Pozostałe tematy » [a4 b5 1.6+lpg] Gaśnie podczas wysprzęglania/przepływomierz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [a4 b5 1.6+lpg] Gaśnie podczas wysprzęglania/przepływomierz
Witam
Posiadam auto a4 b5 1.6 benzyna + LPG

Problem jest tak iż auto podczas hamowanie i wysprzęglania w momęcie spadania obrotów lubi zgasnąć lub obroty spadną bardzo nisko szarpnie silnikiem i wrócą. Często podczas jady wysprzęglałem bez wciskania hamulca i działo sie podobnie. Wymieniłem całą przepustnicę na nową nic to nie pomogło, wymieniłem sąde oraz zaworek podcisnienia od serwa również nic. Kiedyś odłączyłem przepływomierz problem ustąpił jeździłem jakiś czas bez przepływomierza i jest wszytko ok nie wiem tylko jak ze spalaniem ;/ . Zakupiłem nowy przepływomierz ( jakiś zamiennik na allegro) po podłączeniu i jeździe próbnej niby było ok lecz jak gdyby nie do końca obroty spadały lecz nie tragicznie nisko. A gdy silnik ostygł i odpaliłem to strasznie się dusił, przerywał i strzelał na benzynie jak i gazie. Po zgaszeniu silnika odpięciu przepływomierza i odpaleniu wszystko wróciło do normy. I co dalej robić ?? Bez przepływomierza raczej chyba nie mogę eksploatować normalnie samochodu ;/
Proszę o pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może zamiennik też jest wadliwy, a czy diagnozowałeś samochód vagiem, czy na chybił-trafił wymieniałeś w/w elementy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Samochód stał tydzień u elektryka. Ustawiał Vagiem przepustnicę diagnozował i sam nie doszedł końca. Twierdził ze przepływomierz jest dobry a ja teraz gdy go wypnę to wszystko jest ok. Kazał mi wymienić zaworek od podcisnienia od serwa co nie pomogło inny elektryk stwierdził silniczek przepustnicy została wymieniona cała przepustnica i to samo.

A ja teraz odkręciłem do komputera i sprawdziłem miernikiem ciągłości przewodu przewody od wtyczki przepływomierza do komputera idą 2 kabelki i miernik piszczy czyli jest przewodność zwarcia również niema pod komputerem jest kilka kości i do jednej z nich dochodzi 3 przewód od wtyczki przepływomierza który tez sprawdziłem na ciągłość i jest ok. Zastanawia minie czy powinno być zasilanie na wtyczce przepływomierza ?? Gdy przekręcę zapłon to zasilanie niema między żadnymi z trzech pinów ;/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wiem, że skupiłeś się już na przepływomierzu z uwagi na to, że po odpięciu go usterka ustawała, ale sprawdź w jakim stanie są przewody wysokiego napięcia. Kiedyś takie cuda działy się u mojego znajomego przy zwalonych przewodach i po wymianie problem został rozwiązany.
Co do przewodów zasilających przepływomierz to jakby coś było z nimi nie tak to odłączanie przepływomierza nic by nie dało bo i tak nie pracowałby gdyby przewody do niego nie były sprawne. :idea:

moja rada sprawdź przewody wysokiego napięcia. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jest jakiś sposób na sprawdzenie przewodów ?? Czy tylko noc i maska w gorę i szukamy miejsc dyskotekowych ?? Przewodów nie wymieniałem.

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2012 10:09 ]
Ciągle zastanawia mnie jeszcze dlaczego wczoraj wieczorem gdy silnik ostygł i odpaliłem to strasznie się dusił, przerywał i strzelał na benzynie jak i na gazie. Po zgaszeniu silnika odpięciu przepływomierza i odpaleniu wszystko wróciło do normy. Pomogło tylko odłączeni przepływki. Dziwne ;/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wiec tak, zanim zaczniesz cokolwiek robić podłacz auto pod komputer i podeślij nam numery wszystkich błędów, czy miales jakis wystrzał gazu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam
Właśnie zakończyłem diagnostykę poprzez VWTOOL i w dziale silnik odczytało mi następujące błędy:
537
520
513
w podanej kolejnosci.

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2012 11:45 ]
Oprócz tego w dziedzinie wskaźniki wykazało mi błąd 771 a w dziale A/C ogrzew 603

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeżeli chodzi o błąd 513 to czujnik prędkości obrotowej -czujnik położenia wału korbowego oraz czujnik położenia wałka rozrządu

jeżeli chodzi o 537 - układ sterowania Sondą Lambda

z tym że jak bawiłeś się przy silniku, przy przepustnicy, przepływomierzu i jeszcze kliku innych elektrycznych elementach to w pierwszej kolejności wykasuj wszystkie błędy i po wykasowaniu błędów zrób kolejny odczyt żeby był miarodajny ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wykasowałem błędy. Zrobiłem jazdę próbną oczywiście obroty spadały poniżej 1 i nawet samochód podczas wysprzęglania na skrzyżowaniu zgasł. Wróciłem podpoiłem kompa i brak jakichkolwiek błędów. ;/ Dziwne ponieważ obroty spadały i nawet zaliczył zgaśniecie. Wziąłem znów miernik i pomiędzy przewodem masowym i drugim obok niego mam zwarcie natomiast pomiędzy przewodem masowym a trzecim we wtyczce przy zapalonym silniku jest zasilanie przy dodawaniu gazu rośnie tylko czy ma być ten środkowy przewód idący do komputera zwarty z masą ?? Podkreślam ze we wtyczce są 3 przewody 1 2 3
1 masa
2 zwarty z masą
3 miedzy 3 a 1 jest zasilanie

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2012 15:46 ]
Zrobiłem kolejny test który wykazał że z komputera wychodzą 2 przewody jeden z nich ma zwarcie do masy. Po odłączeniu wtyczki od komputera zwarcia nie ma czyli przewody są dobre po ponownym podłączeniu wtyczki do komputera zwarcie do masy występuje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:
Wykasowałem błędy. Zrobiłem jazdę próbną oczywiście obroty spadały poniżej 1 i nawet samochód podczas wysprzęglania na skrzyżowaniu zgasł. Wróciłem podpoiłem kompa i brak jakichkolwiek błędów. ;/ Dziwne ponieważ obroty spadały i nawet zaliczył zgaśniecie. Wziąłem znów miernik i pomiędzy przewodem masowym i drugim obok niego mam zwarcie natomiast pomiędzy przewodem masowym a trzecim we wtyczce przy zapalonym silniku jest zasilanie przy dodawaniu gazu rośnie tylko czy ma być ten środkowy przewód idący do komputera zwarty z masą ?? Podkreślam ze we wtyczce są 3 przewody 1 2 3
1 masa
2 zwarty z masą
3 miedzy 3 a 1 jest zasilanie

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2012 15:46 ]
Zrobiłem kolejny test który wykazał że z komputera wychodzą 2 przewody jeden z nich ma zwarcie do masy. Po odłączeniu wtyczki od komputera zwarcia nie ma czyli przewody są dobre po ponownym podłączeniu wtyczki do komputera zwarcie do masy występuje.


nie mam pojęcia co jest przyczyną skoro komputer nie wyświetla błędów :mysli: chociaż sprawdziłbym przewody. Do do ich sprawdzenia to tak jak wcześniej pisałeś w nocy zobacz czy nie masz dyskoteki pod maską. ;-) Innego sposobu na sprawdzenie prócz wymiany nie znam. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przewody oczywiście sprawdzę dziś tylko będzie ciemno już zdjąłem osłonę. Zastanawia mnie to zwarcie do masy wychodzące z komputera. Dziś również zrobię jeszcze kilka km i zrobię kolejny odczyt błędów. Ap ropo odczytów błędów jaki program kolego polecasz do tego celu ?? Ja posługuję się VWTOOL-em

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź dokładnie szczelność dolotu między przepływomierzem a przepustnicą. Sądzę, że masz gdzieś lewuchę. Dodatkowo przewody przepływomierza masa powinna być tylko na jednym przewodzie. Dwa pozostałe to zasilanie i sygnał. Sprawdź to raz jeszcze na załączonym zapłonie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kolego odczep się tego biednego przepływomierza :shock: jeżeli odłanczasz przepływkę komputet nie wie ile powietrza dostaje silnik i dlatego pracuje normalnie ale spalanie masz na pozionie silnika 4,2 :mrgreen: jak już zdiołeś osłonę szukaj uszkodzeń przewodów podciśnieniowych przetarć pęknieńć i tym podobnych albo poprostu spadł może któryś węrzyk a jak nic nie znajdziesz sprawdź sewo też mogło ulec uszkodzeniu szukaj uszkodzeń układu podciśnienia pisz co z tego wyszło :-P

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2012 20:23 ]
miało być serwo a nie sewo sory za literówki :->

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdziłem na włączonym zapłonie i tak:
przewód:
1 - ok (brak zwarć ciągłość ok)
2 - zwarty z masą czyli z przewodem 3 (ciągłość ok)
3 - masa (ciągłość ok)

Gdy odepnę komputer to zwarć niema a przewody są dobre natomiast gdy podepnę wtyczkę do komputera w której jest podawana masa to na wyjściu komputera jest już zwarcie z masą piny który w wtyczce przepływomierza jest oznaczony jako 2. Coś chyba z komputerem jest nie tak ponieważ z niego wychodzi zwarcie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daro1003 napisał/a:
Coś chyba z komputerem jest nie tak ponieważ z niego wychodzi zwarcie.

Na to wygląda.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 54.92.135.47 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa