Układ kierowniczy » [A3 04'] Świecąca kontrolka od wspomagania - Servotronic
Odpowiedz do tematu
 [A3 04'] Świecąca kontrolka od wspomagania - Servotronic
Witam wszystkich.

Powiedzcie mi czego moge się spodziewać po świecącej na czerwono kontrolki z kierownicą na desce rozdzielczej. Przy przekręceniu stacyjki, wydaje mi 3krotny piskliwy dźwięk.

Zaczęło się od mrozów kiedy to przy -25 zamarzła mi kierownica i nie moglem nią obracać. użyłem siły i cos tam ruszyło... od tej pory świeci mi ta kontrolka.

Jeżeli ma ktoś jakieś spostrzeżenia ... z góry dziękuje

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witaj, po pierwsze zapraszam do dziłu powitań.
Kontrolka z kierownicą dotyczy wspomagania kierownicy.
Poczytaj też tutaj http://www.audi-tech-team...rcia-vt1967.htm

Wystawiono 1 piw(a):
Pasiak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
W tego typu modelach Audi nie da rady stwierdzić co jest uszkodzone dopóki nie zrobi się diagnozy. Czerwona kierownica na pewno oznacza bład w wspomaganiu kierownicy które może byc spowodowane usterką wspomagania lub osprzętu np czujnika kąta skrętu kierownicy. W Twoim przypadku możliwe jest, że usterka jest w samym wspomaganiu kierownicy. Tak czy siak musisz podjechać do kogoś na diagnozę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok.. przypuśćmy że kupie kabel vag...

http://allegro.pl/interfe...2107851474.html

czy po kodzie błędu będziecie mogli mi pomóc?


czy delikatne odchylenie kierownicy od kątu 0' może wpływać na ten sterownik, gdyż odkąd założyłem zimówki jadąc prosto kierownice mam delikatnie odchyloną w prawą strone o jakies 4'...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nolkin napisał/a:
ok.. przypuśćmy że kupie kabel vag...

http://allegro.pl/interfe...2107851474.html

czy po kodzie błędu będziecie mogli mi pomóc?


czy delikatne odchylenie kierownicy od kątu 0' może wpływać na ten sterownik, gdyż odkąd założyłem zimówki jadąc prosto kierownice mam delikatnie odchyloną w prawą strone o jakies 4'...

Oczywiście, że jest to możliwe, lecz wówczas świeciłaby się również kontrolka ESP. Tym interfejscem niestety nie zdiagnozujesz potrzebujesz interfejsu CAN.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jeszcze jedno krótkie pytanie. Próbowałem skasować inspekcję kombinacją: wciśnij prawy i przytrzymaj, włącz stacyjkę wciśnij lewy i przkręć i przytyrzymaj.... lecz w moim wypadku nie działa. Czy możesz mi napisać jaka jest właściw akombinacja kasowania inspekcji serwisowej ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nolkin napisał/a:
jeszcze jedno krótkie pytanie. Próbowałem skasować inspekcję kombinacją: wciśnij prawy i przytrzymaj, włącz stacyjkę wciśnij lewy i przkręć i przytyrzymaj.... lecz w moim wypadku nie działa. Czy możesz mi napisać jaka jest właściw akombinacja kasowania inspekcji serwisowej ?

Wciśnij prawy i przytrzymaj
załącz zapłon
zwolnij prawy klawisz
lewym klawiszem obrócić w lewo.
Ta procedura kasowania w modelach 8L. 8P inspekcję kasuje się przez OBD.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ kierowniczy 

[ IP: 18.116.36.192 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa