Pozostałe tematy » [a3 8L] gdzie jest czujnik prędkościomierza 1,6 benzyna
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [a3 8L] gdzie jest czujnik prędkościomierza 1,6 benzyna
Wskaźnik prędkościomierza wariuje. Na komputerze wyszło że jest błąd czujnika prędkościomierza. Wiem że znajduje się gdzieś na skrzyni ale patrząc od góry nie mogłem go dzisiaj zlokalizować. Czy wie ktoś z forumowiczów albo ma jakieś zdjęcie lub rysunek gdzie jest zaznaczony ten czujnik? Silnik 1,6 102KM

Z góry dzięki

Pozdrawiam
Kuba

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [a3 8L] gdzie jest czujnik prędkościomierza 1,6 benzyna
apek napisał/a:
Wskaźnik prędkościomierza wariuje. Na komputerze wyszło że jest błąd czujnika prędkościomierza. Wiem że znajduje się gdzieś na skrzyni ale patrząc od góry nie mogłem go dzisiaj zlokalizować. Czy wie ktoś z forumowiczów albo ma jakieś zdjęcie lub rysunek gdzie jest zaznaczony ten czujnik? Silnik 1,6 102KM

Z góry dzięki

Pozdrawiam
Kuba

Czujnik znajduje się w skrzyni biegów po lewej stronie przy przegubie wewnętrznym. Sprawdź kontakty elektryczne czujnika i wtyczki.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [a3 8L] gdzie jest czujnik prędkościomierza 1,6 benzyna
Adi202 napisał/a:
apek napisał/a:
Wskaźnik prędkościomierza wariuje. Na komputerze wyszło że jest błąd czujnika prędkościomierza. Wiem że znajduje się gdzieś na skrzyni ale patrząc od góry nie mogłem go dzisiaj zlokalizować. Czy wie ktoś z forumowiczów albo ma jakieś zdjęcie lub rysunek gdzie jest zaznaczony ten czujnik? Silnik 1,6 102KM

Z góry dzięki

Pozdrawiam
Kuba

Czujnik znajduje się w skrzyni biegów po lewej stronie przy przegubie wewnętrznym. Sprawdź kontakty elektryczne czujnika i wtyczki.
pzdr



Rozumiem, będę jutro znowu szukał. W każdym bądź razie powinienem się do niego dobrać bez demontowania filtra powietrza czy akumulatora?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [a3 8L] gdzie jest czujnik prędkościomierza 1,6 benzyna
apek napisał/a:
Adi202 napisał/a:
apek napisał/a:
Wskaźnik prędkościomierza wariuje. Na komputerze wyszło że jest błąd czujnika prędkościomierza. Wiem że znajduje się gdzieś na skrzyni ale patrząc od góry nie mogłem go dzisiaj zlokalizować. Czy wie ktoś z forumowiczów albo ma jakieś zdjęcie lub rysunek gdzie jest zaznaczony ten czujnik? Silnik 1,6 102KM

Z góry dzięki

Pozdrawiam
Kuba

Czujnik znajduje się w skrzyni biegów po lewej stronie przy przegubie wewnętrznym. Sprawdź kontakty elektryczne czujnika i wtyczki.
pzdr



Rozumiem, będę jutro znowu szukał. W każdym bądź razie powinienem się do niego dobrać bez demontowania filtra powietrza czy akumulatora?

Dokładnie jak piszesz full luz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki Adi202 zlokalizowałem ten czujnik. Wielkie dzięki. Czujnik jest zaznaczony na zdjęciu poniżej:



W moim przypadku łatwiej było się do niego dostać przez zdjęcie lewego koła i wtedy jest prawie na wierzchu. Od góry ciężko by było wsadzić jakikolwiek klucz, dopiero po zdjęciu obudowy filtru powietrza go "wymacałem" :)

Przeczyszczenie nie pomogło, będę musiał wymienić ten czujnik na nowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
apek napisał/a:
Dzięki Adi202 zlokalizowałem ten czujnik. Wielkie dzięki. Czujnik jest zaznaczony na zdjęciu poniżej:

[url=http://s1.postimage....152.jpg]Obrazek[/url]

W moim przypadku łatwiej było się do niego dostać przez zdjęcie lewego koła i wtedy jest prawie na wierzchu. Od góry ciężko by było wsadzić jakikolwiek klucz, dopiero po zdjęciu obudowy filtru powietrza go "wymacałem" :)

Przeczyszczenie nie pomogło, będę musiał wymienić ten czujnik na nowy.

A czy jest on uszkodzony? W jakim sanie są kontakty wtyczki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Styki były ok, w ogóle nie było nawet zakurzone. Przedmuchałem, przetarłem i efekt był taki że prędkościomierz wskazywał ale tylko jak ujmowałem pedał gazu. Przy przyspieszaniu wskazówka lądowała na zero. Dopiero po przejechaniu kilkuset km wskazówka zachowuje się jak dawniej czyli działa tylko na chwile jak jadę ze stałą prędkością i skacze. Nie liczy też km, drogę Nieporęt Władysławowo Nieporęt naliczył mi tylko ok 100 km. Pozostałe wskaźniki działają ok.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
apek napisał/a:
Styki były ok, w ogóle nie było nawet zakurzone. Przedmuchałem, przetarłem i efekt był taki że prędkościomierz wskazywał ale tylko jak ujmowałem pedał gazu. Przy przyspieszaniu wskazówka lądowała na zero. Dopiero po przejechaniu kilkuset km wskazówka zachowuje się jak dawniej czyli działa tylko na chwile jak jadę ze stałą prędkością i skacze. Nie liczy też km, drogę Nieporęt Władysławowo Nieporęt naliczył mi tylko ok 100 km. Pozostałe wskaźniki działają ok.

A nie masz czasem uszkodzenia w zegarach? Jaką masz szafę VDO, czy Magneti Marelli?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tego nie wiem, musiałbym je zdjąć. W każdym razie myślałem że to będzie częsta wada jakiegoś chipa w zegarach który trzeba wymieniać więc udałem się do gościa który naprawia liczniki samochodowe. Wyjął licznik po 20 minutach wrócił i stwierdził że chip i silniczek jest ok po czym podpiął złącze diagnostyczne i wywaliło mu błąd czujnika prędkościomierza w skrzyni.

Chyba jest to Magneti Marelli bo kiedyś znalazłem na forum zdjęcie tego licznika ale na 100wke nie jestem pewny

[ Dodano: Sro 20 Lip, 2011 09:20 ]
Czujnik prędkościomierza został wymieniony ale problem nadal występuje. Czy możliwe że ułamał się ślimak w skrzyni? Czy bardziej szukać winy w elektryce?

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.145.59.187 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa