Układ dolotowy i wydechowy » [100c3]Wymiana kolektora wydechowego
Odpowiedz do tematu
 [100c3]Wymiana kolektora wydechowego
Witka! Muszę wymienić kolektor wydechowy w mojej setce 2.0 RT, ponieważ urwały się dwie szpilki od dwurury i sadzi spalinami... Dostęp jest tragiczny, ponieważ wydechowy jest pod dolotowym i niema dostępu... W grę wchodzi wyciągnięcie silnika lub zdjęcie głowicy, zastanawiam się nad drugą opcją, ponieważ ubywa mi trochę płynu w zbiorniczku i podejrzewam walniętą uszczelkę... Moje pytanie czy do mojego silnika podejdzie kolektor od 2.3, i czy wszystko jedno czy skrzynia manual czy automat?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
2.3 motory sa 5 cylindrowe ty masz 2.0 4 cylindrowy ;-) to nie bedzie pasował

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To Cię zaskoczę, bo mam 5 cylindrów :lol: , z tego co kojarzę to w 100c3 nie było silnika 2.0 czterocylindrowego...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
suchy1704 napisał/a:
w 100c3 nie było silnika 2.0 czterocylindrowego...
Swięte słowa.
W/g Etki , będzie pasował od KU , RT , NF . Generalnie do motorów 2.0 i 2.3 jest ten sam nr. części.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
suchy1704 napisał/a:
To Cię zaskoczę, bo mam 5 cylindrów :lol: , z tego co kojarzę to w 100c3 nie było silnika 2.0 czterocylindrowego...

W przedliftowych modelach były nawet 1,8L

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
suchy1704 napisał/a:
w 100c3 nie było silnika 2.0 czterocylindrowego...
Swięte słowa.
W/g Etki , będzie pasował od KU , RT , NF . Generalnie do motorów 2.0 i 2.3 jest ten sam nr. części.

Dzięki Roger, po zdjęciu głowicy, planowanie niezbędne? Może by spróbować uratować stary kolektor? Spróbuje wykręcić urwane szpilki, macie może sprawdzone metody?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z zasady po zdjęciu głowicy należy ją splanować , jest to zasada , której nie należy łamać . ;-)
Podgrzać palnikiem , albo spróbować nawiercać :-?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zaznaczyłem na zdjęciu...


Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak jak Roger piszę najpierw rozwiercałem co zawsze pomagało a w miejscach niedostępnych dla wiertarki, tak jak w A6 V6, napawanie nakrętki. Gdy i to nie pomogło - nacinałem ułamanym brzeszczotem kolektor do samego gwintu, rozginałem przecinakiem i w tedy już odkręcałeś prawie palcami. Po fakcie dłuższa śruba i nakrętka ratują temat.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W następnym tygodniu ściągam głowicę i będe próbował... Jakiej firmy polecacie uszczelkę pod głowicę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szlif zaworów tez zrob i daj nowe uszczelniacze uszczelka firmy getts jest dobra umnie lata juz 4 rok tylko ze w 2L bez ale to nie ma znaczenia:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziś po wielkich oporach udało mi się odkręcić kolektor bez zdejmowania głowicy, nie ściągałem jej ,bo znalazłem wyciek płynu na trójniku do LPG... Rozwierciłem stare szpilki i nagwintowałem od nowa. Dziękuje za wszystkie pomocne opinie... :mrgreen: ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To omineły cie koszta z głowica :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jutro zakładam kolektor, kupiłem nowe uszczelki od strony głowicy i rury kolektorowej... Składać to na same uszczelki czy posmarować pastą np. BOSAL z obu stron uszczelek dla pewności?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja osobiście nie polecam.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ dolotowy i wydechowy 

[ IP: 3.16.218.62 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa