Pozostałe tematy » [a3 BKD] Kontrolka DPF, twardniejący pedał hamulca
Odpowiedz do tematu
 [a3 BKD] Kontrolka DPF, twardniejący pedał hamulca
Witam. Od kilku dni mam problem. Mianowicie zaświeciła mi się kontrolka filtra DPF. Niemal od razu po zaświeceniu wyjechałem na trasę (około 70km) w celu przepalenia filtra. Niestety nie pomogło. :-/ Kontrolka wciąż świeci. Zastanawiam się czy to rzeczywiście wina filtra DPF czy czegoś innego??

Drugi problem to twardniejący pedał hamulca. Zaczęło się 2 dni temu. Podjeżdżałem do skrzyżowania i przed zatrzymaniem się nacisnąłem kilka razy pedał hamulca po czym ten stwardniał i samochód praktycznie stracił możliwość hamowania. pedał zmiękł dopiero gdy ponownie ruszyłem jednak pojawia się za każdym razem gdy 2 -3 razy nacisnę na hamulec.. Macie pomysły czym to jest spowodowane??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
po pierwsze skąd przypuszczenie że przyczyną jest filtr cząstek stałych (DPF)? Kontrolka która zaświeciła Ci się nie oznacza usterki tylko jednego elementu :-/ . Bez podpięcia pod komputer możesz połowę samochodu wymienić.
Odczytaj błędy np. VCDS- em i napisz jakie błędy Ci wywaliło i wtedy będzie można coś podpowiedzieć. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przypuszczenie takie pojawiło się po przeczytaniu instrukcji obsługi Audi A3 Sportback. Ale oczywiście podejrzewam, że nie musi to być wina tylko i wyłącznie filtra DPF stąd właśnie moje pytanie ;-) Prawdopodobnie w tym tygodniu w weekend podepnę samochód pod kompa (VAG CAN PRO) i wtedy napiszę coś więcej w temacie. WOJTAS, dziękuję za odpowiedź. Pozdro ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a prócz tej kontroli to czy zauważyłeś jakieś objawy w pracy silnika, przyspieszaniu itp.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właściwie tak. Jak wyjechałem w tą traskę w celu przepalenia filtra to troszkę przypiłowałem samochód na 4 biegu. nie jestem pewny ile dokładnie obrotów miałem ale na 100% przekroczyłem 3 tys. w tym momencie tak jakby odcięło mi moc samochodu. Jechałem dalej jakieś 3-4 km praktycznie bez mocy. Wciskałem pedał gazu a samochód ledwo się rozpędzał (gorzej niż stary "klekot"). Zrobiłem postój, zgasiłem silnik, po chwili uruchomiłem ponownie i problem zniknął. Na drugi dzień zauważyłem problem z hamulcami, który opisałem w pierwszym poście. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
co do hamulców to nie mogę znaleźć powiązania, może to dodatkowa usterka. Jak już wcześniej pisałem sprawdź błędy jakie Ci wywaliło ale z tego co opisujesz o braku mocy to może to być zawór EGR lub N75 albo same przewody podciśnienia. Przyczyn może być kilka a dopóki nie ustalisz przyczyny to piłuj autka bo może przynieść to odwrotny skutek od zamierzonego. Daj znać jak już będziesz miał kody błędów. Pozdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I zrobiłeś podstawowy błąd podczas wypalania DPF. Nie wolno przyspieszać jak i hamować silnikiem, obroty pomiędzy 2500 a 3000. 3000 to max. Oczywiście temperatura silnika powyżej 80st C. Przy takich warunkach wypalanie jest najbardziej efektywne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, jak zacząłem wypalanie, temp. płynu chłodniczego wynosiła 90 stopni. o najmniej przez 25 minut jechałem na 4 biegu mając około 2500 obrotów, jednak nic to nie dało. Jestem laikiem w tej kwestii dlatego w weekend przyjedzie kumpel z oprogramowaniem i podłączę niunię do kompa. Zobaczymy co i jak. Mam nadzieję, że to tylko filtr, a nic poważniejszego i że da się go wypalić przez kompa. Adi202, dzięki za odp. pozdro ;-)

[ Dodano: Sob 09 Lut, 2013 17:34 ]
Podpiąłem dziś samochód do kompa. Wyskoczył błąd przepływomierza. po skasowaniu błędu kontrolka znikła. kumpel pozaglądał pod maskę i znalazł pękniętą "fajkę". Prawdopodobnie to jej wina.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.15.190.144 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa