Elektryka i elektronika » [A4 1.8 2000r] Centralny zamek problem?
Odpowiedz do tematu
 [A4 1.8 2000r] Centralny zamek problem?
Witam!
Mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie wszystko mi ładnie zamyka z pilota a niestety nie łapie tylnej klapy i jest ona cały czas otwarta.. Po zamknięciu słychać ulatniające się powietrze w okolicach tylnego nadkola przez jakiś czas i potem zanika.. Jak to naprawić?

Z góry dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W roczniku 2000 tylna klapa otwierana jest elektrycznie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok rozumiem ale nie idzie go zamknąć z pilota wcale, o to mi chodzi:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Ok rozumiem ale nie idzie go zamknąć z pilota wcale, o to mi chodzi:)
a jak zamykasz kluczykiem drzwi kierowcy to tez nie raguje? Czy bezposrednio sam bagaznik mozesz zamknac (kluczykiem)?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Do otwierania klapy masz mechaniczną dźwignię czy naciskasz na mikrostyk?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kluczykiem nie próbowałem z drzwi kierowcy.. Klapę mogę otworzyć z kluczyka bo mam przycisk osobny.. Ale mówię że jak zamykam to słychać powietrze przy drzwiach tylnej jak się ulatnia tak jakby gdzieś wężyk był przerwany i nie dochodziło do klapy zasysanie..
Aha do otwierania mam mikrostyk..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poszukaj w takim razie nieszczelności. Otwórz tylną klapę, zamknij zamek i przysłuchaj się w którym miejscu zasysa powietrze. Z drugiej strony siłownik elektryczny który otwiera klapę sterowany jest pompką centralnego zamka i jeżeli zamki są pozamykane, to mikrostyki w tylnej klapie są również deaktywowane i klapa nie powinna się otwierać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jutro zajmę się tym zamkiem ale zauważyłem inny problem jeden pilot mam rozkodowany i szukałem sposobów jak go zaprogramować i żaden nie działa jak go zaprogramować inaczej?, po drugie nie działa mi zamykanie centralnego zamka ręcznie poprzez włożenie klucza do drzwi kierowcy w czym może być problem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pilot oczywiście fabryczny?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak tak fabryczny.. Tzn chodzi ale jakoś bardzo ciężko i to nie zawsze zauważyłem, popsikałem WD40 ale jakoś to nie pomogło..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
popsikałem WD40 ale jakoś to nie pomogło..

Całe szczęście, że nie pogorszyło. Obwody w.cz. nie lubią takich experymentów.
Zacznij od sprawdzenia pompki centralnego zamka. Możliwe,że jest zalana.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok a gdzie znajduję się pompka? :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W bagażniku przed (za) prawą lampie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacząłem kombinować z programowaniem kluczyka drugiego i mam problem:/ włożyłem niedziałający pilot do stacyjki i przekręciłem na zapłon, zamknąłem drzwi kierowcy i działający kluczyk włożyłem do drzwi przekręciłem na zamknięci i zamek się zamknął i nacisnąłem przycisk zamykania drzwi, potem to samo tylko że na otwieranie drzwi no i teraz nie mogę otworzyć drzwi ani z pilota ani poprzez drzwi co się stało?
Proszę o pomoc..

Najgorsze że w samochodzie są kluczyki zapasowe no i stoi na zapłonie czyli ako się rozładuje po pewnym czasie pewnie:/

Udało mi się to zrobić bo drzwi w końcu jakoś się otworzyły.. Potem miałem problemy że tylko drzwi kierowcy się otwierały, też miałem problem że pilot zamykał wszystkie drzwi oprócz kierowcy no to wziąłem wyjąłem kable z pompki włożyłem jeszcze raz i jest narazie dobrze..

Rozumiem że problem tkwi w pompce tak?
Tylko jak ją naprawić, patrzyłem to nie jest zalana przynajmniej nic nie widać z zewnątrz..
Proszę o jakąś radę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam
posiadam Audi A4 avant w ktorym standardowo chyba wysiada centralny moim problemem byla pompka (rozlecial się środek) zakupiłem pompkę uzywaną wraz z "wirniczkiem" (stary silniczek chodzil bylo go slychac) po przekręceniu kluczyka w stacyjce slychac nowa pompkę otwierają się drzwi kierowcy, klapka wlewu paliwa i mogę otworzyć bagażnik tak samo pilot centralnego z kluczyka otwiera drzwi kierowcy klapkę paliwa i bagażnik ale 3 pozostałe drzwi niestety się nie otwierają nie wiem co moe być tego przyczyną bo pompka pompuje zaznacze ze zarowno otwiera jak i zamyka drzwi kierowcy klapke paliwa a reszta nic ani drgnie. Co moze być przyczyna czy wychodzi jakies osobne zasilanie (rurka powietrzna do 3 pozostałych drzwi (tylne i pasażera). moja pompka ma 3 gniazdka i 2 wyjscia na rurki jedno jest troszeczke mniejsze tn mniejsza średnica. Zaznacze ze od poczatku czyli od zakupu alta centralny nie dzialal.
pozdrawiam i z gory dziekuję za pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.145.163.58 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa