Pozostałe tematy » [100 c3 NF] Dziura w silniku i problem z odpaleniem?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [100 c3 NF] Dziura w silniku i problem z odpaleniem?
Witajcie,

wczoraj grzebałem coś przy pracującym silniku i usłyszałem świst przy gazowaniu przepustnicą, no i wyczaiłem tą dziurę :(
Rozumiem, że czegoś mi tu brakuje, tylko czego?

A drugi problem to mam z odpaleniem furaka, jak odpali to strasznie się czka, i ledwo wchodzi na obroty, słychać jakby pracował nie na wszystkich garach, dławi się przy dodaniu gazu :(
Jak uda mi się wkręcić na 3000 obr. i przełączy się na gaz wszelkie dolegliwości mijają.
Więć zakładam iż problem dotyczy układu paliwowego.
Jednak podczas jazdy jak przejdę na bene chodzi bez zarzutów, ciągnie jak trza. Z pierwszej chwili myślałem że to może pompka lub filtr. Jak jest ciepły odpala od kopa. Problem z odpaleniem jest tylko na zimnym silniku. A Wy co myślicie?!

Z góry dzięki za porady
ps. gdyby ktoś nie wiedział, to moja karoca to C3 100, Avant 88' silnik NF

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Dziura w silniku i problem z odpaleniem?
Krzyhoo napisał/a:
Witajcie,

wczoraj grzebałem coś przy pracującym silniku i usłyszałem świst przy gazowaniu przepustnicą, no i wyczaiłem tą dziurę :(
Rozumiem, że czegoś mi tu brakuje, tylko czego?

A drugi problem to mam z odpaleniem furaka, jak odpali to strasznie się czka, i ledwo wchodzi na obroty, słychać jakby pracował nie na wszystkich garach, dławi się przy dodaniu gazu :(
Jak uda mi się wkręcić na 3000 obr. i przełączy się na gaz wszelkie dolegliwości mijają.
Więć zakładam iż problem dotyczy układu paliwowego.
Jednak podczas jazdy jak przejdę na bene chodzi bez zarzutów, ciągnie jak trza. Z pierwszej chwili myślałem że to może pompka lub filtr. Jak jest ciepły odpala od kopa. Problem z odpaleniem jest tylko na zimnym silniku. A Wy co myślicie?!

Z góry dzięki za porady
ps. gdyby ktoś nie wiedział, to moja karoca to C3 100, Avant 88' silnik NF

Powodem będzie źle dobrana mieszanka - nieszczelność w dolocie, uszkodzony regulator ciśnienia, uszkodzony czujnik temperatury.
Dziura w przepustnicy, to tylko zaślepiony otwór. Niektóre modele miały w tym miejscu regulacje. W Twoim przypadku regulacji nie ma ale jest otwór. Tym się nie przejmuj.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie ja tej dziury nie mam zatkanej i świszczy że hoho, :( ((
Przytkałem ją na razie bardzo prowizorycznie, na gazie znaaaaaaczna poprawa ale na odpalanie wpływu to nie ma, :(

A jak sprawdzić czy to ten regulator ciśnienia (nota bene gdzie on jest i jak wygląda?!),
czy np. czujnik? Szczelność to sobie może sprawdzę z użyciem jakiegoś dymu lub spreya, bo nie mam za bardzo pomysłu jak inaczej zlokalizować tego typu usterkę.
Dziś sprawdzę jeszcze świece, może one mają już dość, wymienię też filtr?! Wczoraj już próbowałem ale nie mogę go odkręcić a boję się że urwę te przewody jak podejdę do tego zbyt mało finezyjnie.

Dzięki za rady 8-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
No właśnie ja tej dziury nie mam zatkanej i świszczy że hoho, :( ((
Przytkałem ją na razie bardzo prowizorycznie, na gazie znaaaaaaczna poprawa ale na odpalanie wpływu to nie ma, :(

A jak sprawdzić czy to ten regulator ciśnienia (nota bene gdzie on jest i jak wygląda?!),
czy np. czujnik? Szczelność to sobie może sprawdzę z użyciem jakiegoś dymu lub spreya, bo nie mam za bardzo pomysłu jak inaczej zlokalizować tego typu usterkę.
Dziś sprawdzę jeszcze świece, może one mają już dość, wymienię też filtr?! Wczoraj już próbowałem ale nie mogę go odkręcić a boję się że urwę te przewody jak podejdę do tego zbyt mało finezyjnie.

Dzięki za rady 8-)

Włącz silnik na benzynie i odłącz regulator ciśnienia. Przykręcony jest on z przodu przepływomierza. Silnik wówczas powinien się dusić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Spko, dzięki sprawdzę żeby wiedzieć na przyszłość co to i gdziue ten regulator, ;)
Co do dławek udało mi się to naprawić wczoraj, winą była nieszczelność w dolocie,
rozkręciłem wszystko, dookołą filtra, pluś posprawdzałem przy przepływomierzu,
na razie odpala jak złoto, :) ))
Oby tak dalej

dzięki i miłego

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak 3mać. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.118.120.109 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa