Blacharstwo i lakiernictwo » [100 C4] popękane uchwyty kratek zderzaka
Odpowiedz do tematu
 [100 C4] popękane uchwyty kratek zderzaka
Mam kilka urwanych uchwytów do kratek w zderzaku u siebie w 100 C4, i chciałbym to skleić tak żeby nie odpadło za 3 dni, i teraz pytanie czy ktoś już miał coś takiego??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Spróbuj nawiercić dwie małe dziurki po jednej i drugiej stronie urwanego elementu i skleić je poxipolem dwuskładnikowym, tak, żeby klej przeszedł przez obie dziurki - po wyschnięciu poxipol twardnieje na kamiec i jest to dobry klej. Najlepiej byłoby te dwie części złapać jakimś paskiem metalowym i skręcić śrubkami, ale ciężko dorwać takie blaszki, żeby akurat pasowały.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
proponuje to zespawac jak dobry fachowca to wyglada jak orginalny jednolity plastik a koszta sa groszowe

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adi93 napisał/a:
proponuje to zespawac jak dobry fachowca to wyglada jak orginalny jednolity plastik a koszta sa groszowe


Potwierdzam to co kolega wyżej napisał, za profesjonalne spawanie tych uchwytów nie zapłacisz więcej niż 20 zł. a naprawdę będą spawy niewidoczne i dobrze będą trzymać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A ja proponuję Loctite 406 i Loctite 770. Sprawdzone na moim zderzaku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
A ja proponuję Loctite 406 i Loctite 770. Sprawdzone na moim zderzaku.

Produkty Loctite są świetne, lecz chyba taniej wyjdzie dać do pospawania, bo Loctite do tanich nie należy, a jeżeli akurat ktoś nie ma? :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
A ja proponuję Loctite 406 i Loctite 770. Sprawdzone na moim zderzaku.

Produkty Loctite są świetne, lecz chyba taniej wyjdzie dać do pospawania, bo Loctite do tanich nie należy, a jeżeli akurat ktoś nie ma? :-P

Komplet 25g 406 i aktywator 770 kosztował swego czasu na alledrogo około 70zł. Wiem jedno. Gość od spawania plastików dał ciała i zderzak zaczął mi pękać. Miejsce które skleiłem, to wzmocnienie na kratkę po sklejeniu na drugi dzień trzymając za ten kawałek plastiku podniosłem cały zderzak. Do dziś 3ma się i nie pęka. Chemia jest przyjacielem człowieka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
karlos2 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
A ja proponuję Loctite 406 i Loctite 770. Sprawdzone na moim zderzaku.

Produkty Loctite są świetne, lecz chyba taniej wyjdzie dać do pospawania, bo Loctite do tanich nie należy, a jeżeli akurat ktoś nie ma? :-P

Komplet 25g 406 i aktywator 770 kosztował swego czasu na alledrogo około 70zł. Wiem jedno. Gość od spawania plastików dał ciała i zderzak zaczął mi pękać. Miejsce które skleiłem, to wzmocnienie na kratkę po sklejeniu na drugi dzień trzymając za ten kawałek plastiku podniosłem cały zderzak. Do dziś 3ma się i nie pęka. Chemia jest przyjacielem człowieka.


Adi, ja nie neguje loctite,bo wiem że to dobre środki, jedynie musiałeś trafić na niesolidnego spawacza plastików.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
musiałeś trafić na niesolidnego spawacza plastików.

Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Loctite 406 mam, to teraz jeszcze poszukam 770. a jak tego dokładniej użyć??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
Loctite 406 mam, to teraz jeszcze poszukam 770. a jak tego dokładniej użyć??

770 jest to aktywator. Posmaruj pędzelkiem przed klejeniem miejsca łączenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Posmaruj pędzelkiem przed klejeniem miejsca łączenia.

i o to chodziło bo już próbowałem 406 i nie kleił. Dzięki Mistrzu nad mistrzami
;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
406 zawsze sklei. Musisz tylko odczekać 24h. Primer 770 wzmacnia tylko spoiwo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Musisz tylko odczekać 24h

to jestem mało cierpliwy
hehe

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Musisz tylko odczekać 24h

to jestem mało cierpliwy
hehe

Jeżeli chcesz mieć efekty, to musisz uzbroić się w cierpliwość. Każdy klej szybkowiążący klei w kilka sekund, ale pełne wiązanie następuje po 24 a nawet po 48h.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Blacharstwo i lakiernictwo  

[ IP: 13.59.130.130 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa