Elektryka i elektronika » A3 8L Błąd licznika 51CH
Odpowiedz do tematu
 A3 8L Błąd licznika 51CH
Witam. Mam w swojej A3 8L 2001 r. problem z migającym podświetleniem licznika oraz oświetlenia wewnętrznego(kratki nawiewu ,przełącznik świateł,klimatronik) .Dzieje się tak od czasu do czasu,a najczęściej w porze zimowej.W tym samym czasie na liczniku w polu przebiegu pojawia się komunikat "51CH". Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolega sprawdzi bezpieczniki, nie pamiętam numeru, ale bodajże nr 15 albo 17 (a najlepiej wszystkie). Miałem podobną usterkę w swojej A3, dodatkowo wtedy przestał działać ESP, chociaż informacji na zegarach nie było, że nie działa.

Wystawiono 1 piw(a):
cezary1020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bezpieczniki były sprawdzane .Dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To oznaczenie które wygląda na 51CH oznacza dokładnie SICH skrót z języka niemieckiego od Sicherung czyli bezpiecznik. Dokładnie klemy 30 (stałe zasilanie) zegarów.
Jeżeli bezpiecznik cały a zegary szaleją, to uszkodzenie jest w zegarach.

Wystawiono 1 piw(a):
cezary1020
Postaw piwo autorowi tego posta
 audi a3 8l 1,6 B 101 kw 2003r.
Witam, mam problem na wyświetlaczu dziennego przebiegu wyskoczył błąd 51ch.Po wykasowaniu błędów wyskoczył ,,check,,. Raz na dzień na dwa po przekręceniu zapłonu same włączają się awaryjne światła.Delikatnie słychać jak faluje powietrze wentylatora raz na kratki raz na nogi cały czas słychać jak delikatnie silniczek od klap sterowania chodzi steruje. Jak wyrzucam na bieg jałowy to trzyma 2 tyś obrotów silnik z 7 sekund i dopiero spada na 900.
Zegary potrafią przy zapłonie zamrugać podświetleniem wskazówki.
Ogólnie takie mam odczucie jak by elektryka wariowała w tym aucie bezpieczniki całe.
Panowie pomóżcie z tym bo już mnie trafia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: audi a3 8l 1,6 B 101 kw 2003r.
mumek77 napisał/a:
Witam, mam problem na wyświetlaczu dziennego przebiegu wyskoczył błąd 51ch.Po wykasowaniu błędów wyskoczył ,,check,,. Raz na dzień na dwa po przekręceniu zapłonu same włączają się awaryjne światła.Delikatnie słychać jak faluje powietrze wentylatora raz na kratki raz na nogi cały czas słychać jak delikatnie silniczek od klap sterowania chodzi steruje. Jak wyrzucam na bieg jałowy to trzyma 2 tyś obrotów silnik z 7 sekund i dopiero spada na 900.
Zegary potrafią przy zapłonie zamrugać podświetleniem wskazówki.
Ogólnie takie mam odczucie jak by elektryka wariowała w tym aucie bezpieczniki całe.
Panowie pomóżcie z tym bo już mnie trafia.

Masz 4 problemy w 4 różnych i niezależnych od siebie miejscach.
Silnik - nieszczelność w dolocie lub uszkodzenie przepustnicy
zegary - standardowe uszkodzenie w zegarach Jaeger naprawa lub wymiana na drugie sprawne
klimatyzacja - możliwe że trzeba wymienić wentylator oraz któryś z silników krokowych
Co do świateł awaryjnych wymienić włącznik awaryjnych chyba, że masz zamontowany jakiś alarm czy odcięcie zapłonu o którym nawet nie wiesz i ja również.

Wystawiono 1 piw(a):
mumek77
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dużo tego myślałem że to jakiś przekaźnik zwariował i tak się dzieje.
Co do awaryjnych wymieniłem przekaźnik na nowy bo w starym przestały działać kierunki problem pojawił się na nowym przełączniku od awaryjnych trzeba go wymienić.
A czy alarm jest i czy odcięcie zapłonu to nie wiem wszystko z kluczyka.
A jest możliwość sprawdzenia czy to przepustnica uwalona czy jest tylko nieszczelna?.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mumek77 napisał/a:

A jest możliwość sprawdzenia czy to przepustnica uwalona czy jest tylko nieszczelna?.

Na podstawie błędów lub wartości mierzonych można wiele rzeczy wywnioskować.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co z błędem 51 ch wykasowałem błędy obd kontrolka check znikła a na desce dalej wyświetla błąd 51CH

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mumek77 napisał/a:
A co z błędem 51 ch wykasowałem błędy obd kontrolka check znikła a na desce dalej wyświetla błąd 51CH

Dwie możliwości
pierwsza brak zasilania zegarów (klema nr30) np przepalony bezpiecznik
druga usterka zegarów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A gdzie jest ta klema gdzie ją szukać?

[ Dodano: Sob 09 Lis, 2019 00:07 ]
zmieniłem włącznik od awaryjnych na drugi nowy i dalej to samo z awaryjnymi po przekręceniu kluczykiem i uruchomieniem auta włączają się awaryjne.
Co do licznika wszystko w nim działa tylko na dziennym wyskakuje ten błąd 51CH

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mumek77 napisał/a:
A gdzie jest ta klema gdzie ją szukać?

Pin 23 niebieska wtyczka zegarów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A na jaki w razie czego wymienić zegar od jakiego modelu pasuje czy naprawa droga tego starego licznika

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Za naprawę 300 do 500zł musisz liczyć. Zależy kto to naprawia i na jakich częściach.
Rozglądnij się na allegro za ofertą naprawy lub popytaj w okolicy w warsztatach elektronicznych o usługę wymiany mikroprocesora w zegarach Audi firmy Jaeger.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wyciągałem dzisiaj licznik wyjąłem wtyczkę sprawdziłem pin 23 i tam jest wszystko w porządku bezpieczniki jeszcze raz sprawdziłe i też jest ok.
Denerwują mnie te światła awaryjne przy zapalaniu auta same się włączają.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.118.210.213 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa