Elektryka i elektronika » (100 c3)Brak świateł mijania
Odpowiedz do tematu
 (100 c3)Brak świateł mijania
Witam, zniknęły mi światła mijania, prawdopodobnie to wina pająka przy kierownicy, ale chciałbym się upewnić... Które kable trzeba zewrzeć w fioletowej bodajże kostce żeby potwierdzić, że winowajcą jest pająk?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja mam ale do 80'tki jeśli to cos może pomóc (kolory i oznaczenia) to prosze

Pozycje: Zielono-czarny i zielono-czerwony
58 (szary) - oświetlanie tablicy rejestracyjnej i liczników
X - zas. dla świateł drogowych i mijania
30 - stałe zas. plusem
56b - św. mijania
56a - św. drogowe


Wystawiono 1 piw(a):
suchy1704
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki Gosiu za rozpiskę :-P ;audi; Po zwarciu żółtego z czarno-żółtym światła nie działają :cry: Więc gdzie szukać usterki? Chyba, że w 80-tce jest inny kolor kabli...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Połącz ze sobą czerwony i czarno-żółty, włącz światła. Jeżeli zaświecą, to włącznik świateł będzie sprawny. Usterka będzie wówczas we włączniku stacyjki.

Wystawiono 1 piw(a):
suchy1704
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po połączeniu nie świecą... Sprawdziłem miernikiem i po przekręceniu stacyjki na żółto-czarnym pojawia się 12V, czyli dobrze i jest to zasilanie świateł drogowych i mijania, po zwarciu żółto-czarnego z biało-czarnym świecą drogowe czyli ok. Po zwarciu zółto-czarnego z żółtym nie świeci nic, a powinny chyba mijania? Niewiem już gdzie jest usterka, może ma to związek z zegarami bo dzień wcześniej je wyjmowałem, bo wymieniałem zębatkę od przebiegu... Adi pomóż... :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź bezpieczniki. Jest to kolejne miejsce po włączniku gdzie może być przerwa. Następnym będą spalone żarówki? :roll:

Wystawiono 1 piw(a):
suchy1704
Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja miałam awarie swiateł mijania w B3, powodem był ten przełącznik przy kierownicy u mnie światła gasły w czasie jazdy i sie zapalały (tylko swiatła mijania z przodu, oswietlenie deski i cała reszta była, skapnełam sie wieczorem któregos dnia ze mi swiatła giną :shock: jak one znikały to z przodu paliły się tylko pozycje, a równoczesnie jak włączałam długie to długie normalnie działały, tylko konkretnie swiateł mijania problem dotykał ), jak pająka wymieniłam i wszystko wróciło do normy, ale ponoc można takiego pająka naprawiac, tylko trochę z tym babrania, w B3 on był nitowany, no i te nity trzeba rozwiercic, zeby się do niego dostac i potem według tego schematu coś się upala tam przy tych sciezkach od swiateł mijania i trzeba podlutowac od nowa te ściezki, potem go poskręcac na śrubki i załozyc ma działac lepiej niz oryginał bo będzie trwalszy, ale ja tylko słyszałam o takiej możliwosci naprawy manetki, ale sama kupiłam używkę wtedy jak miałam jeszcze B3
jak Ci sie chce możesz go zdjąc i otworzyc i zobaczysz czy jest cos w nim upalone, ma być ponoc widac

nie wiem jak w C3 ale w B3 te pająki były jakieś dupne i się psuły, oni potem zmienili ich konstrukcje w B4, ze jest inny juz w B4, może w C3 jest podobnie ze są tego starego typu awaryjne

Wystawiono 1 piw(a):
suchy1704
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem rozwiązany :) Bolec w fioletowej kostce od żółtego kabla był upalony, zauważyłem po dokładniejszych oględzinach... Zastanawiam się nad założeniem przekaźnika świateł, Adi masz jakiś schemat jak to ogarnąć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam. Zaczerpnięty z innej strony.

Wystawiono 1 piw(a):
suchy1704
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.118.9.146 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa