Elementy silnika » 100 c4 2.0 - jakie świece
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 100 c4 2.0 - jakie świece
Witam:)
Jakie świece polecacie do tego samochodu, a jakie są dedykowane przez producenta??

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: 100 c4 2.0
Frodoss napisał/a:
Witam:)
Jakie świece polecacie do tego samochodu, a jakie są dedykowane przez producenta??

Ja polecam tylko dedykowane przez producenta czyli oryginalny Bosch.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
NGK2876 - V-line nr1 lub NGK3172 - BUR6ET
zazwyczaj na jakieś 30 000 km, chyba że LPG to 20 000

ja wymieniam (i mam ich 8 sztuk) co 12 000 km na LPG.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
podobie jak mój Adi polecam BOSH, nie są tanie, ale niezawodne

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja zdanie o świecach sobie już wyrobiłem. NGK, to tandeta ryżowej jakości. Bosch, ale oryginalny nie w ryżowej podróbce. Kiedy sugerując się opinią znajomych zamontowałem standardowe NGKi a docelowo zamówiłem również nówki platynowe NGK - niech je szlag trafi. Na zużytych starych Boschach silnik lepiej się zbierał niż na tym syfie.
Co do LPG, to nie ma różnicy jakie świece, bo zapłon to zapłon ma dawać iskrę i najpewniejsze w tym przypadku są wieloelektrodowe. Na takiej longlife iskra pada raz z jednej strony, raz z drugiej i nie ma siły na to aby nie puściła iskry, a bajki typu LPG to tylko Champion, czy NGK i w dodatku 1 elektrodowe mozna sobie w buty włożyć. Świece typowe do LPG zaczęto produkować dopiero w ubiegłym roku. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie neguje to co piszę Adi....doświadczenie uczy najlepiej :)
świece to jest szeroki temat, i na boschu się tez można przejechać (bosch już w wielu przypadkach nie jest to co to kiedyś było )
tak w ogóle to ludzie zapominaja o czymś takim jak świeca w aucie i że TEZ się ja powinno wymieniać po określonym czasie.
O LPG wiem tylko tyle że temperatura jest wyższa i to ma większy wpływ na żywotność świecy.
ja polecam częściej wymieniać, jaki to problem gdy wymieniamy olej i filtry a jaka się włoży to już przeważnie zależy od sprzedającego, bo klient i tak sie nie zna. tutaj jest ważne żeby miała odpowiedni współczynnik temperatury. zwyczajne swiece z elektrodą miedzianą kosztują w granicy 20 zl i są najczęsciej stosowane.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
na boschu się tez można przejechać (bosch już w wielu przypadkach nie jest to co to kiedyś było )

Na produkcie Boscho podobnym. W tej chwili ryżyki potrafią tak podrobić Boscha,że tylko prawdziwy znawca odróżni to od oryginału. Dodam, że nie tylko w ryżowym kraju klepią Boscho podobne produkty. Tuż za wschodnią granicą Polski - na Ukrainie klepią świece na które w późniejszym etapie również robiony jest nadruk z napisem.... Bosch i pakowany jest w "prawie oryginalne" opakowania :-/ Wszystko o czym piszę potwierdzi nasz koleżka DenissZgc który przeszedł szkolenie Boscha.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
jimv8 napisał/a:
na boschu się tez można przejechać (bosch już w wielu przypadkach nie jest to co to kiedyś było )

Na produkcie Boscho podobnym. W tej chwili ryżyki potrafią tak podrobić Boscha,że tylko prawdziwy znawca odróżni to od oryginału. Dodam, że nie tylko w ryżowym kraju klepią Boscho podobne produkty. Tuż za wschodnią granicą Polski - na Ukrainie klepią świece na które w późniejszym etapie również robiony jest nadruk z napisem.... Bosch i pakowany jest w "prawie oryginalne" opakowania :-/ Wszystko o czym piszę potwierdzi nasz koleżka DenissZgc który przeszedł szkolenie Boscha.


na co dzień mam do czynienia z zamiennikami, a można zgłupieć, bo NAWET w autoryzowanych serwisach nie wiadomo co sprzedają...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
teraz na temat :)

boscha
4 biegunowe - 0424232505
3 biegunowe - 0242240644
1 biegunowy - 0242240652

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czym więcej biegunów tym lepiej, aczkolwiek nie zawsze tak musi być. Do 100ki zalecałbym 3 elektrodowe. Do Vki już 4 elektrodowe.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 44.211.28.92 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa