Pozostałe tematy » [100 C4 2.3 AAR ben-lpg]Odcina zapłon lub coś innego......
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [100 C4 2.3 AAR ben-lpg]Odcina zapłon lub coś innego......
Witam.
Mam maly problem w mojej Audi 100.

Autko to Audi 100 C4 2.3 AAR ben-lpg.
Dziwny objaw.
Przy predkosci 130-140 zapala mi sie kontrolka od oleju, za moment zapalaja sie wszystkie.
Samochod nie reaguje na pedal gazu redukcje na nizszy bieg. Wspomaganie sie wylacza.
Tak jak by mi sie zapłon odcinał.
Silnik pracuje ale nie reaguje na nic, po zatrzymaniu nie chce odpalic ani na lpg ani na benzynie.
Dopiero po jakis 2-5 minut wraca wszystko do normy.
Jest to dosc nie przyjemne uczucie jak przy wyprzedzaniu robi sie cos takiego.

Nie wiem czy ma to wplyw ale w obudowie filtra powietrza ktos zrobil duzo dziur nie wiem po co.......

Ma ktos pomysl co to moze byc :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Odcina zapłon lub coś innego......
PONURY napisał/a:
Witam.
Mam maly problem w mojej Audi 100.

Autko to Audi 100 C4 2.3 AAR ben-lpg.
Dziwny objaw.
Przy predkosci 130-140 zapala mi sie kontrolka od oleju, za moment zapalaja sie wszystkie.
Samochod nie reaguje na pedal gazu redukcje na nizszy bieg. Wspomaganie sie wylacza.
Tak jak by mi sie zapłon odcinał.
Silnik pracuje ale nie reaguje na nic, po zatrzymaniu nie chce odpalic ani na lpg ani na benzynie.
Dopiero po jakis 2-5 minut wraca wszystko do normy.
Jest to dosc nie przyjemne uczucie jak przy wyprzedzaniu robi sie cos takiego.

Nie wiem czy ma to wplyw ale w obudowie filtra powietrza ktos zrobil duzo dziur nie wiem po co.......

Ma ktos pomysl co to moze byc :shock:

Faktycznie objaw jest dość dziwny, ale od czegoś trzeba zacząć. Jak wygląda sprawa napięcia w trakcie problemu. Czy jest stabilne, czy też maż spadek lub zanik- chodzi mi o Voltomierz na zegarach.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
PONURY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety w mojej wersji nie ma zegara z voltomierzem, wiec nie wiem. :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
PONURY napisał/a:
Niestety w mojej wersji nie ma zegara z voltomierzem, wiec nie wiem. :roll:

Myślałem, że post w dziale "Zrób to Sam" dotyczył Twoich zegarów. :-? W każdym razie będziesz musiał od tego zacząć. Podłączyć się np krokodylkami do masy silnika i na + cewki zapłonowej i długimi przewodami połączyć z voltomierzem (multimetrem)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
może cewka przegrzewa się i fiśuje a po ostygnięciu działa ponownie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
PONURY napisał/a:
Przy predkosci 130-140 zapala mi sie kontrolka od oleju, za moment zapalaja sie wszystkie.
Samochod nie reaguje na pedal gazu redukcje na nizszy bieg. Wspomaganie sie wylacza.
Tak jak by mi sie zapłon odcinał
i to się dzieje zawsze przy tej prędkości?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jakos mniejwiecej. 130-140. Nie wiem czy ma to wpływ i znaczenie w tym przypadku, ale tak jak pisalem wczesniej w oslonie filtra powietrza sa porobione dziury, i nawet sie zastanawialem czy to nie ma wplywu ze zasysa za duzo powietrza i sie zapowietrza. A poł roku przed tym objawem mialem wystrzal gazu. Wywalilo mi wtryski. Przy sprawdzeniu co sie jeszcze stalo okazalo sie ze kolektor wydechowy popekał i zostal pospawany. :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Maciek podpinales pod kompa Janek z euroglassu ma moj interfejs podepnij sie moze cos wylapie mozna podczas jazdy sprawdzic co sie dzieje widzialem go dzisiaj zadzwonie to sie jakos umowimy i moze cos sie poradzi

Wystawiono 1 piw(a):
PONURY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
majo napisał/a:
Maciek podpinales pod kompa Janek z euroglassu ma moj interfejs podepnij sie moze cos wylapie mozna podczas jazdy sprawdzic co sie dzieje widzialem go dzisiaj zadzwonie to sie jakos umowimy i moze cos sie poradzi


Z tego co wiem u mnie nie ma możliwości podłaczenia vaga. Flasher oglądał moje wozidełko i mówił ze tylko kody błyskowe można sprawdzić.
Choc w sumie można spróbować. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
PONURY napisał/a:
Z tego co wiem u mnie nie ma możliwości podłaczenia vaga. Flasher oglądał moje wozidełko i mówił ze tylko kody błyskowe można sprawdzić.
Choc w sumie można spróbować.
ale błyskami tez powinieneś coś wyłapać, jest więcej zabawy, ale da rade, kody masz w encyklopedii pasjonata ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Maciek

Coś mi przyszło do głowy ale musisz sprawdzić czy gaśni ci tylko na gazie czy na benzynie też.

Wystawiono 1 piw(a):
PONURY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
w 100 C4 nie ma problemu z podłączeniem vagiem, ja mam z 1990 roku i się podpinam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
w 100 C4 nie ma problemu z podłączeniem vagiem, ja mam z 1990 roku i się podpinam.
ale ty masz 2,8 ,a w 2,3 to tylko błyski

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Każdy silnik na "mechaniku" (poza ACE, 3B, 7A i bodjaże 6A) tylko i wyłącznie błyskiem można sprawdzić.

Sprawdź czujnik położenia wału - możliwe że wyrzuca Ci błąd obrotowy i przechodzi w tryb awaryjny monokompa (bo taki mamy w AArach)

Druga sprawa to sprawdź na jałowym czy kreci ci do 6-7 tys obrotów... Tylko ważne abyś powoli schodził z obrotów (co by płytki spiętrzającej nie rozerwać gdyby chciał strzelić)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Houk,
jakiś czas temu miałem może nie dokładnie ale chyba bardzo podobny problem, a mianowicie szerszeń mój (C3100) gasł w najdziwniejszych momentach, nawet jak prółem np. na autostradzie 180, poprostu gasł, zapalały się wszystkie kontrolki, oczywiście wszystkie wspomagania itd. wysiadały, maksymalne hamowanie silnikiem, wszyscy w przód, a potem(nie zawsze) odpalał więc wszyscy pasażerowie peirdut w tył. Maks niebezpieczne sytuacje!!! Czasem gasł, kręciłem, kręciłem, odpalał po 1min, po 10 po 1h, nigdy nie było reguły, zgaduj zgadula. Problemem, winowajcą okazał się komp. dokładnie nie wiem co, niestety, jeśli dobrze pamiętam bo było to jakieś 5 lat temu, wymieniono mi go, coś tam przeprogramowano i ufff. Największą zagwozdką było to, że nie wychodziły żadne błędy, nic. Serwisanci jeździli nim 3 dni z podpiętym laptokiem i dopiero jak zgasł im na obwodnicy wyszło co się stało, ponoć 3h walczyli żeby go odpalić.
Innym z kolei razem mój szerszeń zgasł i nie odpalił, dłuuuugo walczyli, czasem odpalał, pochodził gasł i amba, tym razem okazał się czujnik halla.
Więc może jakoś sprawdź te dwa tropy? Jak to już niech poradzą fachowcy, ja nie mam pojęcia :)

powodzenia

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 44.222.220.101 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa