Pozostałe tematy » [A4 B5 1,8t AEB] Problem z wolnymi obrotami
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [A4 B5 1,8t AEB] Problem z wolnymi obrotami
Szanowni forumowicze,
Mam ostatnio problem z wolnymi obrotami w moim Audi. Na zimnym silniku zdarza się czasem, że na chwilę spadają, ale zaraz potem wszystko wraca do normy - takie pojedyncze wahnięcia wskazówką obrotomierza. Irytujące zjawiska zaczyna się jednak po rozgrzaniu silnika. Kiedy wrzucę luz w czasie jazdy obroty stają na 1500, czasem wahają się 1300-1800, a po pewnym czasie (1-10 sek) spadają do normalnych. Na postoju po przegazowaniu sytuacja wygląda podobnie, ale wtedy obroty normalizują się nieco szybciej. Po otwarciu maski sprawa wygląda tak, że po bujnięciu przepustnicą i jej puszczeniu, kiedy obroty są podwyższone silnik krokowy cały czas wykonuje nerwowe ruchy próbując ją ustawić, a po jakimś czasie puszcza i sytuacja się normalizuje.
Przepustnica wyczyszczona kilka dni temu (problemy pojawiają się od 2-3 tyg), przepustnica zaadaptowana VAGiem, brak jakichkolwiek błędów, odma i podciśnienia zrobione rok temu.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [A4 B5 1,8t AEB] Problem z wolnymi obrotami
Semano napisał/a:
Szanowni forumowicze,
Mam ostatnio problem z wolnymi obrotami w moim Audi. Na zimnym silniku zdarza się czasem, że na chwilę spadają, ale zaraz potem wszystko wraca do normy - takie pojedyncze wahnięcia wskazówką obrotomierza. Irytujące zjawiska zaczyna się jednak po rozgrzaniu silnika. Kiedy wrzucę luz w czasie jazdy obroty stają na 1500, czasem wahają się 1300-1800, a po pewnym czasie (1-10 sek) spadają do normalnych. Na postoju po przegazowaniu sytuacja wygląda podobnie, ale wtedy obroty normalizują się nieco szybciej. Po otwarciu maski sprawa wygląda tak, że po bujnięciu przepustnicą i jej puszczeniu, kiedy obroty są podwyższone silnik krokowy cały czas wykonuje nerwowe ruchy próbując ją ustawić, a po jakimś czasie puszcza i sytuacja się normalizuje.
Przepustnica wyczyszczona kilka dni temu (problemy pojawiają się od 2-3 tyg), przepustnica zaadaptowana VAGiem, brak jakichkolwiek błędów, odma i podciśnienia zrobione rok temu.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
zacznij od sprawdzenia szczelności tzn. czy nie łapie gdzieś lewuchy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie łapie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na jakim paliwie tak się dzieje, na benzynie czy na lpg ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na jednym i drugim, nie ma różnicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przede wszystkim musisz skupić się na tym aby doprowadzić do tego by na benzynie chodził prawidłowo, to jest podstawa, instalacje gazową doregulujesz w póżniejszym czasie, jeżeli masz wyczyszczoną i zaadoptowaną przepustnice, skupił bym się na silniku krokowym, to on i tylko wyłącznie on odpowiada za wolne obroty po zamknięciu przepustnicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki Karkos2. Jak najbardziej biorę pod uwagę silnik krokowy, ale na oko to on pracuje. A, że źle (wykonuje kupę roboty, tylko, że niepotrzebnej i szkodliwej, dopóki się nie uspokoi), to może dlatego, że jest przez coś źle sterowany. Może mu potencjometr szumi, może sonda błędne sygnały daje, a może... no właśnie szukam dalszych możliwości. Wiesz może jak sprawdzić sondę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacząłbym od wyczyszczenie krokowca benzyną ekstrakcyjna, następnie podpiął auto pod Vaga w celu sprawdzenia błędów, między innymi sondy lambda.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak pisałem na wstępie, przepustnica jest wyczyszczona i zaadaptowana, a VAG nie pokazuje błędów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Semano napisał/a:
Jak pisałem na wstępie, przepustnica jest wyczyszczona i zaadaptowana, a VAG nie pokazuje błędów.


Nie doczytałem o podpięciu do Vaga, więc pozostaje wyczyścić lub wymienić krokowca.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawa rozwiązana. Wymieniłem przepustnicę i jest dobrze. Po rozebraniu starej okazało się, że potencjometr dający sygnał zwrotny położenia jest całkiem zużyty.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.91.11.30 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa