Car Audio » [ audi a4 b5 1996] Montaż systemu bose.
Odpowiedz do tematu
 [ audi a4 b5 1996] Montaż systemu bose.
Witam, mam kilka pytań odnośnie przełożenia nagłośnienia bose. Chciałby kupić i przełożyć całe nagłośnienie bo to co teraz mam ( seryjny przód, dołożone 4 głośniki w półę i subwoofer w bagażniku) już dawno przestało mnie satysfakcjonować. Gra to "raczej" słabo (głownie wysokie tony i bas). Trochę szkoda wydawać mi teraz ok 2-3k za skomponowanie dobrego nagłośnienia bo i z tego co się orientuję to kupa roboty i przerabiania. Dlatego padło na bose. Słyszałem jak gra u znajomego i jak dla mnie git:). I teraz pytania. Czy w przednich drzwiach będzie trzeba coś przerabiać czy tylko przełożyć?. Jeśli chodzi o drzwi tylne to jak się domyślam to pewnie będę musiał kupić boczki już przystosowane do głośników. I jak się sprawa ma z subwooferem? z tego co już wyczytałem to był montowany, ale w avantach. Ale z racji tego że chce mieć komplet i przy okazji pozbyć się tego co zajmuje mi pół bagażnika to chciałbym go zamontować, tylko czy się w ogóle da i jeśli tak to jaki z tym problem? Kolejna sprawa dotyczy radia bo jednak w tym przypadku chciałby pozostać przy swoim pionku. Czy da to się pogodzić żeby on ładnie sterował bose. Chodzi mi tu o sterownie ustawieniami: bas+-,sopran, i -+ subwoofera. Czy w taki przypadku nie pozostanie mi tylko pogłaśnianie i przyciszanie. Może ktoś już robił taki "przeszczep" i mi przybliży jak to się ma i czy gra warta świeczki. Na allegro znalazłem kilka takich zestawów, szczerze powiem że się miło zaskoczyłem, ceny oscylują w granicach 300, ale czy przypadkiem nie jest tam jakiś haczyk i czy nie trzeba dokupić jeszcze czegoś żeby grało tak jak powinno.
Ps. trochę obszernie, ale chciałem wszystko w miarę dokładnie opisać żeby uniknąć zbędnych pytań.

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i podpowiedzi Tomek:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli dźwięk cię satysfakcjonuje, to warto. Warunkiem jest komplet na którego wchodzi 8 głośników, wzmacniacz oraz wiązka. Jeżeli wiązka nie będzie gdzieś obcięta, to masz typowy Plug & Play. Sterowanie tonami bedzie jak najbardziej możliwe, ale regulacja subwoofera już odpada. Musiałbyś przerobić wzmacniacz, co od razu odradzam. W sedanie za sub niskie tony odpowiadają 2 woofery montowane na tylnej konsoli. Tak samo to brzmi co subwoofer w Avancie z tym, że miejsce montażu jest inne. Tak więc, 2 głośniki na drzwi przednie, 4 głośniki na drzwi tylne i 2 woofery na półkę, wzmacniacz typu B5 lub D2 z modelu A8 - połączenia są identyczne, ale mocy trochę więcej. Jeżeli będziesz to sobie sam demontował, to bierz każdą spinkę i śrubkę - przy montażu jak znalazł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki wielkie za odpowiedź, Ale teraz mam parę kolejnych pytań. Czy na pewno 4 głosniki idą w dzwi tylne? bo jeśli tak to w które miejsce? Czy może jednak chodzi o drzwi przednie i na dole jeden głośnik i na górze jeden malutki głośnik. A jeśli chodzi o D2 to moc i jakość dźwięku będzie zauważalnie lepsza. Chodzi mi o to żeby nie była za duża i żeby potem coś sie nie zjarało jak mocniej odkręcę. I jeszcze w celu upewnienia to tutaj to jest bose? http://allegro.pl/zestaw-...2973551106.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tomek_86 napisał/a:
Dzięki wielkie za odpowiedź, Ale teraz mam parę kolejnych pytań. Czy na pewno 4 głosniki idą w dzwi tylne? bo jeśli tak to w które miejsce? Czy może jednak chodzi o drzwi przednie i na dole jeden głośnik i na górze jeden malutki głośnik. A jeśli chodzi o D2 to moc i jakość dźwięku będzie zauważalnie lepsza. Chodzi mi o to żeby nie była za duża i żeby potem coś sie nie zjarało jak mocniej odkręcę. I jeszcze w celu upewnienia to tutaj to jest bose? http://allegro.pl/zestaw-...2973551106.html


Wypadałoby przeczytać to co się napisało :mrgreen: Gwizdki są zamontowane tylko w przednich drzwiach.
W tej aukcji jest wszystko co potrzebujesz prócz wiązki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok, dzięki to już prawie wszystko wiem. Tylko jeszcze jak z tym d2 z a8 warto go brać? Bo jak się okazało zakup całego kompletnego zestawu bose nie jest taki prosty. Obdzwoniłem wszystkich na allegro i nikt nie ma kompletu, wiec pozostaje mi kompletowanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tomek_86 napisał/a:
Ok, dzięki to już prawie wszystko wiem. Tylko jeszcze jak z tym d2 z a8 warto go brać? Bo jak się okazało zakup całego kompletnego zestawu bose nie jest taki prosty. Obdzwoniłem wszystkich na allegro i nikt nie ma kompletu, wiec pozostaje mi kompletowanie.

Co prawda różnica polega tylko na końcówce mocy przednich głośników, ale sądzę że warto.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam ponownie:) Zakupiłem już chyba wszystko żeby słuchać Bose:) ale...
Kupione przewody niebardzo pasują do nowo zakupionych głośników (inne wtyczki). Chciałbym to najpierw podłączyć "na sucho" a nie później w razie co w aucie grzebać. Tylko teraz moje pytanie jak? niewiem czy dobrze myślę ale...
Na tych wtyczkach przednich
1- wtyczki do głośników w drzwi przednie
2-?
3- Wtyczka do radia odpowiadająca za zmieniarkę
4- wtyczka do radia
5- wtyczka do radia
6- antena
7- wtyczka od kabla zmieniarki


Na wtyczkach tylnych:
1-Wtyczka do wzmacniacza
2-wtyczka do głośnika subwoferowego (ona akurat pasuje)
3-wtyczka do głośników w drzwiach tylnych
4-??? ucięli, ale albo do tylnego głośnika albo subwoferowego
5--??? ucięli, ale albo do tylnego głośnika albo subwoferowego
6- coś z anteną, ale gdzie to niewiem




I jeszcze Fota głośników
1- głośnik czyba tył
2- głośnik chyba przód
3- głośnik subwofer
4- wtyki do głośnika przedniego
5- wtyczka "kompletnych" drzwi.


Jeśli się gdzieś pomyliłem to proszę o poprawienie mnie. Jak widać na zdjęciach wtyczki są inne, dlaczego? i czy da się to ze sobą połączyć.?


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Instalacja tak na prawdę nie jest do końca kompletna. Brakuje wiązek drzwiowych. Przednie można zaadaptować ale tylne drzwi będziesz musiał przerobić.
Nr 2 z pierwszej fotki to oczko masowe czyli minus.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak też myślałem, że w drzwi jeszcze wchodzi jakaś wiązka. Spróbuję może gdzieś je znajdę. Bo tak to nawet nie wiem który to plus a który minus( na wtyczkach nie napisane). Z tego co wiem to potrzebuję tez przejściówki żeby podłączyć pod tą instalację radio. Adi jak możesz to wklej link która jest najlepsza.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tomek_86 napisał/a:
Tak też myślałem, że w drzwi jeszcze wchodzi jakaś wiązka. Spróbuję może gdzieś je znajdę. Bo tak to nawet nie wiem który to plus a który minus( na wtyczkach nie napisane). Z tego co wiem to potrzebuję tez przejściówki żeby podłączyć pod tą instalację radio. Adi jak możesz to wklej link która jest najlepsza.

Z przodem nie ma problemu, bo wiązkę w drzwiach już masz pasującą do Bose kolorem, kształtem i polaryzacją.
Aukcja pierwsza z brzegu http://allegro.pl/interfe...3024651360.html będziesz to potrzebować do radia innego niż oryginał. Jeżeli będzie to Blaupunkt czy Grundig, to tego już nie potrzebujesz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, trochę temat odkopię.

Rozważam wymianę standardowego audio, na system BOSE. Sporo informacji widzę że już się tu przewinęło.

Jednak dla pewności, czy posiadając radio Symphony w pełni wykorzystam właściwości zestawu?

Jako że jeżdżę sedanem to bas poleci z tylnej półki, a nie SUBa w bagażniku, dlatego jakiejś szczególnej odseparowanej regulacji nie potrzebuję, wystarczy to co jest w standardzie :->

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.138.138.144 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa