Napęd przedni » [100 C3 2.4D] Zmieniamy rozstaw śrub kół.
Odpowiedz do tematu
 [100 C3 2.4D] Zmieniamy rozstaw śrub kół.
Panowie
Oryginalnie w swojej Audi posiadam rozstaw śrub 4x108. Mam pytanie czy jest opcja zmiany piasty z obecnej na np 5x112 bo chyba v8 takowy posiada? Czy frez będzie pasował? bo łożyska mają średnicę wewnętrzną identyczną?
Pozdrawiam
Swoją drogą poszukuję jakiś ładnych felg aluminiowych 15".

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jest taka możliwość tym bardziej, iż w C3 5x112 wychodziło również w oryginale.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pomysł jest dobry, bo sam nad nim się zastanawiałem, ale z tego co się dowiedziałem to nie obędzie się bez wymiany przegubów lub całych półosi z przegubem. Wynika to niestety z tego, że moje piasty 4x108 (443 407 615A) mają 26 zębów, a piasty 5x112 (447 407 615A, 4A0 407 615G oraz 4A0 407 615D) mają 38 zębów.
Piasty V8 mają jeszcze inne numery, więc prawdopodobnie też czymś się różnią... już pomijam fakt, że od quattro tylne piasty do ośki nie podejdą.
Niemniej jednak gdybyś dorwał piasty 5x112 dzięki czemu można by zweryfikować moją teorię to czekam na info :)
Ja trochę rozglądam się za C4 na części z której tanio dałoby się wyrwać piasty z półosiami i felgami.
Jeżeli chodzi o łożyska to będą pasować jeżeli masz przegub na śrubę, a nie na nakrętkę.

Oczywiście jeżeli Twoje przeguby mają 38 zębów to plug&play... teoretycznie :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Hmm no właśnie tego się obawiałem... Powstaje zatem zasadnicze pytanie czy w takim razie długość półosi jest identyczna? Przy zmianie benzyna-benzyna może nie będzie problemu ale w moim przypadku może być różnie... Musze zatem rozebrać to ustrojstwo policzyć zęby i pomierzyć półosie... Dam znać jak będę coś wiedział. Dzięki za odpowiedź.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja jeszcze nie wyciągałem przegubów w moim dawcy, bo ma on przeguby na śrubę (moja na nakrętkę), więc może nowsze rozwiązanie ma już frez 38 zębowy, a to już by oznaczało spore uproszczenie.
Może nie potrzebnie Cię nastraszyłem wymianą półosi.... ponieważ nawet jeżeli inne jest uzębienie piast 4x108 i 5x112 to zawsze jest szansa na znalezienie przegubu, który połączy nowe piasty ze starymi półosiami :D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ilość zębów może się zgadzać i i tak może nie pasować. Tu zatem forma przegubu może nie pasować w gyrę.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Napęd przedni 

[ IP: 107.21.176.63 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa