Elektryka i elektronika » A3 8L spryskiwacze lamp.
Odpowiedz do tematu
 A3 8L spryskiwacze lamp.
Witam. chcę się podpiąć w taki sposób ,żeby działały tylko na włączonych światłach czyli tak jak w oryginale. Czy konieczna jest zmiana przekaźnika 377 na 378 czy można to zrobić przez osobny , zwykły przekaźnik . Jak to podpiąć ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A3 8L spryskiwacze lamp.
roger110 napisał/a:
zmiana przekaźnika 377

A masz taki że chcesz go zmieniać na 378? 377 i 178 montowane były od 98r a z opisu twojej A3ki wynika, że jest to model 97 więc przekaźnik spryskiwaczy reflektorów jest osobno.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szczerze, nie wiem nie patrzyłem. Ale jak nie ma to mogę zwykłym przekaźnikiem podpiąć się pod pompkę sprysku i pod światła mijania?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Lepiej jest będzie jak kupisz odpowiedni przekaźnik w którym zaprogramowany jest czas pracy pompki. Przy rozwiązaniu "na krótko" opróżnisz zbiornik w jeden dzień.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi, jaki to nr. tego przekaźnika będzie? Czego szukać? No i jakiś schemat jak to podpiąć bym poprosił

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poszukaj przekaźnika o numerze 8L0955535. Jedynie co będziesz musiał zrobić, to zamienić go z obecnym. Chyba, że masz jakąś rzeźbę to co innego. Oryginalne miejsce jest poz. nr 3 obok przekaźnika klaksonu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
zamienić go z obecnym

A skąd wziąć zasilanie pompki lamp t tego samego zasilania co sprysków ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jak już pisałem wyżej, wyciągasz jeden i w to miejsce wkładasz drugi właściwy przekaźnik. Chyba że masz jakąś rzeźbioną pajęczynę tego już wiedzieć nie mogę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Tak jak już pisałem wyżej, wyciągasz jeden i w to miejsce wkładasz drugi właściwy przekaźnik. Chyba że masz jakąś rzeźbioną pajęczynę tego już wiedzieć nie mogę.

Ja nie mam instalacji spryskiwacza lamp. ,muszę ją zrobić . Dokładam spryski , bo ich nie było.
Mój błąd ,źle opisałem problem na samym początku tematu :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy masz czy nie masz instalacji musisz jednak przygotować bazę pod przekaźnik. Czyli potrzebny będzie odpowiedni przekaźnik, podstawa (gniazdo) przekaźnika oraz pompka. W A3 przekaźniki są instalowane trochę inaczej niż w A4 czy A6.
Będziesz musiał się wpiąć do włącznika świateł oraz manetki spryskiwacza szyb. Zasilanie z bezpiecznika nr 33.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cześć . Macie jakieś sposoby czy pomysł na zapchany sprysk reflektora ? Prawy jest ok , lewy wysuwa się ale raz pryśnie , dziesięć razy nie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Cześć . Macie jakieś sposoby czy pomysł na zapchany sprysk reflektora ? Prawy jest ok , lewy wysuwa się ale raz pryśnie , dziesięć razy nie.
Zamień je miejscami lub wymień pompkę na lepszą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przełożyłem , jak pisałeś , ale efekt marny , ten co nie pryskał , nadal nie pryska , poza tym , czego nie wiedziałem , dysze nie są w A3 symetryczne i po przełożeniu myją kierunek , zamiast lampy :lol: . Wrzuciłem go dziada do wody z octem i przegotowałem , może odpuści , nie chcę grzebać żadną szpilką ,żeby samych dysz nie sp***dolić.

[ Dodano: Nie 06 Paź, 2019 16:07 ]
Ocet czyni cuda , poszło i sika jak należy ;-) :-P

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.15.211.107 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa