Pozostałe tematy » [A4 1.6+LPG ADP] Falowanie obrotów
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [A4 1.6+LPG ADP] Falowanie obrotów
Witam, ostatnio mam problem z moją Audi a mianowicie falują mi obroty na benzynie i na gazie lecz na benzynie jest to może trochę mniej uporczywe. Dzieje się tak na przykład jadę samochodem, włączam na luz i obroty falują w przedziale około 500-1300 a nie raz gdy jadę szybko około 140km/h to nieraz od tego nawet zgaśnie. Na biegu jałowym jest to drobne falowanie w granicy 800-1000 ale w jeździe tak jak piszę wyżej. Po podłączeniu pod VAG wyskoczył błąd: 16885-P0501- Czujnik prędkości pojazdu - zakres/ działanie.
W związku z tym mam pytanko czy:
-ten błąd ma związek z tym falowaniem,
-jeżeli nie to jaka inna może byc przyczyna tej awarii.

PS: Ostatnio wymieniłem świece,przewody, czujnik temperatury

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z falowaniem prędzej nie - tu bym obstawiał lewe powietrze lub adaptacja,czyszczenie przepustnicy.

co do błędu to dobrze by było sprawdzić wiązkę i czujnik prędkości na skrzyni biegów.


PS. zapraszam do działu przywitań, taki miły gest w strone pasjonatów :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyszczenie przepustnicy i adaptację już robiłem lecz nic nie pomogło. Wszystkie wężyki podciśnieniowe itp. sprawdziłem i jeden był przerwany ale to już jest zrobione jednak to nie było od tego. Zastanawiam się czy wina tu nie leży po stronie przepływomierza. A tak w ogóle to jakie są objawy uszkodzonego przepływomierza?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawlos555 napisał/a:
A tak w ogóle to jakie są objawy uszkodzonego przepływomierza?
nierówne obroty, gasniecie, problem z odpaleniem....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No problemu z odpaleniem to niema ale nie równe obroty, i przy szybkiej jeździe kiedy włączę na luz to gaśnie. Czyli ten przepływomierz może miec związek z tymi objawami co pisałem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
takie gaśnięcie na światłach z LPG najczęściej powoduje oszczędne ustawienie LPG.
takie falowanie obrotów jest częste w tych silnikach i najczęściej pomaga czyszczenie przepustnicy z krokowcem, nastawy podstawowe i ponowna adaptacja.

równiez wpływ może mieć sonda lambda jak i przepływomierz.

podmien przepływkę na sprawny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oszczędnie to on nie jest ustawiony na LPG ponieważ mam ciężką nogę i dla mnie samochód to musi jechac a nie się czołgac. Przepływkę gdy bym jakąś miał to bym podmienił i zobaczył ale nie mam skąd załatwic a nowa zamiennik koło 200zł.

Ciekawy jestem czy od czujnika halla może samochód tak robic ponieważ od pewnego czasu także wyskakują mi błędy o tym czujniku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawlos555 napisał/a:
halla może samochód tak robic ponieważ od pewnego czasu także wyskakują mi błędy o tym czujniku?
gdyby Hall był walnięty to miałbyś problem z odpaleniem na ciepły silniku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No niby tak ale może ten czujnik to podaje jakiś sygnał do kompa odnośnie dawki a ten dostaje zły odczyt i szaleje. Kiedyś coś o tym czytałem na forum ale nie wiem czy rzeczywiście może miec to związek z tymi obrotami?

Błąd jaki wyskakuje:
515 -czujnik Halla- G 40, czujnik pozycji wału krzywkowego (czujnik efektu hali) - brak sygnału (G40): sprawdź CPM, jeśli OK. wymień dystrybutor"

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.149.214.32 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa