Pozostałe tematy » [A3 8P 1.9 TDI] Szarpie/trzęsie na postoju
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [A3 8P 1.9 TDI] Szarpie/trzęsie na postoju
Witajcie, mam pewien nietypowy problem ( u mnie tak zawsze). Jakiś czas temu zauważyłam, że podczas jazdy, zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku, podczas postoju (np. na światłach) coś się z autem dzieje. Nie umiem tego dobrze wytłumaczyć, ale postaram się najdokładniej, jak mogę. Stoję sobie na światłach i czuję delikatne jakby szarpanie autem, coś w stylu wibracji, ale też nie do końca. Co mnie niezmiernie dziwi, to to, że obroty wcale nie skaczą, wskazówka obrotomierza stoi twardo na 1000. Mimo to, siedząc w kabinie czuć takie jakby szarpanie/trzęsienie, które przechodzi falami. Dyskomfort jest duży, poza mną zauważyły to inne osoby jeżdżące czarnuszkiem. Co mnie jeszcze bardziej zdziwiło, dzisiaj to samo zauważyłam w firmowym aucie (też diesel ). Czytałam coś o poduszce silnika, kole dwumasowym i innych dziwnych rzeczach :-P
Pomocy Koledzy i Koleżanki ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Drgania tylko na biegu jałowym???
Zacznij może od układu wydechowego. Prawdopodobnie masz uszkodzoną 'plecionke', za kolektorem wylotowym.
Niech ktoś w rękawicach złapie wydech za plecionką, jeżeli drgania ustaną to już wiesz co do wymiany ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
Drgania tylko na biegu jałowym???
Zacznij może od układu wydechowego. Prawdopodobnie masz uszkodzoną 'plecionke', za kolektorem wylotowym

Przy staniu na sprzęgle również. Co masz na myśli, pisząc o "plecionce"?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No plecionka /taka harmonijka/, metalowe złącze ruchome, nie wiem jak to jeszcze nazwać. Znajduje się za kolektorem wylotowym a przed katalizatorem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
No plecionka /taka harmonijka/, metalowe złącze ruchome, nie wiem jak to jeszcze nazwać. Znajduje się za kolektorem wylotowym a przed katalizatorem.
chodzi o portki :mrgreen: ja bym sprawdził poduszki pod silnkiem, a jak tam biegi czy zauważyłaś może ,żeby biegi jakos delikatnie inaczej wchodziły? Ma na mysli położenie lewarka, pytam bo jeśli coś się zmieniło to poduszki pod skrzynią

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie sądzę aby to była dwumasa, ale jest również możliwa. Jaki masz przebieg... chodzi mi o A3? :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Biegi można zmieniać normalnie. Chodzi Ci może o to, że ciężej wchodzą albo zgrzyta skrzynia? Poduszka silnika - jak to sprawdzić? Czy ktoś będzie miły i zarzuci mi schemacikiem? :-P

Adi202, A3 świeże nadal, dobija do 52TKM, natomiast to drugie auto ma ledwo 20TKM. Ja napisałam o tym dwumasie, ponieważ gdzieś kiedyś czytałam, że może powodować tego typu objawy.
Generalnie sprawa wygląda tak, że jest mnóstwo możliwości, co to może być i dlatego proszę Was o pomoc, bo potrzebuję obecnie na codzień jednego i drugiego auta. Przyznam szczerze, że obawiam się oddania czarnuszka do diagnostyki, bo może nie wrócić na czas - terminy są straszne, jeszcze nie będę miała czym na zlot przyjechać ;)
Mam tylko nadzieję, że można tak jeździć, żeby coś całkiem się nie wysypało.

Postaw piwo autorowi tego posta
 szarpanie / trzesienie na postoju
Hej,

Mam podobny problem z moja A3,tyle ze ja mam automat, beznynka + gaz - na biegu D czy N mam szarpania a i wskazowka obrotow skacze.

Zaczelo sie od tego ze jezdzilam na gazie, myslalam ze szarpanie to wina gazu- wymienilam filtry - nie pomoglo. Pojechalam do warsztatu gdzie gaz byl zakladany na naprawe gwarancyjna. Niestety gazownik powiedzial ze zauwazyl ze i na gazie i na benzynie skacza obroty i jest szarpanie i ze to nie jest wina instalacji gazowej. Rzeczywiscie- od dluzszego czasu jezdze tylko na benzynie i trzesie/szarpnie. Podobno na gazie mocniej jest to odczuwalne gdyz gaz jest delikatniejszy. Polecono mi pojechac do Boscha zeby oni sprawdzili co sie dzieje bo to "musi byc wina silnika". Inny gazownik powiedzial ze to moga byc za slabe swiece do tej mocy (150KM) lub tez czujnik polozenia wału.


Nie chciałabym jechać do Bosch'a , gdyż czujnik czy swiece wymienic moze kazdy mechanik. Czy ten blad mozna wykryc na komputerze czy zaczyna sie zabawa w zgadywanie co dolega ?


Czy spotkaliscie sie z takim problemem? Moze macie jakiegos zaufanego mechanika w Gdyni? ( musze jeszcze spr czemu kontrolka AIR BAG i ABS permanentnie sie pali ).

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: szarpanie / trzesienie na postoju
Magdalena napisał/a:
Hej,

Mam podobny problem z moja A3,tyle ze ja mam automat, beznynka + gaz - na biegu D czy N mam szarpania a i wskazowka obrotow skacze.

Zaczelo sie od tego ze jezdzilam na gazie, myslalam ze szarpanie to wina gazu- wymienilam filtry - nie pomoglo. Pojechalam do warsztatu gdzie gaz byl zakladany na naprawe gwarancyjna. Niestety gazownik powiedzial ze zauwazyl ze i na gazie i na benzynie skacza obroty i jest szarpanie i ze to nie jest wina instalacji gazowej. Rzeczywiscie- od dluzszego czasu jezdze tylko na benzynie i trzesie/szarpnie. Podobno na gazie mocniej jest to odczuwalne gdyz gaz jest delikatniejszy. Polecono mi pojechac do Boscha zeby oni sprawdzili co sie dzieje bo to "musi byc wina silnika". Inny gazownik powiedzial ze to moga byc za slabe swiece do tej mocy (150KM) lub tez czujnik polozenia wału.


Nie chciałabym jechać do Bosch'a , gdyż czujnik czy swiece wymienic moze kazdy mechanik. Czy ten blad mozna wykryc na komputerze czy zaczyna sie zabawa w zgadywanie co dolega ?


Czy spotkaliscie sie z takim problemem? Moze macie jakiegos zaufanego mechanika w Gdyni? ( musze jeszcze spr czemu kontrolka AIR BAG i ABS permanentnie sie pali ).

A czy "gazowczyk" brał pod uwagę fakt, iż źle zamontowany gaz może powodować szarpanie na benzynie? Chyba nie bo po co robić sobie dereklamę? Pewne jest to, że musisz pojechać do warsztatu i odczytać błędy sterowników w Twoim Audi, a nie słuchać fantazji mechaników. Od tego zawsze się zaczyna. Jeżeli coś się dzieje z elektronika silnika, to każdy feler zostanie zapisany w danym sterowniku.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pewnie się myle, ale napisać zawsze mogę ;-)
Zatrzęsło mi budą w zeszłym tygodniu, rano, przy ruszaniu /zdenerwowałem się jak diabli, ale co miałem zrobić, wogóle auto, było takie zamulone. Paliwo schell 95./
W piątek zatankowałem verve na orlenie i całkiem inne auto...
Może trzeba zacząć od lepszego paliwa??? :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Magdalena napisał/a:
musze jeszcze spr czemu kontrolka AIR BAG i ABS permanentnie sie pali ).
kontrolki się palą gdyż jaśki i ABS jest wyłączony, jak dlugo jeździsz swoją niunią? czy ktos przy niej majstrowal? wg mnie bylo cos kombinowane :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja poznałam winowajcę podskoków czarnucha - był nim zapchany filtr cząstek stałych. Dobrze, że wystarczyło go przepalić. Lepsze 12l/100 niż kilka tysięcy na nowy filtr :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
Lepsze 12l/100
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: szczerze powiem,że nie wiem czy to faktycznie lepsze rozwiazanie, na dłuższą mete i tak bedziesz do tyłu

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
szynszylek napisał/a:
Lepsze 12l/100
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: szczerze powiem,że nie wiem czy to faktycznie lepsze rozwiazanie, na dłuższą mete i tak bedziesz do tyłu

Ale to 12/100 to tylko przy "przepalaniu" filtra? Podobnie ma znajomy w mesiu z nowym dieslem, takie "przepalanie" robi co ok. 1000km. Przez resztę czasu jeździ normalnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
12 litrów przy przepalaniu - został tak przegoniony, że się spocił. W sumie troszkę się zdziwiłam, ponieważ za każdym razem na autobahnie staram się "przedmuchać" turbo :lol:
Nie wiem, czy wynika to z ostatnio jazdy tylko po mieście czy kiepskiej jakości diesla. Grunt, że auto przestało się trząść i szarpać.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 13.59.227.111 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa