Audi A4/S4 » 1 samochód[audi a4 b5]
Odpowiedz do tematu
 1 samochód[audi a4 b5]
Witam serdecznie, mam takie pytanie, a właściwie to kilka pytań co do tego autka. Byłby to mój pierwszy samochód, myślę, że nie byłby to taki zły wybór, ponieważ z tego co już trochę czytałem, to autko dosyć nie awaryjne, posiadacze chwalą je sobie. Chciałbym się was poradzić czy w moim budżecie 7-8tyś, kupiłby coś ciekawego, żeby nie trzeba było dokładać. Wiadomo samochód xx letni więc nie m,a się co spodziewać nie wiadomo czego. Myślałem nad 1,6, lub 1,8 zwykły lub w wersji turbo, lecz bardziej by mi pasował 1,8 spalanie podobne a koników wiadomo więcej. Mam dużo czasu co do kupna ale wole już teraz wiedzieć jak najwięcej, żeby potem to przełożyć na wybór. Przy dzisiejszych cenach wolałbym w LPG.
Na allegro to wiadomo jak jest najlepiej zobaczyć na własne oczy i sprawdzić jak i co, ale parę aukcji wpadło mi w oko.
http://moto.allegro.pl/je...html#tabsAnchor szkoda ze nie 1.8;/
http://allegro.pl/audi-a4...2178835340.html
http://allegro.pl/audi-a4...2195048166.html

Każdy komentarz mile widziany, z góry dzięki za pomoc:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
3 bitki na obiad...


ale to tylko moje skromne zdanie....(pasowanie masek)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moge Ci poradzic, abys przy zakupie nie sugerował sie przebiegiem auta (najprostrze do zmiany) a ogólnym stanem auta. Osobiscie mając dwa identyczne egzemplarze wolałbym kupic te która a najechane 300,000 niz te sama ze 160,000, bo tej pierwszej jeet wieksze prawdopodobieństwo uczciwego stanu faktycznego auta. Co do silnika towg. mnie najrozsadniejszym wyborem byłby 1,8T QUATTRO. Zapraszamy także do działu przywiań.

Wystawiono 1 piw(a):
joki252
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
3 bitki na obiad...


ale to tylko moje skromne zdanie....(pasowanie masek)

Nie rozumiem, mógłbyś jaśniej

Cytat:
moge Ci poradzic, abys przy zakupie nie sugerował sie przebiegiem auta (najprostrze do zmiany) a ogólnym stanem auta. Osobiscie mając dwa identyczne egzemplarze wolałbym kupic te która a najechane 300,000 niz te sama ze 160,000, bo tej pierwszej jeet wieksze prawdopodobieństwo uczciwego stanu faktycznego auta. Co do silnika towg. mnie najrozsadniejszym wyborem byłby 1,8T QUATTRO. Zapraszamy także do działu przywiań.

Czyli mówisz, że raczej te w których jest mały przebieg mogą być cofnięte, no a co jeśli mają książkę serwisową?
Nie mam dużej styczności z samochodami, dopiero tak jak wspomniałem, będę robić prawko, więc proszę o zrozumienie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
joki252 napisał/a:
Cytat:
3 bitki na obiad...


ale to tylko moje skromne zdanie....(pasowanie masek)

Nie rozumiem, mógłbyś jaśniej

Cytat:
moge Ci poradzic, abys przy zakupie nie sugerował sie przebiegiem auta (najprostrze do zmiany) a ogólnym stanem auta. Osobiscie mając dwa identyczne egzemplarze wolałbym kupic te która a najechane 300,000 niz te sama ze 160,000, bo tej pierwszej jeet wieksze prawdopodobieństwo uczciwego stanu faktycznego auta. Co do silnika towg. mnie najrozsadniejszym wyborem byłby 1,8T QUATTRO. Zapraszamy także do działu przywiań.

Czyli mówisz, że raczej te w których jest mały przebieg mogą być cofnięte, no a co jeśli mają książkę serwisową?
Nie mam dużej styczności z samochodami, dopiero tak jak wspomniałem, będę robić prawko, więc proszę o zrozumienie.
bitki, czyli uderzone i nieprofesjonalnie poskładane. Co do ksiazki srewisowej, to nie patrz na to bo takie rzeczy mozna kupić na giełdzie za pare złotch....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Piszesz, że szukasz auta w pewnym przedziale cenowym oraz aby było tanie w eksploatacji, jednak to co pokazujesz jest dokładnie w takim budżecie jaki masz, a trzeba doliczyć opłaty i ewentualną instalację LPG. Mało rozsądnie, tym bardziej że są jeszcze inne koszta związane z zakupem auta.

Szukaj auta z PL, nie sugeruj się tym, że jak z naszego kochanego kraju to od razu zajeżdżone, na pewno szukaj już z instalacją LPG tak będzie taniej. Dodatkowo nie zrażaj się malowanymi elementami na aucie, kwestią jest tylko co było malowane i jak oraz co było uszkodzone.

Kolejnym pytaniem jest to czego szukasz, piszesz, że ma być tanie i tanio w eksploatacji, może poszukaj Audi 80 zamiast A4 ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Piszesz, że szukasz auta w pewnym przedziale cenowym oraz aby było tanie w eksploatacji, jednak to co pokazujesz jest dokładnie w takim budżecie jaki masz, a trzeba doliczyć opłaty i ewentualną instalację LPG. Mało rozsądnie, tym bardziej że są jeszcze inne koszta związane z zakupem auta.

Powiem tak, instalacja LPG, lub tam jakieś ewentualne inne koszta (opłaty i tak dalej) to jest już inna bajka. Na to już skombinuję kasę później, chodzi mi głównie o samochód w tym przedziale cenowym. Co do audi 80, mój ojciec miał dawniej ten model, i wolałbym coś innego, no nie ukrywam że jednak a4 mi się bardzo podoba. Ale mam czas jeszcze się zastanawiać, co do wyboru, tak, że możecie podawać jakieś inne propozycje.

Czyli do tych 8tysięcy mogę coś kupić dobrego czy raczej mam się nie nastawiać za bardzo??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
joki252 napisał/a:
możecie podawać jakieś inne propozycje.
ja bym Ci polecil taka maszynę: http://otomoto.pl/audi-100-C23144117.html
jak wszystkim wiadomo sa to auta nie do zajechania a ta w dodatku jest ładnie wyposazona, wiem, pomyslisz,że spalanie Cię zniszczy.... nic bardziej mylnego jeżdżąc na podtlenku LPG koszt eksploatacji jak i późniejszych napraw jest wręcz śmieszny jak na te klase auta, a naped na cztery łapki i 174 konie moga dać Ci bezpieczeństwo jak i frajdę z jazdy. Co do kosztów ubezpieczenia, to powyżej dwóch litrów jest jenakowa stawka. To tyle jesli chodzi o mnie. AMEN :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Czyli do tych 8tysięcy mogę coś kupić dobrego czy raczej mam się nie nastawiać za bardzo??

Prawda jest taka, że kupić A4 do 8 tys w dobrym stanie to nie lada sztuka. Jeśli auto jest zadbane to sie ceni. W tym przedziale co chcesz mogą to być autka podpicowane, założone fajne fele żeby zmylić kupującego. Tak jak napisał Paweł Olsztyn szukaj auta z PL a nie od handlarzy, lub ewentualnie z prywatnego importu. Koledze np. udało się kupić vectre z 99r z faktycznym przebiegiem 5tys z polskiego salonu od 70 letniego sąsiada, który jeździł okazyjnie. Oczywiście nie jest to łatwe i wymaga czasu (takie szukanie) ale przecież masz czas, skoro piszesz że dopiero będziesz robił prawko.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powiem tak co do audi 100, to odpada, autko nie pasuje do mnie, no i tak 50 na 50 mi się podoba. Widzę, że albo tak jak mówicie że mi się uda coś kupić fajnego, albo poczekam jeszcze uskładam coś więcej i kupię to A4. Bo myślałem też nad VW golfie, ale wolę sedana. Dobra to wszystko wiem co i jak, dzięki za pomoc, gdyby coś to będę pytać jeszcze.
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
joki252 napisał/a:
Powiem tak co do audi 100, to odpada, autko nie pasuje do mnie, no i tak 50 na 50 mi się podoba. Widzę, że albo tak jak mówicie że mi się uda coś kupić fajnego, albo poczekam jeszcze uskładam coś więcej i kupię to A4. Bo myślałem też nad VW golfie, ale wolę sedana. Dobra to wszystko wiem co i jak, dzięki za pomoc, gdyby coś to będę pytać jeszcze.
Pozdrawiam
co do golfa to twój budżet mieści sie w III , która to była i jest zajeżdżana przez amatorów wiejskiego tuningu. Jeżdżąc V-ka uwielbiałem ucierac nosa taki delikwentom , którzy ochoczo gazowali te zdyby na swiatłach :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
heh, no właśnie dlatego golfa między innymi nie chce, wyjdę właśnie jak powiedziałeś na takiego wieśniaka, chociaż już IV mi się podoba, nie mówiąc o V

[ Dodano: Czw 15 Mar, 2012 21:42 ]
A tak w ogóle, to na dobrą zadbaną A4 ile mniej więcej trzeba kasy wyłożyć grubo ponad 10??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moja jest bardzo zadbana i chodzi jak zegareczek, sprowadzana z Niemiec, lekko puknieta była w lewy bok, kosztowała około 12 tys.

zależy jeszcze jaki rocznik chcesz, i jak trafisz:) bo jeden może mówić że jest zadbana stan idealny a sprzeda ci szmelc który padnie po miesiącu a od drugiego będzie w stanie bardzo dobrym i jeszcze właściciel cię zszokuje niską ceną:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No tak też bywa, już coś wiem o tym na własnej skórze. No cóż poczekam jeszcze roczek, kasy coś przybędzie, i będziemy coś myśleć o zakupie.

[ Dodano: Pią 16 Mar, 2012 16:00 ]
A powiedzcie mi co do A4 z silnikiem 2.8 V6 Quattro, bo spotkałem parę tych wersji, i trochę mnie cena zadziwiała, która nie przekraczała 10 tys, roczniki 95, z przebiegiem mniejszym niż 200tys(chyba, że były cofane i sprzedający chce zamydlić oczy niską ceną), no np tutaj, http://park-e7.gratka.pl/...7444eaeb6ad98,1 jeszcze na allegro gdzieś widziałem, ale to mniejsza o to.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
198000km - fotel kierowcy :wysmiewacz:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A4/S4 

[ IP: 34.229.50.161 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa