Pozostałe tematy » [A4 1.8 95'] Wysoka temperatura silnika
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [A4 1.8 95'] Wysoka temperatura silnika
Witam mam taki problem z audiczka temperatura silika wynosi 105-108 stopni dolny waz jest zimny tak jak by nie otwieral sie termostat chlodnica rowniez zimna. Wymienilem juz 3 razy termostat jest nowa pompa wody nowa chlodnica.... CO moze byc jeszcze nie tak POMOCY!!! :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wszystko nowe? może jakimś cudem coś zapchane ale wątpliwe. a układ dobrze odpowietrzony i zalany?
co za termostat kupiłeś ? bo zamienniki lubią się zacinać, od nowości.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak wszystkie czesci sa nowe termostat jest kupiony orginalny wczesniej kupilem jakis tanszy zamiennik i bylo to samo dlatego myslalem ze moze jest nowy zepsuty i zakupilem orginal ale dalej to samo. Jezdzilem jeden dzien bez termostatu na prob co sie bedzie dzialo i bez termo. jest super. Wydaje mi sie ze uklad idpowietrzony jest dobrze. Przy wysokiej temperaturze w zbiorniczku bulgota tak jak by faktycznie bylo powietrze. Nie mam juz pomyslow co dalej z tym robic

Postaw piwo autorowi tego posta
 
skoro bez termostatu jest ok to masz winowajce, wyciagnij go i sprawdź w garnku z wrz atkiem w jakie temperaturze sie otwiera.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest juz 3 termostat i przy kazdym termostacie jest tak samo i w garnku normalnie sie otwiera.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
może coś jest nie tak w miejscu gdzie jest termostat, może coś go blokuje. Nie mam osobiście pomysłu. Obstawiałbym jeszcze że układ nie jest odpowietrzony i może to być przyczyna

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wyciagnij termostat i przepłukaj cały układ tylko odwrotnie do obiegu i dokładnie przypatrz się miejscu gdzie zakładasz termostat, jesteś na 123% pewien,ze instalujesz go poprawnie? Jak odpowietrzasz układ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Termostat jest na 100000% dobrze zamontowany. Odpowietrzam uklad przez weza od nagrzewnicy gdzie jest dziorka do odpowietrzania. Moze faktycznie jest az tak zapowietrzony ze musze to powtorzyc kilka razy?? Dlamnie ta sytuacja jest bardzo dziwna :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wrotekqn napisał/a:
Termostat jest na 100000% dobrze zamontowany. Odpowietrzam uklad przez weza od nagrzewnicy gdzie jest dziorka do odpowietrzania. Moze faktycznie jest az tak zapowietrzony ze musze to powtorzyc kilka razy?? Dlamnie ta sytuacja jest bardzo dziwna :(
oczywiscie ogrzewanie jest na maksa właczone? podobnie miałem w A6.... zrobła sie taka poducha ,że dopiero po 3 godzinach udało się ja odpowietrzyć....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak tak ogrzewanie na full. Moze sprobuje go jeszcze odpowietrzac tylko juz cierpliwosci nie mam :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wrotekqn napisał/a:
Tak tak ogrzewanie na full. Moze sprobuje go jeszcze odpowietrzac tylko juz cierpliwosci nie mam :(
ściagnij całkowicie wąż odpowietrzajacy z wylotu nagrzewnicy i zobacz jakie jest ciśnienie, w A6 było wrecz znikome i dopiero płukanie rozwiązalo problem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wlasnie jest male cisnienie strasznie tak jak by tylko sobie woda leciala i tyle bez zadnego cisnienia weze sa strasznie miekie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja proponowałbym na początku sprawdzić (porównać ) temperaturę w wartościach mierzonych silnika i zegarów aby wykluczyć uszkodzenie czujnika temperatury.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czujnik temp. byl sprawdzany jest dobry :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wrotekqn napisał/a:
byl sprawdzany

W jaki sposób?

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.226.251.22 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa