Pozostałe tematy » [A4 AEB 1.8T] szarpie-brak mocy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [A4 AEB 1.8T] szarpie-brak mocy
Witam, od niedawna stałem się nieszczęśliwym posiadaczem autka jak w temacie :)

Ale przejdzmy do rzeczy, autko po lekkim tuningu ma 180 KM, wszystko bylo dobrze do czasu.... gdy ja ją kupiłem, kupiłem ją z usterkami od znajomego, auto szarpie przy wkrecaniu na obroty, pierwsze szarpnie, zdławienie silnika, (nie wiem jak to nazwać, jakby na chwilę odciął się zapłon) występuję przy około 2 tyś , drugie w okolicach 3-3,5 tyś, te pierwsze dosyć szybko miją, a przy tym drugim dosyć mocno szarpie silnikiem. W aucię pęknięty był kolektor wydechowy, przy wymianię została przeglądnięta turbina i jest jak najbardziej ok. Auto ma oryginalne niecałe 190kkm przebiegu. Autko oczywiście bez szamba :)

VAG pokazał sonde, przepływkę, zawór N75 i N85(jakiś węgiel aktywny).

Sonda wymieniona, N75 też, przepływką przekładana z innego w pełni sprawnego AEB i jest bez zmian.

Filtr powietrza to sportowy pipercross, więc o niego się nie boje, gdzie jeszcze zaglądnąć ?

Zapomniałem dodać co najważniejszę, auto na luzie (czyt. bez obciążenia), kręci się do odcinki bez najmniejszego problemu, BLOW upuszczą pięknie, turbinka ładnie pracuję.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dodaj załącznik w postaci logów i skanu błędów.

Wystawiono 1 piw(a):
robek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Błędzy mam, gorzej będzie z logami.

[ Dodano: Pią 06 Sty, 2012 14:32 ]


Uploaded with ImageShack.us

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Proponowałbym zainstalować VAG-COM w wersji 3 niemiecko lub angielko języczny.
Ta wersja Polskiego VAGa jest trochę okrojona i nie opisuje w pełni błędów. Nr błędu, to nie wszystko. Większość błędów jakie widzę, to błędy sporadyczne czyli takie które nie są przez cały czas aktywne i mogły być również spowodowane odłączeniem wtyczki z np jakiegoś zaworu. Zainstaluj sobie tą wersję o której pisałem skasuj pamięć błędów i zrób ponownie jazdę testową. Odczytasz właściwe błędy które będziesz mieć również w pliku txt którego umieścisz na forum.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
robek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, długo mnie tu nie było.

Ogarnałem wszystkie problemy z autkiem, winna byla głownie przepływka, problemy z wiazka(ktoś ją przerabiał), dziury w dolocie, i duzo duzo innych zaniedbań mojego poprzednika. Auto odwiedziło hamownie, i lekkie rozczarowanie z obiecanych przez poprzednika 180 KM, wyszło duzo duzo mniej.

Auto ma aktualnie wstawiony zamiast N75, MBC i pierwszym pomiarze ciśnienie było ustawione na ok 0,5 w peaku przy drugim było to jakieś 0,8 wyniki są mocno rozczarowujące. Wrzucam logi z 13, 25, 27 i wykres z hamowni.

http://vaglog.rtnet.pl/stempek_88129.html



Uploaded with ImageShack.us

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W tych logach nie ma nic zadziwiającego. Jest OK.

Wystawiono 1 piw(a):
robek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na innym forum dostałem taka odpowiedz:

Możliwe że przeplywka niedomaga, pozatym swiece kiedy zmieniane ?

Adi202, wg Ciebie nie ma już potrzeby zaglądać do przepływki ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
robek napisał/a:


Adi202, wg Ciebie nie ma już potrzeby zaglądać do przepływki ?

Tego nie napisałem. Logi które umieściłeś dotyczą tylko spalania stukowego i regulacji ciśnienia doładowania. To co umieściłeś jest OK.
Jeżeli brakuje ci mocy i pewny jesteś, że powinien mieć te 180 kuni, to podmień przepływkę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mocy mi raczej nie brakuje, tylko od Ciebie mam informacje że jest z tym ok, a na innym forum napisali mi że jest zle ze spalaniem stukowym i sam nie wiem co mam zrobic

Postaw piwo autorowi tego posta
 
robek napisał/a:
Mocy mi raczej nie brakuje, tylko od Ciebie mam informacje że jest z tym ok, a na innym forum napisali mi że jest zle ze spalaniem stukowym i sam nie wiem co mam zrobic

Spalanie stukowe jest minimalnie ponad normę. Wartości te dla silnika AEB powinny wynosić "książkowo" od 3 do 8 ms. Może się to wiązać z tym chip tuningiem którego posiadasz lub kiepskim paliwem dlatego nie ma co bić piany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zaleję go jakimś dobrym paliwem i wtedy zrobie logi raz jeszcze, czy warto sprawdzić jescze któreś kanały ?

I jak sprawdzić czy był zrobiony ten chip czy nie, po OBD nie da się zgrać mapy, a rozebranie komputera moze za duzo nie powiedziec, czy jest jeszcze jakiś sposob ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
robek napisał/a:
Zaleję go jakimś dobrym paliwem i wtedy zrobie logi raz jeszcze, czy warto sprawdzić jescze któreś kanały ?

I jak sprawdzić czy był zrobiony ten chip czy nie, po OBD nie da się zgrać mapy, a rozebranie komputera moze za duzo nie powiedziec, czy jest jeszcze jakiś sposob ?

Rozebranie sterownika powie najwięcej. ROM w sterowniku jest jednokrotnego zapisu tak więc chip tuning wiąże się również z wymianą nowego ROMu. Oryginalne "kości" robione były dla Boscha i są znaczne. Jeżeli sterownik jest po modyfikacji, to najprościej pozna się to po typie ROMu oraz po śladach lutowania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No czyli w sobote czeka mnie mała rozbiórka, a co do logów warto jeszcze sprawdzić któryś kanał ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W tym sterowniku nie ma tak za bardzo co sprawdzać. Zrób ponownie te same co robiłeś.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam auto z takim samym silnikiem i mialem taki sam problem i nie wiedzialem co jest okazalo sie ze jeden cylinderek od ukladu hamulcowego jest w korozji i kolo trzymalo a dowiedzialem sie przypadkowo zrobilem 200km i felga byla goraca. Pisze na wlasnym przykladzie nie koniecznie musi miec to wplyw na poszczegolne awarie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.140.186.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa