Układ dolotowy i wydechowy » [A3 1.8T] Brzęczenie/nieszczelność z okolic turbo
Odpowiedz do tematu
 [A3 1.8T] Brzęczenie/nieszczelność z okolic turbo
Witam, mam taki problem z którym borykam się od dłuższego czasu, i nigdzie nie znalazłem pomocy. Otóż z okolicy turbo-downpipe z przodu wydechu, bardziej pod autem, slychać dziwne wręcz bzyczenie, szczególnie po odpaleniu na ssaniu jak i ogólnie pod obciążeniem. W mieście wstyd aż jeździć. Załączam filmik jak to wygląda:
https://youtu.be/qqw3mIPzM-Q
A tu drugi filmik z golfa 4, dla lepszego dźwięku, u mnie jest bardzo podobnie, wręcz tak samo:
https://www.youtube.com/watch?v=ZEWCjGDqRRg
Ma ktoś może pojęcie co to może być? Tlumikarze rozkładają ręce, jeden mówi że złącze elastyczne lekko puszcza, drugi że niby pęknięta obudowa turbo.. Ale czy pęknięta obudowa turbo wydawała by takie bzyczenie z wydechu?
Uszczelka turbo-kolektor?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
turbo jak by bylo pekniete to by mocy nie bylo moze faktycznie elastyczna zlaczka sie konczy uszczelka pod kolektorem wydechowym to raczej nie jest zreszta bylo by widac przedmuch katalizator lub ktorys z wydechow tez raczej nie bo jak by byly oberwane to by dzwonily sprawdz dobrze wszystkie zlacza na wydechu i ta elastyczna siadke :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ewjdentnie po otwarciu maski i gazowaniu, słychać to bzyczenie z okolic turbo.. Ponadto, czuć w tym miejscu lekko spaliny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
scagni oslony termiczne z turbo i popacz co tam sie dzieje :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W razie czego gdybyś musiał regenerować turbinę to polecam warsztat AMSerwis . Znają się tam na tym jak mało kto i potrafią porządnie zregenerować turbo. Oddałem im auto w zeszłym roku i do tej pory działa ono bez zarzutów, a ceny również mają całkiem ok.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ dolotowy i wydechowy 

[ IP: 3.87.133.69 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa