest zamkniete. Podswietlanie kabiny dziala ,znajomy mowil zebym zobaczyl pod siedzeniem pasazera (mam wersje UK auta) czy nie mam tam wody ale musialbym "pruc" dywany. Baterie w pilocie chyba dobre bo miernik pokazuje na obu bateriach 5.91V.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pruć dywanów nie musisz ,bo wystarczy,że odkrecisz słupek i zdejmiesz listwy. Ja bym zaczął od sprawdzenia bezpieczników,ponadto czy kluczykiem tez zamykałeś? Jest tak samo? No i czy jak ryglujesz drzwi od środka ( przyciskiem) to czy centralny działa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zdemontuj na próbę radio.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziwna rzecz sie teraz dzieje.Wyjalem radio i "rozmostkowalem" czyli wyjalem ten kabelek z kostki laczacy 2 plusy i radio chodzi teraz bez kluczyka.
Czy do kabli radiowych moglo byc podlaczone cos zwiazanego z tym pilotem? Bo mialem kable przedluzane za pomoca przesciowek wiec je wszystkie wywalilem bo seryjny przewod starczyl.


No wiec z braku odpowiedzi na innym forum- rozprulem dywan i rzeczywiscie mialem pare litrow wody pod siedzeniem pasazera.Wezyk od tylniego spryskiwacza sie rozlaczyl.
Wszystkie kostki ( nie pod dywanem tylko na boku pod schowkiem na rekawiczki) wygladaly na suche, ale dla pewnosci popsikalem WD40, rozlaczylem akumulator na dluzsza chwile- wciaz nie ma efektu.Zamykanie od srodka dziala.Z kluczyka moge otworzyc i zamknac.Nigdy wczesniej nie zamykalem kluczykiem wiec nie wiem jak bylo.

Bez radia jest tak samo. Bezpieczniki przy kierownicy (z boku) dobre.

Reasumujac :nie dziala alarm (diody na drzwiach nie migaja) i nie dziala centralny z pilota.
Gdzie sa od tego jakies przekazniki lub bezpieczniki?
Jakies pomysly?
Dzieki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rozumiem,że jak zamykasz kluczykiem to centralny działa.... próbowałes zakodować kluczyk na nowo?
P.S. kibicujemy tej samej drużynie ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak, z kluczyka dziala. Probowalem zaprogramowac w taki sposob, ze wkladam do stacyjki, przekrecm zaplon i wciskam zamykanie lub otwieranie na 10 sek, ale nic to nie dalo.
No i ten alarm nie miga.
Super ze jestes za Wlokniarzem, moze to pomoze rozwiazac moj problem:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gniewosz napisał/a:
Tak, z kluczyka dziala. Probowalem zaprogramowac w taki sposob, ze wkladam do stacyjki, przekrecm zaplon i wciskam zamykanie lub otwieranie na 10 sek, ale nic to nie dalo.
No i ten alarm nie miga.
Super ze jestes za Wlokniarzem, moze to pomoze rozwiazac moj problem:)
spróbuj zaprogramowac VAGiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czekam na kabel do VAGa.Bedzie we wtorek.No ale czy to ma cos wspolnego z alarmem, ze te diody nie migaja?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gniewosz napisał/a:
Czekam na kabel do VAGa.Bedzie we wtorek.No ale czy to ma cos wspolnego z alarmem, ze te diody nie migaja?
moze mieć, ja mam uszkodzona wkładkę i kiedy zamykam auto kluczykiem alarm się zalacza, ale podczas otwierania auta alarm nie rozbraja się i sa jaja.... wymieniłem cały zamek ale nie pomogło... a w dawcy działalo wszystko na tip top. podobnie jest z zakodowaniem kluczyka, recznie tego nie zrobie tylko kompem... W razie czego nie masz do mnie daleko więc mozesz podskoczyć mam sprzet ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hmmm.no wlasnie ze mam daleko, bo mieszkam w UK

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gniewosz napisał/a:
hmmm.no wlasnie ze mam daleko, bo mieszkam w UK
gdybys popatrzył na mój profil to widziałbyś,że masz do mnie jakieś 30 mil... ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przeoczylem ze Crewe. Narazie raczej nie bede mogl podjechac bo siedze z dzieckiem w domu, ale jak sobie nie poradze do konca tygodnia z tym to moze sie wybiore:)
Jak bede mial juz kabel i VAGa to jak mam go zaprogramowac? Jest gdzies instrukcja? Dzieki
ps. posiedam tylko jeden kluczyk

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gniewosz napisał/a:
Przeoczylem ze Crewe. Narazie raczej nie bede mogl podjechac bo siedze z dzieckiem w domu, ale jak sobie nie poradze do konca tygodnia z tym to moze sie wybiore:)
Jak bede mial juz kabel i VAGa to jak mam go zaprogramowac? Jest gdzies instrukcja? Dzieki
ps. posiedam tylko jeden kluczyk
zainstaluj sterownik i ustaw port ,podłaczasz do auta i jedziesz :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i lipa.Kabel przyszedl, VAG zainstalowany ale niestety nie ma polaczenia.Mam windows 7.
Taki kabel kupilem
http://www.ebay.co.uk/itm...984.m1439.l2649

Teraz sciagam XP i zoabacze czy to wina tego, a i jeszcze podlacze u zony w megance dla pewnosci.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gniewosz napisał/a:
No i lipa.Kabel przyszedl, VAG zainstalowany ale niestety nie ma polaczenia.Mam windows 7.
Taki kabel kupilem
http://www.ebay.co.uk/itm...984.m1439.l2649

Teraz sciagam XP i zoabacze czy to wina tego, a i jeszcze podlacze u zony w megance dla pewnosci.
na 7 nie pójdzie tylko xp,po za tym z meganka sie tym fejsem nie polaczysz, a jakiego masz VAGa?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 13.59.218.147 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa